Ogłoszenia parafialne 11-10-2020

• DZIŚ (10/11.10.2020) 2.niedziela miesiąca dająca okazję wsparcia materialnego inicjatyw w naszej parafii – modlimy się za dobrodziejów; obchodzimy XX Dzień Papieski i dodatkowo zbieramy ofiary na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia; na Mszy o 11.00 spotyka się cała MŁODZIEŻ naszej parafii, a po Liturgii będzie osobne spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
  • Jutro (poniedziałek, 12.10.2020) obchodzić będziemy święto Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej.
  • We wtorek (13.10.2020) – obchodzić będziemy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego i miesięcznicę Objawień Fatimskich.
  • W środę (14.10.2020) – obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej.
  • W czwartek (15.10.2020) – po Mszy św. odbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed chrztem świętym.
  • W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus; w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego
  • Za tydzień (17/18.10.2020) 3.niedziela miesiąca gromadząca o godzinie 11.00 wszystkie DZIECInaszej parafii; po tej Mszy będzie spotkanie przed I Komunią św. (przynosimy Metryki chrztu dzieci ochrzczonych poza parafią);  obchodzić będziemy Światową Niedzielę Misyjną otwierającą TYDZIEŃ MISYJNY i zbierać będziemy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
  • W październiku przeżywamy MIESIĄC RÓŻAŃCOWY; wspólny różaniec w kościele jest odmawiany w następującym porządku: Żywy i Nieustający Różaniec prowadzi modlitwę pół godziny przed Mszą św. w niedziele (8.30 i 10.30), środy (18.00) i soboty (18.30), a w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki różaniec poprowadzą w łączności z Mszą wieczorną poszczególne wioski (najczęściej: 2.dziesiątki przed Mszą, 1.na ofiarowanie, 1.po Komunii św. i ostatnia – po Mszy) – w poniedziałek: Domachowo, we wtorek: Rębowo, w czwartek: Ziółkowo, w piątek: Krajewice (będę wdzięczny wioskom za obsadę liturgiczną tych Mszy świętych); z kolei dzieci i młodzież prowadzą modlitwę różańcową w poniedziałek, wtorek i czwartek o 17.30.
  • Przypominam, że można rezerwować daty Mszy świętych na okres od marca do końca sierpnia 2021 roku; od marca 2021 po raz pierwszy Msza niedzielna o 11.00 będzie Mszą zbiorową przeznaczoną na intencje za żywych (Jubileusze, Roczki, urodziny, z prośbą o zdrowie, o szczęśliwy poród, w intencjach okolicznościowych, itp.).
  • W październiku zwyczajowo regulujemy wszystkie zobowiązania cmentarne i możemy składać wymienianki roczne.
  • Do 25 października wszyscy dzierżawcy parafii regulują swe należności.
  • Za licznie obsadzony i wzorowy dyżur w sprzątaniu wyrażam wielkie PODZIĘKOWANIE parafianom ze Starej Krobi z numerów: 88, 89, 90, 91 i 92! Z serdecznym zaangażowaniem i poświęceniem uprzątnęli liście z parkingu, dojść, przy kościele i probostwie oraz z wielką dokładnością przywrócili czystość i świeżość w kościele, zakrystii i przedsionkach; Upraszam Wam Boże błogosławieństwo i łaskawość! Bądźcie zdrowi! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny ze Starej Krobi spod numerów: 93, 95, 96 i 94; proszę przygotować się na zabranie liści; za trzy tygodnie (przed uroczystością Wszystkich Świętych) dyżur przejmie Domachowo.
  • Oddanym wolontariuszom DZIĘKUJĘ z serca za wypranie i przybicie wykładzin do siedzisk ławek oraz za perfekcyjną dbałość o kwiaty i bieżący porządek w kościele – niech Bóg będzie dla Was zawsze szczodry w dary!
  • PRZYPOMINAM, że obowiązuje w kościele i w całej przestrzeni restrykcyjne noszenie przesłony na ustach i nosie; proszę też korzystać przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć ręce pod dozownik!