Ogłoszenia parafialne 07-07-2019

 

 • Dzisiaj 1.niedziela miesiąca (07.07.2019) – jak, co miesiąc – pół godziny przed Mszami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji – gorąco zapraszam!
 • W poniedziałek (08.07.2019)wspomnienie św. Jana z Dukli.
 • W czwartek (11.07.2019)święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy.
 • W piątek (12.07.2019) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika.
 • W sobotę (13.07.2019) wspomnienie św.  Andrzeja Świerada i Benedykta; na Mszach świętych o 17.00 i 19.00 – dodatkowo – MODLITWY FATIMSKIE.
 • W 2.niedzielę miesiąca (13/14.07.2019) składać będziemy ofiary na remonty w naszym kościele i modlić się będziemy za darczyńców! Po Mszy św. o 11.00 rozpocznie się doroczny letni Festyn parafialny – FESTYN ARCHANIELSKI organizowany w tym roku przez Ziółkowo – szczegółowy program dostępny jest w gablocie i w Internecie – np. po południu o 16.30 wystąpi z godzinnym koncertem duża orkiestra dęta z Gostynia z marżoletkami; na Festynie będzie po biskupiańsku i z wieloma niespodziankami dla dzieci, młodzieży i dorosłych; Caritas przygotowuje przyjęcie dla chorych i starszych (pozwólmy im uczestniczyć w tym wydarzeniu!) – GORĄCO WSZYSTKICH ZAPRASZAM – do zobaczenia!
 • KATECHEZA DOROSŁYCH (dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św.) odbędzie się w kościele w czwartek, 18.07.2019r. po Mszy św.
 • I S T O T N E !!! W tym roku, jako przygotowanie do Nawiedzenia Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim zostaną przeprowadzone MISJE ŚWIĘTE dla wszystkich! Misjonarzem będzie sercanin, ojciec Czesław Bloch. Misje rozpoczną się 10.08.2019, a zakończą wraz z odjazdem Obrazu MB, 16.08.2019. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie i w Internecie. Przygotujmy Bogu i Matce Najświętszej miejsce w naszych sercach i kalendarzach!  
 • Wielkie: DZIĘKUJĘ za pełen poświęcenia, dokładny dyżur w sprzątaniu, który zatarł ślady prac konserwatorskich; wdzięczność wyrażam parafianom z Bodzewka II z numerów: 12,4 oraz 10/1-4; modlę się do Boga o pomyślność Waszych Rodzin; za tydzień przyjdą mieszkańcy Bodzewka spod numerów: 9/1-4.
 • Przypominam, że trwa zgłaszanie drużyn do udziału w PARAFIALNYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ, który odbędzie się w Starej Krobi w niedzielę, 04.sierpnia 2019!
 • Cały czas aż do Nawiedzenia można po Mszach świętych w bocznej kaplicy nabywać dekoracje na przyjazd Matki Bożej w obrazie jasnogórskim: EMBLEMATY, FLAGI, małe CHORĄGIEWKI oraz KIJKI do flag; zachęcam – oferujemy dobre ceny!
 • W ramach przygotowania do Nawiedzenia Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim, Stowarzyszenie „Zaczyn” proponuje wszystkim rodzinom obejrzenie poruszającego filmu DVD pt. „Matka 24h”. Film będzie krążył w każdej z wiosek od domu do domu od tego tygodnia. Obejrzyjmy go w gronie rodzinnym i poślijmy sąsiadom. Dodatkowo, film zostanie wyświetlony na otwartym seansie dla wszystkich w naszym kościele 20 i 21 lipca (sobota i niedziela) po każdej Mszy św. Serdecznie zachęcamy do wspólnych przeżyć – gorąco zapraszamy!
 • W minionym tygodniu w kościele zamontowano kolejne łaty pod deski na ścianach, zdjęto stare deski, odkuto tynk i uzupełniono braki w ceglanym murze w wejściu bocznym, pozłocono kolejne elementy prospektu organowego, zakończono malunek jednego pola polichromii sufitowej w nawie głównej; toczyły się konsultacje naukowe i wykonawcze.
 • Przed niedzielą powrócili nasi parafianie z pielgrzymki do Medjugorie, a na Jasną Górę dotarli nasi śmiałkowie na koniach! Odbyła się też parafialna pielgrzymka rowerowa do Borku Wielkopolskiego. Niech wszystkich pielgrzymów dobry Bóg i Matka Najświętsza otoczą szczególną osłoną i łaskawością!
 • Uwaga – WAŻNE!!! Od lipca 2019 rodziny organizujące pogrzeb będą musiały prosić firmy pogrzebowe o WYKOPANIE GROBU!!! (po wcześniejszej konsultacji z proboszczem i według wymaganych przez urzędy przepisów).