Ogłoszenia parafialne 14-04-2019

 • DZIŚ NIEDZIELA PALMOWA(14.04.2019) czyli NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ, która otwiera WIELKI TYDZIEŃ; tradycyjnie na każdej Mszy św. święcimy PALMYSPOWIEDŹ świąteczna od 8.00 – 9.00; od 10.00 – 11.00 oraz od 13.00 – 14.00! Jest to 2.niedziela miesiąca – składamy ofiary na remonty w naszym kościele.

 • JUTRO (w poniedziałek, 15.04.2019)o 19.30 w kościele odbędzie się spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów!

TRIDUUM  PASCHALNE

 • W WIELKI CZWARTEK(18.04.2019)o 19.00 przeżywana będzie MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ(z umywaniem nóg); po uroczystej Liturgii odprowadzimy Pana Jezusa do „Ciemnicy(możliwość prywatnej adoracji); równolegle trwać będzie budowanie Grobu Pańskiego– zapraszam do pomocy wszystkich chętnych!

 • W WIELKI PIĄTEK(19.04.2019) obowiązuje POST ŚCISŁY; o 13.30 rozpoczniemy DROGĘ KRZYŻOWĄ przez wioski;tym razem rozważania przygotowują i przedstawiają poszczególne wioski; jak co roku liczymy na pomoc Straży Pożarnej w bezpiecznym przejeździe trasy, zwłaszcza w newralgicznych miejscach.Tegoroczna trasa Drogi Krzyżowej przez wioski: Bodzewko I (1 stacja), Bodzewko II (1 stacja), Rębowo(2 stacje), Ziółkowo (1 stacja), Krajewice (2 stacje), Ziółkowo II (1 stacja), Domachowo (3 stacje), Stara Krobia (3 stacje).Wielkopiątkowa wieczorna LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ rozpocznie się w kościele o 19.00, a po niej Adoracja Jezusa w Grobie do 21.00zakończymy ją Apelem Jasnogórskim.

 • W WIELKĄ SOBOTĘ(20.04.2019)od 9.00przeżywać będziemy Adorację Chrystusa w Grobie; równolegle będzie święcenie potraw wielkanocnych o 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00 i 15.00;WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się o 21.00, a po niej Procesja Rezurekcyjna ze świecami; baldachim i asystę podejmują tradycyjnie Biskupianie, a pozostałe elementy procesji – Rębowo; członkowie Żywego Różańca proszeni są o niesienie świec na każdej procesji – świece można zabrać z zakrystii lub ze skrzyni w wejściu bocznym.

WIELKANOC

 • NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA(21.04.2019)o 7.00od pustego Grobu wyruszy PROCESJA za ZMARTWYCHWSTAŁYM, a po niej – Msza św.; dalsze Msze o 9.00 i 11.00.

 • PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY(22.04.2019)Msze świąteczne o 9.00 i 11.00.

 • Z wielkim poświęceniem i dokładnością podjęli dyżur w sprzątaniu parafianie z Rębowa spod numerów: 48, 47, 46, 45 i 44; precyzyjnie sprzątnęli świątynię oraz dojścia do kościoła i parking – niech Bóg błogosławi Waszym rodzinom! W piątekprzyjdą sprzątać parafianie z Rębowa spod numerów: 43, 42, 41, 40, 39 i 38.

 • Przypominam, że w tym roku dyżur w oprawie procesji podejmuje Rębowo, a Festynw lipcu organizować będzie Ziółkowo.

 • DZIĘKUJĘ za ofiary specjalne na remont kościoła, ofiary na daniny oraz ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego – powiększyło je Bodzewko Pierwsze w kwocie 250 zł. Wszystkim: Bóg zapłać!

 • Pozostały już tylko trzy miejsca w Przedszkolu „Michałek”; zainteresowanych rodziców zapraszamy po Wniosek w godzinach otwarcia placówki.

 • Przypominam, że trwają zapisy na pielgrzymkę parafialną, 18.maja 2019 roku do Poznania – na powitanie w naszej archidiecezji Matki Bożej w Obrazie Częstochowskim; lista jest wyłożona w zakrystii; wyjazd ok. 9.30, a powrót wieczorem.

 • U W A G A: w parafii św. Mikołaja w Krobi organizowana jest PIELGRZYMKA do Ziemi Świętej w dniach od 13 do 19 października tego roku; są jeszcze ostatnie wolne miejsca; zachęcam do dołączenia się; w gablocie i u Proboszcza dostępne są szczegóły oraz kontaktowy telefon (koszt całkowity, z biletami wstępu włącznie: 3770 zł od osoby); warto skorzystać!

 • W A Ż N E(!!): Ostatnie ekspertyzy stwierdziły, że w konstrukcji naszej świątyni żerują niebezpieczne szkodniki i bez działań prewencyjnych naszemu kościołowi grozi KATASTROFA BUDOWLANA; proszę zatem wszystkich o zrozumienie i cierpliwość, gdyż szukamy najlepszych sposobów zabezpieczenia naszej świątyni; rozważamy różne warianty, w tym także fumigację (gazowanie) kościoła, ale o tym zadecydują konserwatorzy zabytków. Miejmy świadomość: RATUJEMY nasz kościół przed zawaleniem!

 • DZIĘKUJĘ za wiosenną akcję ogrodową przy parafii: za prace w parku, przy probostwie, za kultywowanie i uprzątnięcie „Wału Różańcowego” przez wspólnotę Żywego Różańca oraz paniom z Domachowa za wiosenny porządek przy kapliczce MB i na klombie ją otaczającym.

 • INFORMACJA: istnieje możliwość nabycia dekoracji na Nawiedzenie Obrazu MB Częstochowskiejw parafii w Zalesiu Wielkim, 3.05.2019r. od 7.00 do 14.00 z 25% zniżką.