Ogłoszenia parafialne 17-03-2019

 • DZIŚ 3.niedziela miesiąca(17.03.2019):o 11.00 – MSZA DZIECI, a po niej spotkanie tegorocznych dzieci I-komunijnych i ich rodziców; o 13.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 14.00, a zaraz po nich – dodatkowa Msza św. (bez kazania); po Gorzkich Żalach i Mszy św. będzie spotkanie z tegorocznymi bierzmowanymi(!) W ramach Dnia modlitw, postu i solidarności z misjonarzami zbierać będziemy ofiary na dzieło pomocy „AD GENTES”.

 • W poniedziałek i wtorek(18 i 19.03.2019) do południa odbywać się będą w naszym kościele REKOLEKCJE SZKOLNEdla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum ze Starej Krobi.

 • Uwaga!JUTRO(poniedziałek, 18.03.2019) po 14 będzie konieczna półgodzinna pomoc(!) grupy silnych panów; trzeba będzie załadować na pojazd zdemontowaną wcześniej ambonę i ławy kolatorskie; bardzo o to proszę w imieniu konserwatorów i własnym – z góry: Bóg zapłać!

 • W poniedziałek i czwartek(18 i 21.03.2019) o 19.00 w kościele w Strzelcach Wielkich odbędą się spotkania przygotowawcze dla bierzmowanych.

 • W czwartek(21.03.2019) po Mszy św. w kościele odbędzie się KATECHEZA DOROSŁYCH(dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św.).

 • W piątek(22.03.2019) DROGA KRZYŻOWA prowadzona przez dzieci i młodzież o 17.30 oraz DROGA KRZYŻOWA po Mszy wieczornej.

 • Za tydzień w sobotę i niedzielę(23/24.03.2019)zbierać będziemy wiosenne OFIARY na SEMINARIUM, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych – już teraz w imieniu kleryków i przełożonych: Bóg zapłać! W niedzielę o 13.45 – Koronka do Miłosierdzia Bożego;GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o 14.00, a zaraz po nich – dodatkowa Msza św. (bez kazania).

 • Za tydzień w poniedziałek(25.03.2019)przeżywać będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiegoi jednocześnie DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA– jak, co roku zbierzemy ofiary na Fundusz Obrony Życia; po Mszy św. będzie można złożyć przyrzeczenie adopcji dziecka poczętego; w tym dniu w Strzelcach Wielkich z rąk Biskupa Grzegorza Balcerka przyjmie sakrament bierzmowania nasza młodzież– upraszajmy im dary Ducha Świętego.

 • Sobotni dyżur w sprzątaniu podjęli parafianie z Domachowa spod numerów: 4, 8, 9 i 11; poświęcili wiele czasu i benedyktyńską dokładność, by usunąć brudne ślady intensywnych remontów w świątyni – Bóg zapłać! Niech Bóg błogosławi Waszym Rodzinom! Następny dyżur podejmą z Domachowa rodziny z numerów: 12, 13, 14, 15 i 17; za dwa tygodnie dyżur podejmie ostatnia grupa z Domachowa, a za trzy tygodnie rozpocznie go Rębowo.

 • Dziękuję za pierwsze ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego; Ziółkowo Drugie zebrało 380 zł. Serdeczne: Bóg zapłać!

 • Przedszkole Niepubliczne „Michałek” w Domachowie przeprowadza NABÓR dzieci do przedszkola; zainteresowanych zapraszamy do pobrania wniosku w siedzibie placówki; ilość miejsc jest ograniczona!

 • Przypominam, że18.maja 2019 roku wyruszy do Poznania PIELGRZYMKA parafialna na powitanie w naszej archidiecezji Matki Bożej Częstochowskiej;wszystkich chętnych proszę o zapisywanie się na listę w zakrystii; wyjazd ok. 9.30, a powrót wieczorem.

 • Wszystkim, którzy się włączyli, DZIĘKUJĘ gorąco za kolejny intensywny etap trudnych prac w kościele– niech Bóg Wam szczęści!

 • Sporej grupie żywiołowych Panów(w większości z Krajewic) gorąco DZIĘKUJĘ za fachowe, sprawne usunięcie pozostałości uporządkowanego w parku drzewostanu; w tym celu przytransportowali specjalną maszynę i traktor z przyczepą – BÓG ZAPŁAĆ za nieocenioną bezinteresowną pomoc! Niech Bóg wynagrodzi Was swą łaską i osłoni Opatrznością Wasze Rodziny!