Ogłoszenia parafialne 15-12-2019

A D W E N T

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ (14/15.12.2019) obchodzona jest NIEDZIELA PRZEŁOMU ADWENTOWEGO (3.Niedziela Adwentu); o 11.00, jak co miesiąc – MSZA DZIECI, a po niej – ważne spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św.

 • J U T R O (poniedziałek, 16.12.2019) w naszej parafii odbędzie się SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNAz udziałem kapłanów z dekanatu gostyńskiego: rano od 10 do 11.00 oraz po południu od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.00; gorąco zachęcam do przygotowania Bożego Narodzenia w Waszych sercach.

 • We wtorek (17.12.2019) o 19.30 w Oratorium św. Józefa odbędzie się WALNE ZEBRANIEwszystkich członków Stowarzyszenia „ZACZYN”; serdecznie zapraszamy.

 • W czwartek (19.12.2019) po Mszy św. – KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych planujących chrzest.

 • W najbliższą sobotę (21.12.2019) BIURO PARAFIALNE będzie NIECZYNNE!

 • W niedzielę za tydzień (22.12.2019) – ostatnia okazja do spowiedzi przed Świętami: od 8.00 do 8.50 i od 10.00 do 10.50.

 • UWAGA: Za tydzień w poniedziałek (!) (23.12.2019) po Mszy św. zapraszam wszystkich chętnych do pomocy przy budowaniu żłóbka, stawianiu choinek i przy dekorowaniu kościoła na Święta.

 • RORATY z lampionami – od poniedziałku do piątku o 17.00, a OSTATNIE Roraty – w poniedziałek(23.12.2019)!

 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza ŚWIECE WIGILIJNE i OPŁATKI (w niedziele i święta – po Mszach w bocznej nawie kościoła, a w pozostałe dni w zakrystii – u pana Kościelnego).

 • Chorzy i samotni DZIĘKUJĄ całej parafii, a szczególnie Parafialnemu Zespołowi Caritas i Szkolnemu Kołu Caritas ze Starej Krobi za pamięć wyrażoną paczkami świątecznymi i życzeniami– Bóg zapłać (!) za wspólnotę ducha!

 • MSZE ŚW. w okresie świątecznym: w Wigilię rano o 9.00 i o północy – Pasterka; w I i II Święto – o 9.00 i 11.00; w Sylwestra – Msza św. z podsumowaniem roku i Nabożeństwo o szczęśliwy Nowy Rok o 16.00; w Nowy Rok – Msze św. o 9.00, 11.00 i o 14.00 (!).

 • Z wielkim poświęceniem i pietyzmem sprzątnęli kościół i jego otoczenie parafianie z Ziółkowa z numerów: 46, 47A i 47J! W serdecznym podziękowaniu kieruję ku Bogu modlitwę w intencji szczęścia Waszych Rodzin – Bóg zapłać! Za tydzień przyjdą kolejne rodziny z Ziółkowa nr 47, 48, 48C, 49, 50 i 51. Po Ziółkowie dyżur w sprzątaniu przejmą Krajewice (od numeru 26).

 • Ze względu na wiek nastąpiła zmiana Nadzelatorki Żywego Różańca przy naszej parafii; z urzędu zrezygnowała pani Władysława Kaczmarek, której całym sercem DZIĘKUJĘ za oddanie i wiele inicjatyw – zawierzam jej zdrowie i całą przyszłość dobremu Bogu; obowiązki Nadzelatorki przejęła pani Aldona Marciniak, której życzę dużo zapału, natchnień Ducha Świętego i ludzkiej życzliwości – niech Bóg błogosławi całej Wspólnocie!

 • Przekazuję radosną nowinę: w naszej parafii powstał NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC! Wszystkim, którzy włączają się w tą wzniosłą inicjatywę modlitewną wyrażam wielką wdzięczność i upraszam specjalne Boże łaski!

 • Przypominam, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Poinformujmy naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • Przypominam, że zawsze są dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii.

 • Są do nabycia dwustronne kalendarze ścienne Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł.

 • Zachęcam do wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie w ramach cyklu: „Betlejem w Polsce”.Koncert poznański w „Arenie” odbędzie się już 29.grudnia. Bilety można bukować indywidualnie lub grupowo na stronie internetowej: WWW.betlejemwpolsce.pl

 • Ze względu na brak szacunku dla porządku na cmentarzu i nadużywanie kontenera (!) wprowadzam w najbliższych dniach wstępne obostrzenia, ale sytuacja domaga się szybkiego powrotu do tematu i radykalnych działań; bardzo proszę wszystkich o czujność i wzajemne upominanie, bo efekt może być bardzo uciążliwy dla wszystkich!

 • Niedawno zostało pominiętych kilka intencji mszalnych – Rodziny proszę o ustalenie nowych terminów; przepraszam za zamieszanie.

 • W tym roku KOLĘDA rozpocznie się w Krajewicach – od Osiedla pod numerem 1. Jak zawsze, szczegóły będą podawane odpowiednio wcześniej tylko z ambony!

INTENCJA RÓŻAŃCOWA na GRUDZIEŃ 2019:

 •  

Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428 lub 732 432 405