Ogłoszenia parafialne 23-06-2019

 • Dzisiaj – NIEDZIELA W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA(23.06.2019)– po Mszy św. o 11.00 jest PROCESJA eucharystycznaO 13.00 na boisku w Starej Krobi będzie odprawiona Msza św. z okazji Jubileuszu 85.lecia powstania OSP Stara Krobia oraz z okazji Dnia Seniora(szczegóły na plakacie)!

 • W całym czerwcunabożeństwa czerwcowe do NSPJ odprawiane są w kościele 10 minut przed każdą Mszą św.

 • Jutro(poniedziałek, 24.06.2019)obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

 • We wtorek(25.06.2019)obchodzić będziemy wspomnienie NMP Świętogórskiej Róży Duchownej z Gostynia.

 • W czwartek(27.06.2019)o 18.00 odbędzie się w kościele KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.

 • W piątek(28.06.2019)obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

 • W sobotę(29.06.2019)obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.; zbierzemy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 • Serdecznie DZIĘKUJĘ za złożone ostatnio ofiary specjalne na remont kościoła: Bóg zapłać!

 • Wyrażam wielkie podziękowanie za gorliwy dyżur w sprzątaniu, który wniósł świeżość i porządek do świątyni; byli to parafianie z Bodzewka II z numerów: 14/2, 14/1, 13/3, 13/2 i 13/1, którym upraszam Boże błogosławieństwo i łaski; za tydzień przyjdą mieszkańcy numerów: 17, 12/3, 12/2 i 12/1.

 • Przypominam, że trwa rezerwacja Mszy świętych na nowy okres kalendarzowy; proszę to czynić po Mszach świętych i w trakcie otwarcia Biura Parafialnego!

 • W tym roku PARAFIALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ odbędzie się w Starej Krobi w niedzielę, 04.sierpnia 2019! Już teraz można zgłaszać do Organizatorów drużyny w różnych kategoriach wiekowych i w międzyczasie – ĆWICZYĆ!

 • UWAGA! Cały czas można jeszcze po Mszach świętych w bocznej kaplicy nabywać dekoracje na przyjazd Matki Bożej w obrazie jasnogórskim: EMBLEMATY, FLAGI, małe CHORĄGIEWKI oraz KIJKI do flag; zachęcam – oferujemy dobre ceny!

 • SKŁADAM WIELKIE PODZIĘKOWANIA wszystkim zaangażowanym w przebieg procesji centralnej Bożego Ciała! Dziękuję ojcu werbiście Wojciechowi Mincie z Afryki, służbie kościelnej i służbie ołtarza; dziękuję za oprawę muzyczną uroczystości, Żywemu Różańcowi za asystę ze świecami, a dzieciom za sypanie kwiatów i niesienie chorągiewek. Rębowowi – za niesienie feretronów i sztandarów, a Biskupianom za kolorowy orszak i asystę przy Najświętszym Sakramencie i baldachimie; dziękuję pocztom sztandarowym OSP, wszystkim uczestniczącym parafianom i gościom; dziękuję za przystrojenie trasy procesyjnej i domostw w naszych wioskach, za zbudowanie ołtarzy i sprowadzenie zielonych gałązek; dziękuję za dostarczone do kościoła kwiaty, a nade wszystko za wspólną modlitwę i silne publiczne świadectwo naszej wiary! Wszystkim za wszystko: Bóg zapłać!

 • W Oktawie Bożego Ciałao 19.00odprawiane są MSZE BŁAGALNE o dobre plony i owocowanie wszelkiej pracy parafian z poszczególnych wiosek (w poniedziałek – Ziółkowo, we wtorek – Rębowo, w środę – Bodzewko i w czwartek – Domachowo); w procesji składane są tradycyjnie OFIARY BŁAGALNE; w czwartek na zakończenie Oktawy – święcenie wianków; obsługą procesji w czasie Oktawy (włącznie z asystą na zamknięcie Oktawy)i w uroczystość NSPJ w całości zajmie się Rębowo; po procesji w uroczystość Serca Jezusowego dzieci sypiące kwiatki i niosące chorągiewki zostaną obdarowane słodkimi upominkami.

 • W minionym tygodniu rozpoczął się kolejny etap prac w naszym kościele; w bocznej nawie i pod chórem: oczyszczono ściany, zaimpregnowano belki konstrukcyjne i położono zaimpregnowane łaty pod przyszłe deski ścienne; w najbliższy piątek odbędzie się w naszym kościele Komisja Konserwatorska.