Ogłoszenia parafialne 25-10-2020

• DZIŚ (24/25.10.2020) przeżywamy Rocznicę poświęcenia naszego kościoła.

• W środę (28.10.2020) obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

• W sobotę (31.10.2020) od 16.30 będzie SPOWIEDŹ przed uroczystością Wszystkich Świętych.

• Za tydzień (31.10/1.11.2020) przeżywać będziemy uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH; Msze święte w niedzielę o 9.00, 11.00 i o 14.00 (!) /jak w każdą 1.niedzielę miesiąca pół godziny przed Mszami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu/. Nie będzie w tym roku Procesji i wspólnych modlitw na cmentarzu(!); bardzo proszę, aby wizyty przy grobach rozplanować na całą Oktawę Wszystkich Świętych i nie tworzyć zgromadzeń!

• We wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – ZADUSZKI (02.11.2020) będą odprawione Msze święte o 10.00, o 17.00 i o 19.00; od tego dnia będą omadlane WYMIENIANKI jednorazowe, a w niedziele – nowe Wymienianki roczne.

• Uwaga: w Dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską wyjątkowo w tym roku będzie można przez cały listopad uzyskać ODPUST ZUPEŁNY – codziennie za jedną osobę zmarłą (warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencji wyznaczonej przez Papieża i wizyta na cmentarzu!); zachęcam do wykorzystania tej wspaniałej okazji pomocy zmarłym!

• Kończy się MIESIĄC RÓŻAŃCOWY; Żywy i Nieustający Różaniec poprowadzi wspólną modlitwę pół godziny przed Mszą św. w środę (18.00), w sobotę (18.30) i w niedzielę (8.30 i 10.30); z kolei w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w łączności z Mszą wieczorną różaniec poprowadzą wioski – w poniedziałek: Ziółkowo, we wtorek: Krajewice, w czwartek: Bodzewko, w piątek: Stara Krobia (wioski proszę o oprawę Liturgii); UWAGA dzieci i młodzież: w tym tygodniu o 17.30 na różaniec przychodzą w danym dniu tylko wyznaczone klasy(!) – w poniedziałek: klasa III i IV, we wtorek: klasa V i VI, w czwartek: klasa VII i VIII, a uczniowie szkół średnich i branżowych dołączają się w dowolnym dniu!

• Tradycyjnie w październiku regulujemy wszystkie zobowiązania cmentarne i dzierżawne; zachęcam też do składania WYMIENIANEK jednorazowych i rocznych, a także do rezerwacji terminów Mszy świętych na nowy okres.

• Za pełen zapału i poświęcenia dyżur w sprzątaniu DZIĘKUJĘ parafianom ze Starej Krobi z numerów: 99, 100 i 101! Z wielką dokładnością uprzątnęli liście z parkingu i dojść do kościoła oraz perfekcyjnie posprzątali kościół i zakrystię; upraszam Waszym Rodzinom Bożą opiekę oraz codzienną rodzinną radość! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Domachowa – z numerów: 1, 2, 3, 4, 5 i 6.

• Przewodnik Katolicki” jest dziś dostępny z modlitewnikiem „5 minut z Bogiem” na listopad(!) – zachęcam do nabycia.

• JESTEŚMY W CZERWONEJ STREFIE ZAGROŻENIA WIRUSOWEGO! Do kościoła przez ten czas może jednorazowo wejść 60 osób i to tylko w maseczkach! W kościele siadamy w odstępach! Na okres przebywania w strefie czerwonej ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił wszystkim wiernym Archidiecezji i przebywającym na tym terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane do czasu zniesienia ww. ograniczeń; Biuro Parafialne jest w tym okresie nieczynne, a sprawy konieczne załatwiamy przez telefon (720 294 428). Przypominam, że obowiązuje w kościele i w całej przestrzeni restrykcyjne noszenie przesłony na ustach i nosie; proszę też korzystać przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć ręce pod dozownik!