Ogłoszenia parafialne 02-02-2020

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ (2.02.2020) obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego – MATKI BOŻEJ GROMNICZNEJ; jest to też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego i 1.niedziela miesiąca; – tradycyjnie pół godziny przed Liturgią jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji; Msze święte z poświęceniem gromnic o 9.00 i 11.00; na Mszy św. o 11.00 – święcenie świec komunijnych; po raz ostatni rozbłyskują choinki i brzmią kolędy; zbieramy też ofiary na pomoc dla klasztorów klauzurowych!

 • JUTRO (poniedziałek, 3.02.2020) obchodzimy wspomnienie św. Błażeja, patrona od chorób gardła – po Mszy św. zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo gardeł; o 19.30 rozpocznie sięrozbieranie dekoracji świątecznych i usuwanie choinek, a także sprzątanie kościołaoczekuję chętnych do pomocy: panów, panie oraz młodzież!

 • W tym tygodniu obchodzić będziemy 1.czwartek miesiąca (po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań) i 1.piątek miesiąca (od 8.00 – OBCHÓD CHORYCH; o 16.00 – SPOWIEDŹ; o 17.10 – nabożeństwo z Komunią św.; po Mszy św. – nabożeństwo 1.piątkowe przed Najświętszym Sakramentem).

 • W sobotę (08.02.2020) czeka nas KONCERT; Msze święte o 17 i 19 ubogaci w przeżycia CHÓR PARAFII ŚW. ANNY W POZNANIU – gorąco wszystkich ZAPRASZAM!

 • Za tydzień (09.02.2020)2.niedziela miesiąca; złożymy, jak co miesiąc ofiary na inwestycje w parafii; o 11.00MSZA MŁODZIEŻY i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania!

 • Za żywiołowe sprzątnięcie świątyni DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 17, 15, 40 i 41B; niech Bóg Was osłania swą Opatrznością i zaskakuje łaskawością! Za tydzień przyjdą kolejne rodziny z Krajewic – z numerów: 44, 45, 46, 14 i 12.

 • Interesujmy się pismami katolickimi!

 • Informuję, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Zainteresujmy tą propozycją naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • Przypominam, że zawsze są dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii.

 • Zakończyła się KOLĘDA; jestem niezmiernie wdzięczny za życzliwe przyjęcie, za otwartość i gotowość szukania rozwiązania drzemiących w parafii problemów; ubogacająca była wymiana spostrzeżeń i niejednokrotnie bardzo głębokie rozmowy. Owszem, jest w parafii wiele spraw, wobec których staję bezradny, ale wszystkie je przedkładam w modlitwie wszechmocy Boga miłosiernego. Całą naszą parafię zawierzam raz jeszcze Bożej Opatrzności i wierzę coraz bardziej, iż będziemy się czuli w konkrecie Rodziną Bożą. DZIĘKUJĘ z całego serca za szczere OFIARY NA RENOWACJĘ KOŚCIOŁA; ufam, że już wkrótce zauważycie przyśpieszenie prac renowacyjnych i będziecie dumni ze swego wkładu! Wszystkim za wszelkie dobro mówię zwyczajowe: BÓG ZAPŁAĆ!

 • UWAGA: zostaliśmy zaskoczeni informacją, że w starym systemie nie będą już odbierane śmieci z cmentarza; do czasu wyjaśnienia sprawy PROSZĘ NIE ZANOSIĆ ŚMIECI DO KONTENERA, bo jest wypełniony i nie ma tam miejsca! Po niedzieli skontaktuję się w tej sprawie i za tydzień poinformuję parafię, w jakim systemie będziemy teraz funkcjonować.