Ogłoszenia parafialne 20-09-2020

• DZIŚ (20.09.2020) przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; na Mszy św. o 11.00 zostanie poświęcony odnowiony Sztandar rzemieślników i robotników; zbierzemy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.

• Od jutra modlić się będziemy Nowenną do św. Michała Archanioła przygotowując się do Odpustu naszego Patrona.

• JUTRO (21.09.2020) obchodzić będziemy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

• Za tydzień (26/27.09.2020) przeżywać będziemy ODPUST św. Michała Archanioła; suma o 11.30 – odprawi ją wykładowca Wydziału Teologicznego UAM i proboszcz parafii św. Marcina w Poznaniu, ksiądz dr Antoni Klupczyński; UWAGA: liczę na pełną obsadę procesji, a dodatkowo zapraszam: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do niesienia chorągiewek, a członków wspólnot różańcowych do niesienia świec; przed kościołami naszej Archidiecezji odbędzie się zbiórka ofiar na pomoc dla wyspy Lesbos.

• W minionym tygodniu w kościele wykonano wiele prac wykończeniowych i aranżację wnętrza, ukończono renowację techniczną ścian prezbiterium i rozebrano pozostałe rusztowania – przygotowujemy się do ostatecznego odbioru prac na etapie Projektu UE. Bóg zapłać wszystkim wykonawcom!

• Za troskliwy dyżur w sprzątaniu wyrażam wielką WDZIĘCZNOŚĆ solidarnej grupie parafian ze Starej Krobi z numerów: 74, 76, 76A, 76B i 77! Wspaniale uprzątnęli wielki teren od parkingu z dojściami do kościoła i przy kościele, wywieźli liście i z benedyktyńską dokładnością uprzątnęli świątynię i zaplecze organowe; niech dobry Bóg Was ubogaca swą łaską i błogosławi w każdym dniu Waszym Rodzinom! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny ze Starej Krobi z nr: 78, 79A, 79, 80 i 81; proszę być przygotowanymi na zabranie liści.

• Dziękuję za ofiarowane kwiaty i oddaną posługę przy kwiatach w kościele!

• BÓG ZAPŁAĆ! z złożone ofiary dziękczynne z racji Dożynek, za ofiary specjalne i z okazji 2.niedzieli miesiąca – niech Bóg wynagrodzi darczyńcom obfitymi łaskami!

• PRZYPOMINAM: ciągle obowiązuje noszenie w kościele maseczek na ustach i nosie; przy wejściach do kościoła można skorzystać z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć ręce! W parafii jest dostępny portal płatniczy.

• UWAGA: od 1.października będzie można rezerwować daty Mszy świętych na okres od marca do końca sierpnia 2021 roku; od marca 2021 po raz pierwszy Msza niedzielna o 11.00 jako Msza zbiorowa zostanie przeznaczona na intencje za żywych (Jubileusze, Roczki, urodziny, z prośbą o zdrowie itp.).

• W październiku przeżywać będziemy MIESIĄC RÓŻAŃCOWY; wspólny różaniec w kościele będzie odmawiany w następującym porządku: przed Mszą św. w niedziele, środy i soboty o 18.30 modlitwę prowadzić będzie Żywy i Nieustający Różaniec, a w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki różaniec poprowadzą w łączności z Mszą wieczorną poszczególne wioski (najczęściej: 1.dziesiątka przed Mszą, 2.na ofiarowanie, 3.po Komunii św., a dwie ostatnie – po Mszy); z kolei dzieci i młodzież prowadzić będą modlitwę różańcową w poniedziałek, wtorek i czwartek o 17.30.

• W październiku planowane jest spotkanie Żywego i Nieustającego Różańca, spotkanie przed I Komunią św. (trzeba przynieść Metryki chrztu dzieci ochrzczonych poza parafią) oraz spotkanie przed bierzmowaniem.

• W październiku powracamy do co miesięcznych Mszy świętych w niedziele: dla młodzieży w 2.niedzielę o 11.00 oraz dla dzieci w 3.niedzielę o 11.00.

• W najbliższe dwa weekendy będą się odbywały koncert w ramach Festiwalu SACROMONTANA na Świętej Górze; informacje znajdziemy w gablocie, ale trzeba się dowiedzieć z Internetu, jakie są warunki wstępu do Bazyliki.