Ogłoszenia parafialne 1-11-2020

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – ZADUSZKI

• DZIŚ (01.11.2020) przeżywamy skumulowane świętowanie WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH! Msze Święte o 9.00, 11.00 i 14.00(!) (jak w każdą 1.niedzielę miesiąca pół godziny przed Mszami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu). Cmentarz jest zamknięty do 02.listopada włącznie! Ze zmarłymi łączymy się duchowo w serdecznej modlitwie w domach i w kościele!

• JUTRO (02.11.2020) wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – ZADUSZKI. Zapraszam do kościoła na Msze święte o 10.00, 17.00 i 19.00; Msza o 10.00 zostanie odprawiona w intencji zmarłych członków Żywego i Nieustającego Różańca, księży, sióstr zakonnych i pracowników służących naszej parafii; tego dnia będą omadlaneWYMIENIANKI roczne i jednorazowe (po tym dniu wymienianki jednorazowe będą wygłaszane do wyczerpania na każdej Mszy św., a wymienianki roczne we wszystkie niedziele według wybranej godziny).

• Uwaga: w Dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską wyjątkowo w tym roku można przez cały listopad uzyskać ODPUST ZUPEŁNY – codziennie za jedną osobę zmarłą (warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencji wyznaczonej przez Papieża i od 3.listopada wizyta na cmentarzu!); zachęcam do wykorzystania tej wspaniałej okazji pomocy zmarłym!

• W 1.piątek miesiąca (06.11.2020) nie będzie obchodu chorych, a od 16.00 będzie SPOWIEDŹ; Komunia św. dla wyspowiadanych o 16.40 i 17.30; po Mszy św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.

• W 1.sobotę miesiąca (07.11.2020) o 17.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji członków Żywego i Nieustającego Różańca, księży, Ojczyzny i rodzin; o 18.00rozpocznie się nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP przed Najświętszym Sakramentem.

• Za tydzień (08.11.2020) będzie 2.niedziela miesiąca – wesprzemy materialnie parafię i jej rozwój.

• W środę, 11.listopada (!) obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina; Msze Święte – tak jak w niedzielę – o 9.00 i 11.00; Różaniec pół godziny przed każdą Mszą, a Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – po Mszy o 9.00; w tym dniu zbierzemy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

• Za jesienny, pełen liści dyżur w sprzątaniu DZIĘKUJĘ parafianom z Domachowa z numerów: 1, 3, 4 i 6! Z wielkim poświęceniem i benedyktyńską dokładnością uprzątnęli wnętrze świątyni oraz zgrabili i wywieźli wielką ilość liści z terenu parafialnego; modlę się o Bożą osłonę i łaskawość dla Waszych Rodzin! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Domachowa – z numerów: 7, 8, 9, 11 i 12.

• Dziś do nabycia: NOWY numer pisma „KTÓŻ JAK BÓG” i „Przewodnik Katolicki”.

• W minionym tygodniu dokonały się przy świątyni następujące prace: odwierty i wykopy geodezyjne oraz badania archeologiczne wokół kościoła, a także pomiary i inne specjalistyczne działania konstrukcyjne wewnątrz świątyni.

• PRZEŻYWAMY CZAS NIESPOTYKANEGO DOTĄD ZAGROŻENIA WIRUSOWEGO! Do kościoła przez ten czas może jednorazowo wejść 60 osób i to tylko w maseczkach! W kościele siadamy w odstępach i w ogóle unikamy wszelkich zgromadzeń! Na okres przebywania w strefie czerwonej ksiądz Arcybiskup Metropolita udzieliłwszystkim wiernym Archidiecezji i przebywającym na tym terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane do czasu zniesienia ww. ograniczeń; Biuro Parafialne jest CZYNNE w sobotę od 9.00 do 11.00, ale zgodnie z obostrzeniami; większość spraw załatwiamy przez telefon(720 294 428), ale tylko w wyznaczonych godzinach, tj. od 11.00 do 12.00 i od 19.00 do 20.00. Przypominam, że obowiązuje w kościele i w całej przestrzeni restrykcyjne noszenie przesłony na ustach i nosie; proszę też korzystanie przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć ręce pod dozownik! Uwaga: po spowiedzi przecieramy folię konfesjonału chusteczką zwilżoną w dozowniku.