Ogłoszenia parafialne 22-11-2020

 •  DZIŚ (22.11.2020) przeżywamy ostatnią w roku liturgicznym niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; ponowimy Akt Oddania Sercu Jezusa; jest to jednocześnieNiedziela jesiennej pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – po Mszach zbierzemy ofiary na utrzymanie Seminarium i kleryków.

 • PRZYPOMINAM, że w Dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską wyjątkowo w tym roku można jeszcze do końca listopada uzyskać ODPUST ZUPEŁNY – codziennie za jedną osobę zmarłą (warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencji wyznaczonej przez Papieża i wizyta na cmentarzu z modlitwą za zmarłych); zachęcam do wykorzystania tej wspaniałej okazji pomocy zmarłym!

 • Już za tydzień (29.11.2020) rozpoczniemy ADWENT; w tygodniach adwentowych od poniedziałku do piątku o 17.00 będziemy mogli przeżywać RORATY. Parafialny Zespół Caritas rozpocznie rozprowadzanie pobłogosławionych OPŁATKÓW; w tym roku opłatki będą dystrybuowane sterylnie, a zatem w gotowych paczkach po 3zł i bez dotykania pieniędzy; proszę przynieść odliczoną sumę i wrzucić w przeznaczone miejsce!

 • KATECHEZA DOROSŁYCH przed chrztem odbędzie się w najbliższy czwartek (26.11.2020) po Mszy św. w kościele.

 • Za fantastyczną organizację, optymalnie wykorzystaną kondycję, wielką dokładność i szeroki rozmach w pracach jesiennych na terenie parafii oraz wewnątrz świątyni wyrażam przed Bogiem wielką WDZIĘCZNOŚĆ żywiołowej grupie z Domachowa, z numerów: 19, 20, 21, 22 i 23– szczerze wstawiam się w Waszych intencjach u szczodrobliwego Boga! Adwent powita kolejna grupa dyżurnych z Domachowa – spod numerów: 24, 50, 49, 48, 46 i 45.

 • Wyrażam ogromną WDZIĘCZNOŚĆ za różnorodną pomoc i wielkie zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie ceremonii pogrzebowych naszego zmarłego proboszcza, śp. Ks. Kan. Jana TECŁAWA – wielkie Bóg zapłać (!) za: ofiary na ten cel, za kwiaty i znicze, wspaniałej grupie wolontariuszy oraz firmie betoniarskiej Sarbinowski dziękuję za ofiarną pracę przy grobowcu, Zakładowi Pogrzebowemu „Fenix” za przeprowadzenie ceremonii; niosącym sztandary, wieńce i świece, KGW ze Starej Krobi za dyżur w Gościńcu, dziękuję za pomoc logistyczną na probostwie, za wywieszenie flag i dekorację kościoła, za oprawę muzyczną pani Organistce oraz orkiestrze „Mayera”, służbie kościelnej i liturgicznej, za przygotowane słowa wdzięczności. WIELKĄ WDZIĘCZNOŚĆ wyrażam wszystkim przybyłym: najbliższej Rodzinie Księdza Kanonika, Biskupowi Szymonowi Stułkowskiemu, który reprezentował Archidiecezję Poznańską, Biskupowi Stanisławowi Napierale z Kalisza, księdzu prof. Zbigniewowi Tainertowi za wygłoszenie okolicznościowego słowa, wszystkim kapłanom i gościom; PODZIĘKOWANIE składam delegacjom: Samorządu Gminy Krobia, Pracowników Szkoły Podstawowej im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi, grupie dostojnych Biskupian, OSP ze wszystkich wiosek parafii oraz pocztom sztandarowym z Domachowa i Starej Krobi, delegacjom przedstawicieli wszystkich wiosek stanowiących parafię i KGW Domachowo, Żywego i Nieustającego Różańca parafii Domachowo, Parafialnego Zespołu Caritas, byłej Rady Parafialnej, Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnej Rady Ekonomicznej. DZIĘKUJĘ z serca wszystkim zgromadzonym za wyrażenie księdzu Kanonikowi wdzięczności za ćwierćwieczną posługę w naszej wspólnocie i za żarliwą modlitwę w jego intencji – niech Bóg wszystkim będzie nagrodą!

 • KOŃCZY SIĘ LISTOPAD – Gmina Krobia przypomina o poddaniu się obowiązkowemu spisowi rolnemu (do 30 listopada!) – szczegóły na stronie WWW.spisrolny.gov.pl

 • Dziś do nabycia: „Przewodnik Katolicki” i „Miłujcie się”.

 • PRZEŻYWAMY CZAS WIELKIEGO ZAGROŻENIA WIRUSOWEGO! Do kościoła przez ten czasmoże jednorazowo wejść 25 osób i to tylko w maseczkach i z zachowaniem dystansu! Możemy skorzystać z przestrzeni na chórze! Na okres przebywania w strefie czerwonej ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił wszystkim wiernym Archidiecezji i przebywającym na tym terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane do czasu zniesienia ww. ograniczeń; Biuro Parafialne jest CZYNNE w sobotę od 9.00 do 11.00, ale zgodnie z obostrzeniami; większość spraw załatwiamy przez telefon (720 294 428), ale tylko w wyznaczonych godzinach, tj. od 11.00 do 12.00 i od 19.00 do 20.00. Proszę korzysta

 • przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć w pewnej odległości ręce pod dozownik! Uwaga: także po spowiedzi przecieramy folię konfesjonałuchusteczką zwilżoną w dozowniku!

 • W minionym tygodniu: porządkowano system elektryczny w zakrystii i podłączono piece, przygotowano też specjalistyczne podkłady pod piece zabezpieczające podłogę. Dokonał się również kolejny etap obliczeń konstrukcyjnych pozwalających w przyszłości sprecyzować zakres prac koniecznych do wzmocnienia konstrukcji ścian i stropu świątyni.