Ogłoszenia parafialne 08-12-2019

A D W E N T

650 lat kościoła w Domachowie

 

 • DZIŚ (7/8.12.2019) przeżywana jest w naszej parafii NIEDZIELA EWANGELIZACYJNA z udziałem przedstawiciela Fundacji PRO PUBLICO; jest to też Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – przed kościołem złożymy ofiary na ten cel; w niedzielę o 8.30zapraszam na GODZINKI ku czci NMP; po Mszy o 9.00 z udziałem młodzieży odbędzie sięspecjalne spotkanie dla młodzieży, Rad Parafialnych, Parafialnego Zespołu Caritas i Żywego Różańca; z kolei po Mszy o 11.00 z udziałem dzieci będzie spotkanie wszystkich dzieci! Ofiary w kościele, jak co miesiąc, będą przeznaczone na inwestycje i remonty w naszej parafii – ofiarodawców otoczymy specjalną modlitwą; od 12.00 do 13.00 będzie GODZINA ŁASKI – zachęcam do trwania na modlitwie indywidualnej w kościele lub w domu; o 17.00 na Świętej Górze zostanie odprawiona doroczna MSZA MARGARETEK – serdecznie zachęcam nasze Margaretki do uczestnictwa.

 • W poniedziałek (09.12.2019) przeżywać będziemy UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP; Msze święte o 10.00, 17.00 i 18.30; kontynuować będziemy pomoc dla Kościoła na Wschodzie.

 • We wtorek (10.12.2019) po Mszy św. odbędzie się w kościele przedświąteczne spotkanie robocze Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas ze Starej Krobi.

 • W piątek (13.12.2019) od rana odbędzie się świąteczny OBCHÓD CHORYCH.

 • W niedzielę (15.12.2019) o 11.00 będzie, jak co miesiąc – MSZA DZIECI; po Mszy św. odbędzie się ważne spotkanie z rodzicami i dziećmi przed I Komunią św.

 • RORATY z lampionami – od poniedziałku do piątku o 17.00 – gorąco zapraszam nie tylko dzieci!

 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza ŚWIECE WIGILIJNE i OPŁATKI (w niedziele i święta – po Mszach w bocznej nawie kościoła, a w pozostałe dni w zakrystii – u pana Kościelnego).

 • SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA w naszej parafii będzie: – w poniedziałek (16.12.2019) od 10 do 11.00; od 16.00 do 17.00 i od 18.00 do 19.00, a także – w niedzielę (22.12.2019) od 8.00 do 8.50; i od 10.00 do 10.50.

 • We wtorek za tydzień (17.12.2019) o 19.30 w Oratorium św. Józefa odbędzie się WALNE ZEBRANIE wszystkich członków Stowarzyszenia „ZACZYN”; serdecznie zapraszamy.

 • KATECHEZA DOROSŁYCH przed chrztem – w czwartek, 19.12.2019 po Mszy św.

 • Z niezwykłą dokładnością sprzątnęli kościół i jego otoczenie parafianie z Ziółkowa z numerów: 43/4, 44, 45 i 45A! Wielką wdzięczność parafii zamieniam w modlitwę wstawienniczą za Wasze Rodziny – Szczęść Boże! Za tydzień przyjdą kolejne rodziny z Ziółkowa nr 46, 47, 47B i 47J. Wszystkim troszczącym się o nasze dobro wspólne niech Bóg hojnie błogosławi!

 • Ze względu na wiek nastąpiła zmiana Nadzelatorki Żywego Różańca przy naszej parafii; z urzędu zrezygnowała pani Władysława Kaczmarek, której całym sercem DZIĘKUJĘ za oddanie i wiele inicjatyw – zawierzam jej zdrowie i całą przyszłość dobremu Bogu; obowiązki Nadzelatorki przejęła pani Aldona Marciniak, której życzę dużo zapału, natchnień Ducha Świętego i ludzkiej życzliwości – niech Bóg błogosławi całej Wspólnocie!

 • Przekazuję radosną nowinę: w naszej parafii powstał NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC! Wszystkim, którzy włączają się w tą wzniosłą inicjatywę modlitewną wyrażam wielką wdzięczność i upraszam specjalne Boże łaski!

 • Przypominam, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Poinformujmy naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • PAMIĘTAJMY, odtąd są zawsze dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii; cieszę się, że mimo problemów zdrowotnych nikt nie będzie miał przeszkody do przyjęcia Pana Jezusa w Eucharystii z powodu materii sakramentalnej.

 • Są do nabycia dwustronne kalendarze ścienne Archiwum Archidiecezjalnego w cenie 3 zł.

 • Zachęcam do wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie w ramach cyklu: „Betlejem w Polsce”.Koncert poznański w „Arenie” odbędzie się już 29.grudnia. Bilety można bukować indywidualnie lub grupowo na stronie internetowej: WWW.betlejemwpolsce.pl

INTENCJA RÓŻAŃCOWA na GRUDZIEŃ 2019:

 •  

Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.

WWW.parafia-domachowo.pl / Tel.  720 294 428 lub 732 432 405