Ogłoszenia parafialne 30-06-2019

 

 • Dzisiaj (niedziela, 30.06.2019)– zbieramy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej!
 • W 1.poniedziałek miesiąca(01.07.2019)po Mszy św. odprawimy nabożeństwo w intencji misji i misjonarzy.
 • Rozpoczyna się sezon pielgrzymkowy; z naszej parafii dzisiaj jedna grupa wyjeżdża na pielgrzymkę do Medjugorie, a druga końmi na Jasną Górę.
 • We wtorek(02.07.2019)tradycyjnie wyruszy PIELGRZYMKA ROWEROWA do sanktuarium MB w Borku Wielkopolskim; zapraszam wszystkich chętnych! Wyjazd spod figury Matki Bożej o 7.00! Można dołączyć na trasie. Zachęcam do wakacyjnej przygody, która przyniesie Boże łaski i błogosławieństwo.
 • W środę(03.07.2019)obchodzić będziemy święto św. Tomasza Apostoła; po Mszy św. w kościele odbędzie się WAŻNE SPOTKANIE w sprawie Nawiedzenia Obrazu Jasnogórskiego oraz Festynu 14.lipca! Zapraszam wszystkich członków Rad Parafialnych, sołtysów i radnych wiejskich, Caritas, Strażaków, Żywy Różaniec oraz wszystkich parafian, którym zależy na dobrym przyjęciu Matki Bożej! Liczę na zaangażowanie wszystkich!
 • W 1.czwartek miesiąca(04.07.2019)modlić się będziemy w intencji powołań!
 • W 1.piątek miesiąca(05.07.2019)– od 16.00będzie SPOWIEDŹ dla wszystkich; o 17.05 – nabożeństwo z Komunią 1.piątkową, a po Mszy św. – nabożeństwo 1.piątkowe przed Najświętszym Sakramentem; nie będzie obchodu chorych.
 • W 1.sobotę miesiąca(06.07.2019)– o 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo 1.sobotnie, różaniec, indywidualna adoracja; Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę.
 • W 1.niedzielę miesiąca(07.07.2019) jak, co miesiąc – pół godziny przed Mszami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji– gorąco zapraszam!
 • Serdecznie DZIĘKUJĘza złożone ostatnio ofiary specjalnena remont kościoła: Bóg zapłać!
 • Wyrażam wielkie podziękowanie za żywiołowy dyżur w sprzątaniu, który wniósł świeżość i porządek do świątyni i otoczenia; byli to parafianie z Bodzewka II z numerów: 17, 12/3, 12/2 i 12/1, którym upraszam Boże błogosławieństwo i łaski; za tydzieńprzyjdą mieszkańcy Bodzewka spod numerów: 12/4 oraz 10/1-4.
 • Przypominam, że trwa rezerwacja Mszy świętych na nowy okres kalendarzowy; proszę to czynić po Mszach świętych i w trakcie otwarcia Biura Parafialnego!
 • W tym roku PARAFIALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJodbędzie się w Starej Krobi w niedzielę, 04.sierpnia 2019! Już teraz można zgłaszaćdo Organizatorów drużynyw różnych kategoriach wiekowych i w międzyczasie – ĆWICZYĆ!
 • UWAGA! Cały czas aż do Nawiedzenia po Mszach świętych w bocznej kaplicy będzie można nabywać dekoracje na przyjazd Matki Bożej w obrazie jasnogórskim: EMBLEMATY, FLAGI, małe CHORĄGIEWKI oraz KIJKI do flag; zachęcam – oferujemy dobre ceny!
 • SKŁADAM WIELKIE PODZIĘKOWANIA wszystkim ze Starej Krobi, którzy na Oktawę Bożego Ciała i uroczystość NSPJ zbudowali ołtarze przy kościele oraz tym z Domachowa i po raz pierwszy z Krajewic, którzy założyli dekorację przy trasie procesyjnej wokół kościoła, a darczyńcy z Krajewic za ofiarowanie parafii dwóch uchwytów do chorągwi na ściany kościoła – wszystkim im składam gorące: Bóg zapłać i gratulacje za piękny efekt!
 • W minionym tygodniu w kościele zamontowano kolejne łaty pod deski na ścianach, położono pierwszy odcinek ściany przy wejściu głównym, zdjęto stare deski i odkuto tynk w przedsionku głównym, kontynuowano restauracje polichromii sufitowych w prezbiterium i głównej nawie, częściowo pozłocono elementy prospektu organowego; Komisja Konserwatorska w piątek uściśliła kierunki kolejnych etapów prac.
 • WAŻNE!!! Od 1.07.2019 rodziny organizujące pogrzeb będą musiały prosić firmy pogrzebowe o WYKOPANIE GROBU(po wcześniejszej konsultacji z proboszczem i według wymaganych przez urzędy przepisów).