Ogłoszenia parafialne 24-11-2019

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ (23/24.11.2019) niedziela JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA ostatnia niedziela w roku liturgicznym.

 • W sobotę (30.11.2019) święto św. Andrzeja, Apostoła; tego dnia Parafialny Zespół Caritas rozpocznie rozprowadzać ŚWIECE WIGILIJNE i OPŁATKI (w niedziele i święta – po Mszach w bocznej nawie kościoła, a w pozostałe dni w zakrystii – u pana Kościelnego).

 • Za tydzień pierwsza niedziela ADWENTU i zarazem 1.niedziela miesiąca, a zatem – pół godziny przed Mszami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 • Za dwa tygodnie (7/8.12.2019) Niedziela EWANGELIZACYJNA z udziałem przedstawiciela Fundacji PRO PUBLICO; po Mszy o 9.00 z udziałem młodzieży odbędzie się specjalne spotkanie dla młodzieży, Rad Parafialnych, Parafialnego Zespołu Caritas i Żywego Różańca; z kolei po Mszy o 11.00 z udziałem dziecibędzie spotkanie wszystkich dzieci!

 • Świąteczny OBCHÓD CHORYCH – w piątek, 13.12.2019.

 • KATECHEZA DOROSŁYCH przed chrztem – w czwartek, 19.12.2019.

 • Wyrażam wielką radość i podziękowanie za wyjątkowo dokładne posprzątanie kościoła, a także usunięcie liści leżących wokół świątyni, z przejść aż po cmentarz oraz z parkingu; wdzięczność i modlitwy za wprowadzenie wiosennej świeżości składam parafianom z Ziółkowa spod numerów: 39/1, 39/2, 39/3, 40/1 i 40/3! Za tydzień przyjdą kolejne rodziny z Ziółkowa z pałacu: 40/2, 40/6, mieszkańcy oficyny, a także 42, 43/1i 43/3.

 • DZIĘKUJĘ grupie młodzieży za zgrabienie liści z terenu zielonego przy probostwie! Odwzajemniam się modlitwą i wstawiennictwem w Waszych sprawach.

 • Dziękuję za ofiarowanie kwiatów i roślin zielonych do kościoła oraz za troskę o kwiaty i piękno w naszej świątyni!

 • Specjalne PODZIĘKOWANIE składam panu Sołtysowi i wolontariuszom z Domachowa za inicjatywę nawiezienia miału gruzowego oraz za wyrównanie i utwardzenie drogi pod kościołem i przy Gościńcu Biskupiańskim; zaskarbiliście sobie Bożą łaskawość – niech skutecznie osłania Wasze rodziny!

 • UWAGA! Już od 1.grudnia 2019 roku o 13.00 w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto będzie odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim! Poinformujmy naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • PAMIĘTAJMY, odtąd są zawsze dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii; cieszę się, że mimo problemów zdrowotnych nikt nie będzie miał przeszkody do przyjęcia Pana Jezusa w Eucharystii z powodu materii sakramentalnej.