Ogłoszenia parafialne 13-09-2020

  • DZIŚ (12/13.09.2020) 2.niedziela miesiąca z możliwością materialnego wsparcia inwestycji parafialnych; Msze święte o 9.00, 11.00 i 14.00; rozpoczniemy Tydzień Wychowania i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców; przeżywać będziemy wspomnienie objawień fatimskich – specjalne modlitwy przy figurze fatimskiej odprawimy na Mszy św. o 9.00; rano gościmy reprezentację Dzierżoniowa i naszej Gminy w ramach wzajemnej wymiany.

  • Jutro (poniedziałek,14.09.2020) obchodzimy wielkie święto Podwyższenia Krzyża Świętego; zbierzemy ofiary na potrzeby Ziemi Świętej.

  • W czwartek (17.09.2020) po Mszy św. odbędzie się Katecheza dorosłych dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św.

  • W piątek (18.09.2020) obchodzimy święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i Patrona młodzieży; na Mszy spotyka się cała młodzież naszej parafii, która po Mszy będzie miała półgodzinne CZUWANIE przed Najświętszym Sakramentem; po czuwaniu odbędzie się spotkanie z samymi kandydatami do bierzmowania; pamiętać będziemy w modlitwie o Księdzu Arcybiskupie, który będzie miał w tym dniu imieniny.

  • Za tydzień (20.09.2020) przeżywać będziemy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu; na Mszy św. o 11.00 zostanie poświęcony odnowiony Sztandar rzemieślników i robotników; zbierzemy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.

  • Za dwa tygodnie (27.09.2020) przeżywać będziemy ODPUST św. Michała Archanioła; suma o 11.30– odprawi ją wykładowca Wydziału Teologicznego UAM i proboszcz parafii św. Marcina w Poznaniu, ksiądz dr Antoni Klupczyński; UWAGA: liczę na pełną obsadę procesji, a dodatkowo zapraszam: dziewczynki do sypania kwiatków, chłopców do niesienia chorągiewek, a członków wspólnot różańcowych do niesienia świec.

  • W minionym tygodniu w kościele wykonano wiele prac wykańczających i porządkowych oraz kontynuowano renowację techniczną ścian prezbiterium, co jest ostatnim etapem przed zamknięciem Projektu – wyrażam wdzięczność wykonawcom.

  • Za niezwykle solidny i pełen werwy dyżur w sprzątaniu wyrażam wielką WDZIĘCZNOŚĆ zgranej grupie parafian ze Starej Krobi z numerów: 56A, 73, 68A, 69, 70 i 71! Wspaniale uprzątnęli wielki teren od parkingu z dojściami do kościoła i przy kościele, wywieźli liście i z serdeczną dokładnością wprowadzili pachnącą świeżość w świątyni; niech dobry Bóg Was zabezpiecza swą łaską i błogosławi! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny ze Starej Krobi z nr: 74, 76, 76A, 76B i 77; proszę być przygotowanymi na zabranie liści.

  • Dziękuję za ofiarowane kwiaty i oddaną posługę przy kwiatach w kościele! BÓG ZAPŁAĆ!

  • PRZYPOMINAM: już tylko do jutra, 14.września trwa okres komunii wielkanocnej – jest to podstawowy obowiązek każdego chrześcijanina(!); ciągle obowiązuje noszenie w kościele maseczek na ustach i nosie; przy wejściach do kościoła można skorzystać z płynu dezynfekującego ręce! W parafii jest dostępny portal płatniczy.