Ogłoszenia parafialne 26-01-2020

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ (26.01.2020)NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – czytajmy w naszych domach razem Biblię; o 11.00 będzie MSZA DZIECI oraz spotkanie z możliwością zamówienia alb i zakupienia akcesoriów potrzebnych do Komunii św.; zbierzemy ofiary na Radio Emaus.

 • W najbliższych dniach przeżywać będziemy: 1.sobotę miesiąca (nabożeństwo 1.sobotnie o 18.00!), 1.niedzielę miesiąca (wystawienie Najśw. Sakramentu – pół godziny przed każdą Mszą)

 • W niedzielę (2.02.2020) obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ; jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego; Msze święte o 9.00 i 11.00; na Mszach święcone będą gromnice, a na Mszy św. o 11.00 – święcenie świec komunijnych; po raz ostatni rozbłysną choinki i zabrzmią kolędy; zbierzemy ofiary na pomoc dla klasztorów klauzurowych!

 • W poniedziałek za tydzień (3.02.2020) o 19.30 rozpocznie się rozbieranie dekoracji świątecznych i usuwanie choinek, a także sprzątanie kościołaoczekuję chętnych do pomocy: panów, panie oraz młodzież!

 • Za dobre i ekspresowe sprzątnięcie świątyni DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 38, 39, 18 i 16; niech Bóg odpłaci Wam swoim błogosławieństwem i łaską! Za tydzień przyjdą kolejne rodziny z Krajewic – z numerów: 17, 15, 40, 41A i 41B.

 • Dziś „Przewodnik Katolicki” z kolejną książeczką z rozważaniami!

 • Księża Filipini serdecznie zapraszają młodzież klas ósmych oraz szkół średnich na Filipińskie Dni Młodych(rekolekcje młodzieżowe) pod hasłem „Eucharystia – największy z cudów” od 27 do 30 stycznia; szczegóły na plakacie w gablocie i w Internecie.

 • Informuję, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Zainteresujmy tą propozycją naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • Przypominam, że zawsze są dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii.

 • Kończy się w tym tygodniu KOLĘDA; rozpoczyna się o 9.30; dyżurny kierowca przyjeżdża po księdza 5 minut wcześniej; proszę też o czujne obserwowanie strony internetowej parafii, czy nie pojawi się informacja o pogrzebie – w takim przypadku kolęda rozpocznie się po pogrzebie; w tym tygodniu nastąpi nieplanowana ZMIANA TRASY – wyznaczeni na czwartek będą mieć kolędę w piątek (!); wobec niedogodności terminu proszę to zgłosić i ustalić inną możliwość spotkania (w przypadku nie zgłoszenia się, w kartotece zostanie naniesiona notatka: NIE PRZYJĘTO); szczegóły podawane są tylko z ambony! Posiłki nie są konieczne. Przy okazji kolędy w tym roku zbierane będą OFIARY NA RENOWACJĘ KOŚCIOŁA (wszystkie ofiary zostaną szczegółowo odnotowane, a dla wielu stanie się to pierwszą okazją do wpisania do „Księgi Ofiar Specjalnych” na ten cel); UWAGA: nie składamy ofiar na Daninę (koperty na Daninę zostaną wyłożone przed Wielkim Postem w kościele!). Ponadto, nie załatwiamy na kolędzie spraw biurowych, np. intencji mszalnych, czy ofiar na utrzymanie cmentarza!

 • BÓG ZAPŁAĆ! za już złożone na kolędzie OFIARY SPECJALNE na renowację naszej świątyni – rośnie nadzieja, że wspólnymi siłami udźwigniemy historyczne wyzwanie dla naszej parafii; modlę się za wszystkich dobrodziejów!