Ogłoszenia parafialne 28-11-2020

•  DZIŚ (28/29.11.2020) rozpoczynamy ADWENT – przygotujmy się duchowo na radość Bożego Narodzenia i zakończenie roku.

• KONIECZNIE PRZEŻYJ Ogólnopolskie Rekolekcje on Line ODDANIE33 ›››››››→ szukaj na: WWW.oddanie33.pl

• Od poniedziałku do piątku o 17.00 będziemy mogli przeżywać RORATY.

• Parafialny Zespół Caritas rozpoczął rozprowadzanie pobłogosławionych OPŁATKÓW; w tym roku opłatki będą dystrybuowane sterylnie, a zatem w gotowych paczkach po 3zł i bez dotykania pieniędzy; proszę przynieść odliczoną sumę i wrzucić w przeznaczone miejsce!

• W 1.piątek miesiąca (04.12.2020) nie będzie obchodu chorych, a o 16.00 rozpocznie się SPOWIEDŹ; o 17.00 – RORATY, a po wieczornej Mszy św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

• W 1.sobotę miesiąca (05.12.2020) o 18.00 rozpocznie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP przed Najświętszym Sakramentem.

• W niedzielę za tydzień (06.12.2020) o 9.00 odprawiona będzie Msza św. Żywego i Nieustającego Różańca; pół godziny przed Mszami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

• Z wielką werwą posprzątali teren zewnętrzny z liści i wnętrze kościoła parafianie z Domachowa, z numerów: 24, 50, 49, 48, 46 i 45 – za pracowitość i dokładność składam im w imieniu parafii wielkie PODZIĘKOWANIE, a u Boga upraszam potrzebne łaski i błogosławieństwo! Za tydzień dyżur podejmie kolejna grupa rodzin z Domachowa, z numerów 44, 43, 42, 40 i 38.

• KOŃCZY SIĘ LISTOPAD – Gmina Krobia przypomina o poddaniu się obowiązkowemu spisowi rolnemu (do 30 listopada!) – szczegóły na stronie WWW.spisrolny.gov.pl

• To już ostatnie godziny, aby zafundować zmarłym ODPUST ZUPEŁNY!!

• Dziś „Przewodnik Katolicki” DODATKOWO zawiera książeczkę „5 MINUT Z BOGIEM” – modlitwy na każdy dzień grudnia; zachęcam.

• Są już do nabycia dwustronne ścienne kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego na 2021 rok; cena: 2,50 zł.

• PRZEŻYWAMY CZAS WIELKIEGO ZAGROŻENIA WIRUSOWEGO! Do kościoła przez ten czas może jednorazowo wejść 25 osób i to tylko w maseczkach oraz z zachowaniem dystansu! Możemy skorzystać z przestrzeni na chórze! Na okres przebywania w strefie czerwonej ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił wszystkim wiernym Archidiecezji i przebywającym na tym terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane do czasu zniesienia ww. ograniczeń; Biuro Parafialne jest CZYNNE w sobotę od 9.00 do 11.00, ale zgodnie z obostrzeniami. Proszę korzysta

• przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć w pewnej odległości ręce pod dozownik! Uwaga: także po spowiedzi przecieramy folię konfesjonałuchusteczką zwilżoną w dozowniku!

• Planuję w najbliższym czasie postawić pomnik nagrobny Księdzu Kanonikowi Janowi Tecławowi; pragnących włączyć się w to dzieło, proszę o osobisty kontakt.