Ogłoszenia parafialne 18-10-2020

• DZIŚ (17/18.10.2020) 3.niedziela miesiąca gromadząca o godzinie 11.00 wszystkie DZIECInaszej parafii; po tej Mszy będzie spotkanie przed I Komunią św. (przynosimy Metryki chrztu dzieci ochrzczonych poza parafią); obchodzimy Światową Niedzielę Misyjną otwierającą TYDZIEŃ MISYJNY i zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne; dodatkowo, jest dziś także Msza św. o 14.00.

• W najbliższy czwartek (22.10.2020) obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II; do tego czasu codziennie za wstawiennictwem wielkiego Papieża – Polaka modlić się będziemy o uchwalenie w Polsce prawa chroniącego ludzkie życie od poczęcia aż po naturalną śmierć.

• Za tydzień (24/25.10.2020) przeżywać będziemy Rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

• Październik to MIESIĄC RÓŻAŃCOWY; wspólny różaniec w kościele odmawiamy w następującym porządku: Żywy i Nieustający Różaniec prowadzi modlitwę pół godziny przed Mszą św. w niedziele (8.30 i 10.30), środy (18.00) i soboty (18.30), a w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki różaniec poprowadzą w łączności z Mszą wieczorną poszczególne wioski(najczęściej: 2.dziesiątki przed Mszą, 1.na ofiarowanie, 1.po Komunii św. i ostatnia – po Mszy) – w poniedziałek: Bodzewko, we wtorek: Stara Krobia, w czwartek: Domachowo, w piątek: Rębowo (będę wdzięczny wioskom za obsadę liturgiczną tych Mszy świętych); z kolei dzieci i młodzieżprowadzą modlitwę różańcową w poniedziałek, wtorek i czwartek o 17.30.

• Przypominam, że można rezerwować daty Mszy świętych na okres od marca do końca sierpnia 2021 roku; od marca 2021 po raz pierwszy Msza niedzielna o 11.00 będzie Mszą zbiorową przeznaczoną na intencje za żywych (Jubileusze, Roczki, urodziny, z prośbą o zdrowie, o szczęśliwy poród, w intencjach okolicznościowych, itp.).

• W październiku zwyczajowo regulujemy wszystkie zobowiązania cmentarne, możemy składać WYMIENIANKI roczne i jednorazowe oraz rozliczamy się z dzierżaw.

• Za pełen dynamizmu dyżur w sprzątaniu wyrażam wielkie PODZIĘKOWANIE parafianom ze Starej Krobi z numerów: 93, 95, 96 i 94! Z wielkim zaangażowaniem i dokładnością uprzątnęli liście z parkingu, dojść, przy kościele i probostwie oraz przywrócili czystość i świeżość w kościele, zakrystii i przedsionkach; niech Bóg nie szczędzi Wam łask i niech błogosławi Waszym Rodzinom! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny ze Starej Krobi spod numerów: 99, 100, 101, 102 i 104; proszę być przygotowanymi na zabranie liści; za dwa tygodnie (przed uroczystością Wszystkich Świętych) dyżur przejmie Domachowo od numeru 1 po kolei numerami.

• JESTEŚMY W CZERWONEJ STREFIE ZAGROŻENIA WIRUSOWEGO! Do kościoła przez ten czasmoże jednorazowo wejść 60 osób! Biuro Parafialne jest w tym okresie nieczynne, a sprawy konieczne załatwiamy przez telefon (720 294 428). Przypominam, że obowiązuje w kościele i w całej przestrzeni restrykcyjne noszenie przesłony na ustach i nosie; proszę też korzysta

• przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć ręce pod dozownik!