Ogłoszenia parafialne 22-12-2019

BOŻE NARODZENIE

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ (22.12.2019) – ostatnia okazja do spowiedzi przed Świętami: od 8.00 do 8.50 i od 10.00 do 10.50.

 • J U T R O (poniedziałek, 23.12.2019) – o 17.00 będą OSTATNIE Roraty, a po Mszy św. wieczornej zapraszamwszystkich chętnych do pomocy przy budowaniu żłóbka, stawianiu choinek i przy dekorowaniu kościoła na Święta.

 • We wtorek (24.12.2019) WIGILIA; o 9.00 będzie ranna Msza św. wigilijna; o 23.45 – śpiew kolęd w przyciemnionym kościele, a o północyPASTERKA!

 • W BOŻE NARODZENIE (środa, 25.12.2019) Msze święte o 9.00 i 11.00.

 • W II Święto (czwartek, 26.12.2019) obchodzić będziemy święto św. Szczepana, MęczennikaMsze święte o 9.00 i 11.00; zbierzemy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie; będzie można w zakrystii poświęcić owies.

 • W piątek (27.12.2019) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; po Mszy św. o 18.30 będziemy degustować poświęcone wino.

 • W sobotę (28.12.2019) obchodzić będziemy święto Młodzianków, Męczenników; na Mszach św. zostaną błogosławione obecne dzieci.

 • Niedziela za tydzień (29.12.2019) to NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – o 11.00 będzie odprawiona Msza św. w akompaniamencie Orkiestry z Gostynia, która wykona dodatkowo BLOK KOLĘD – serdecznie zapraszam!

 • Za tydzień we wtorek (31.12.2019) SYLWESTER; tradycyjnie o 16.00 będzie MSZA Z PODSUMOWANIEM ROKU oraz NABOŻEŃSTWO BŁAGALNE O DOBRY NOWY ROK! O północy w kościele – przy biciu dzwonów, wraz z wszystkimi chętnymi, powitamy 2020 rok!

 • W NOWY ROK (01.01.2020) obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej RodzicielkiMsze św. o 9.00, 11.00 i o 14.00!

 • Parafialny Zespół Caritas rozprowadza OPŁATKI WIGILIJNE po Mszach w bocznej nawie kościoła, a w tygodniu w zakrystii – pan Kościelny).

 • Bóg zapłać za eleganckie sprzątnięcie kościoła i otoczenia ostatnim parafianom z Ziółkowa – z numerów: 48, 48C, 49, 50 i 51; odwdzięczam się modlitwą w Waszych intencjach! Bóg zapłać (!) całej wiosce Ziółkowo za piękny przykład poświęcenia się dla dobra wspólnego parafii. Za tydzień przyjdą już mieszkańcy Krajewic – z numerów: 26, 27, 27B, 27C, 28, 29 i 30.

 • Ze względu na wiek nastąpiła zmiana Nadzelatorki Żywego Różańca przy naszej parafii; z urzędu zrezygnowała pani Władysława Kaczmarek, której całym sercem DZIĘKUJĘ za oddanie i wiele inicjatyw – zawierzam jej zdrowie i całą przyszłość dobremu Bogu; obowiązki Nadzelatorki przejęła pani Aldona Marciniak, której życzę dużo zapału, natchnień Ducha Świętego i ludzkiej życzliwości – niech Bóg błogosławi całej Wspólnocie!

 • Przypominam, że w naszej parafii powstał NIEUSTAJĄCY RÓŻANIEC! Wszystkim, którzy włączają się w tą wzniosłą inicjatywę modlitewną wyrażam wielką wdzięczność i upraszam specjalne Boże łaski!

 • Informuję, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Zainteresujmy tą propozycją naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • Przypominam, że zawsze są dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii.

 • Są do nabycia dwustronne kalendarze ścienne Archiwum Archidiecezjalnego (w cenie 3 zł), „Echo z Afryki”, „Misyjne Drogi” oraz świąteczny „Przewodnik Katolicki” – numer podwójny i z książeczką z rozważaniami na styczeń!

 • Zachęcam do wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie w ramach cyklu: „Betlejem w Polsce”. Koncert poznański w „Arenie” odbędzie się już 29.grudnia. Bilety można bukować indywidualnie lub grupowo na stronie internetowej: WWW.betlejemwpolsce.pl

 • Ze względu na brak szacunku dla porządku na cmentarzu i nadużywanie kontenera (!) wprowadzam w najbliższym czasie wstępne obostrzenia, ale sytuacja domaga się szybkiego powrotu do tematu i radykalnych działań; bardzo proszę wszystkich o czujność i wzajemne upominanie, bo efekt może być bardzo uciążliwy dla wszystkich!

 • Niedawno zostało pominiętych kilka intencji mszalnych – Rodziny proszę o ustalenie nowych terminów; przepraszam za zamieszanie.

 • W tym roku KOLĘDA rozpocznie się w Krajewicach – od Osiedla pod numerem 1. Jak zawsze, szczegóły będą podawane odpowiednio wcześniej tylko z ambony! Posiłki nie są konieczne. Początek, jak dotąd – w zwykłe dni o 9.30, a w niedziele o 13.30 (bez obiadu!); dyżurny kierowca przyjeżdża po księdza 5 minut wcześniej; proszę też o czujne obserwowanie strony internetowej parafii, czy nie pojawi się informacja o pogrzebie – w takim przypadku kolęda rozpocznie się po pogrzebie (liczę na wyrozumiałość i cierpliwość); przy okazji kolędy w tym roku zbierane będą OFIARY NA RENOWACJĘ KOŚCIOŁA (wszystkie ofiary zostaną szczegółowo odnotowane, a dla wielu stanie się to pierwszą okazją do wpisania do „Księgi Ofiar Specjalnych” na ten cel); z góry serdecznie DZIĘKUJĘ za solidarność w kontynuacji tych historycznych prac.

INTENCJA RÓŻAŃCOWA na GRUDZIEŃ 2019:

Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.