Ogłoszenia parafialne 01-12-2019

A D W E N T

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ (01.12.2019) pierwsza niedziela ADWENTU i zarazem 1.niedziela miesiąca, a zatem – pół godziny przed Mszami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu.

 • Za tydzień (7/8.12.2019) przeżywana będzie w naszej parafii NIEDZIELA EWANGELIZACYJNA z udziałem przedstawiciela Fundacji PRO PUBLICO; w niedzielę o 8.30 będą śpiewane GODZINKI ku czci NMP; po Mszy o 9.00 z udziałem młodzieży odbędzie się specjalne spotkanie dla młodzieży, Rad Parafialnych, Parafialnego Zespołu Caritas i Żywego Różańca; z kolei po Mszy o 11.00 z udziałem dzieci będzie spotkanie wszystkich dzieci! Ofiary w kościele, jak co miesiąc, będą przeznaczone na inwestycje i remonty w naszej parafii – ofiarodawców otoczymy specjalną modlitwą.

 • RORATY z lampionami – od poniedziałku do piątku o 17.00 – gorąco zapraszam nie tylko dzieci!

 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza ŚWIECE WIGILIJNE i OPŁATKI (w niedziele i święta – po Mszach w bocznej nawie kościoła, a w pozostałe dni w zakrystii – u pana Kościelnego).

 • Świąteczny OBCHÓD CHORYCH – w piątek, 13.12.2019.

 • KATECHEZA DOROSŁYCH przed chrztem – w czwartek, 19.12.2019.

 • Wyrażam wielką wdzięczność za przygotowanie kościoła do świętowania niedzieli parafianom z Ziółkowa spod numerów: 43/1, 43/3, 42 i 40/6! Za tydzień przyjdą kolejne rodziny z Ziółkowa nr 43/4, 43/5, 44, 45 i 45A. Wszystkim troszczącym się o nasze dobro wspólne niech Bóg hojnie błogosławi!

 • DZIĘKUJĘ wolontariuszom za usunięcie z terenu zielonego ostatnich liści – niech Bóg Wam sowicie wynagrodzi – Bóg zapłać!

 • Dziękuję za ofiarowanie kwiatów i roślin zielonych do kościoła oraz za adwentową aranżację!

 • Po raz kolejny składam PODZIĘKOWANIE panu Sołtysowi i wolontariuszom z Domachowa za kontynuację prac przy drodze pod kościołem.

 • Grupie niezawodnych panów DZIĘKUJĘ z całego serca za ocieplenie stropu nad Nawą Apostołów – upraszam Wam potrzebne łaski!

 • UWAGA! Już od 1.grudnia 2019 roku o 13.00 w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto będzie odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim! Poinformujmy naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • PAMIĘTAJMY, odtąd są zawsze dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii; cieszę się, że mimo problemów zdrowotnych nikt nie będzie miał przeszkody do przyjęcia Pana Jezusa w Eucharystii z powodu materii sakramentalnej.

 • Są już do nabycia dwustronne kalendarze ścienne Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł.

 • Dziś, oprócz nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”, jest także poprzedni numer zksiążeczką z rozważaniami na każdy dzień grudnia – polecam.

 • Zachęcam do wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie w ramach cyklu: „Betlejem w Polsce”.Koncert poznański w „Arenie” odbędzie się już 29.grudnia. Bilety można bukować indywidualnie lub grupowo na stronie internetowej: WWW.betlejemwpolsce.pl

 • Składam najlepsze życzenia wszystkim solenizantom z przełomu listopada i grudnia! Szczególnezaś słowa uznania i zawierzenia Bogu kieruję ku panu Kościelnemu Andrzejowi – niech Bóg w swej hojności czyni każdy dzień Pana życia osobistego i rodzinnego szczęśliwym!

INTENCJA RÓŻAŃCOWA na GRUDZIEŃ 2019:

 •  

Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428 lub 732 432 405