Ogłoszenia parafialne 15-11-2020

• WCZORAJ (14.11.2020) ZMARŁ Ksiądz Kanonik Jan TECŁAW ! Otoczmy go żarliwą modlitwą! Różaniec w jego intencji będzie odmawiany: dzisiaj o 10.30; w poniedziałek i wtorek – po Mszy św., a w środę o 10.30. POGRZEBw środę o 11.00.

UWAGA: wszyscy, którzy chcieliby się zaangażować w sprawy organizacyjne związane z pogrzebem, proszę o kontakt z Proboszczem, panem Józefem Nawrockim lub z panem Kościelnym.

• DZIŚ (15.11.2020) obchodzimy DZIEŃ UBOGICH i Zespół Parafialny Caritas zbierze ofiary na akcje Caritas dla ubogich.

• Uwaga: w Dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską wyjątkowo w tym roku można przez cały listopad uzyskać ODPUST ZUPEŁNY – codziennie za jedną osobę zmarłą (warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencji wyznaczonej przez Papieża i wizyta na cmentarzu z modlitwą za zmarłych); zachęcam do wykorzystania tej wspaniałej okazji pomocy zmarłym!

• Za tydzień (22.11.2020) przeżywać będziemy ostatnią w roku liturgicznym niedzielę – uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata; włączymy się w Akt Oddania Sercu Jezusa; będzie to jednocześnie Niedziela jesiennej pomocy dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – po Mszach zbierzemy ofiary na utrzymanie Seminarium i kleryków.

• KATECHEZA DOROSŁYCH przed chrztem odbędzie się w czwartek, 26 listopada po Mszy św. w kościele.

• Za bezprecedensowe poświęcenie się i trzydniową gigantyczną pracę przy usuwaniu liści z wielkiej przestrzeni parafialnej całym sercem DZIĘKUJĘ małej GRUPIE WOLONTARIUSZY i DYŻURNYM z Domachowa, z numerów: 13, 14, 15, 17 i 18! Wspaniale przygotowali kościół do niedzielnej Liturgii. Przedkładam Wasze sprawy Bogu bogatemu w miłosierdzie – niech osłania i ubogaca Wasze Rodziny! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Domachowa – z numerów: 19, 20, 21, 22 i 23.

• Wyrażam ogromną WDZIĘCZNOŚĆ za troskę o kwiaty oraz ostatnio dodatkowo dostarczone prywatnie i przez KGW ze Starej Krobi kwiaty – wielkie: Bóg zapłać!

• Kieruję PROŚBĘ do chętnych, którzy mogliby mi pomóc uprzątnąć dalszą część liści z parku; proszę o kontakt telefoniczny: 720294428

• Gmina Krobia przypomina o poddaniu się obowiązkowemu spisowi rolnemu (do 30 listopada!) – szczegóły na stronie WWW.spisrolny.gov.pl

• Dziś do nabycia: „KTÓŻ JAK BÓG”, „Przewodnik Katolicki” i „Miłujcie się”.

• PRZEŻYWAMY CZAS WIELKIEGO ZAGROŻENIA WIRUSOWEGO! Do kościoła przez ten czas może jednorazowo wejść 25 osób i to tylko w maseczkach i z zachowaniem dystansu! Możemy skorzystać z przestrzeni na chórze! Na okres przebywania w strefie czerwonej ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił wszystkim wiernym Archidiecezji i przebywającym na tym terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane do czasu zniesienia ww. ograniczeń; Biuro Parafialne jest CZYNNE w sobotę od 9.00 do 11.00, ale zgodnie z obostrzeniami; większość spraw załatwiamy przez telefon (720 294 428), ale tylko w wyznaczonych godzinach, tj. od 11.00 do 12.00 i od 19.00 do 20.00. Proszę korzysta

• przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć w pewnej odległości ręce pod dozownik! Uwaga: także po spowiedzi przecieramy folię konfesjonałuchusteczką zwilżoną w dozowniku!