Ogłoszenia parafialne 08-11-2020

• DZIŚ (08.11.2020) – 2.niedziela miesiąca – wspieramy materialnie parafię i jej rozwój UWAGA: obecnie jednorazowo do kościoła może wejść 25 osób!

• Uwaga: w Dekrecie opublikowanym na polecenie Ojca Świętego przez Penitencjarię Apostolską wyjątkowo w tym roku można przez cały listopad uzyskać ODPUST ZUPEŁNY – codziennie za jedną osobę zmarłą (warunkiem jest stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii świętej, modlitwa w intencji wyznaczonej przez Papieża i od 3.listopada wizyta na cmentarzu!); zachęcam do wykorzystania tej wspaniałej okazji pomocy zmarłym!

• W środę (11.11.2020) obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości i wspomnienie św. Marcina; Msze Święte – tak jak w niedzielę – o 9.00 i 11.00; Różaniec pół godziny przed każdą Mszą, a Nowenna do MB Nieustającej Pomocy – po Mszy o 9.00; w tym dniu zbierzemy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

• Za tydzień (niedziela, 15.11.2020) obchodzić będziemy DZIEŃ UBOGICH i zbierzemy ofiary na akcje Caritas dla ubogich.

• KATECHEZA DOROSŁYCH przed chrztem odbędzie się w czwartek, 26 listopada po Mszy św. w kościele.

• Za świetnie zorganizowany, pełen energii dyżur w sprzątaniu DZIĘKUJĘ parafianom z Domachowa z numerów: 7, 8, 9, 11 i 12! Oprócz dokładnego posprzątania kościoła usunęli wielką masę liści z parkingu, przejść i wokół świątyni. Wstawiam się u Boga o opiekę nad Waszymi domostwami i o szczodrość Jego łask! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Domachowa – z numerów: 13, 14, 15, 17 i 18.

• Gmina Krobia przypomina o poddaniu się obowiązkowemu spisowi rolnemu (do 30 listopada!) – szczegóły na stronie WWW.spisrolny.gov.pl

• Serdecznie DZIĘKUJĘ za kwiaty dostarczone od parafialnych „kwiaciarek”, od KGW Ziółkowo i ze ślubu. Stałą wdzięcznością obejmuję zespół regularnie opiekujący się wystrojem kwiatowym w naszej świątyni, co budzi zachwyt wszystkich tutaj przybywających! Wielkie: Bóg zapłać!

• Zwracam się z wielką prośbą do chętnych, którzy zechcieliby mi pomóc uprzątnąć liście z parku; umawiamy się na bieżąco przez telefon: 720294428

• Dziś do nabycia: „KTÓŻ JAK BÓG” i „Przewodnik Katolicki”.

• W minionym tygodniu dokonano kolejnych pomiarów kościoła koniecznych do obliczeń konstruktorskich.

• PRZEŻYWAMY CZAS WIELKIEGO ZAGROŻENIA WIRUSOWEGO! Do kościoła przez ten czas może jednorazowo wejść 25 osób i to tylko w maseczkach i z zachowaniem dystansu! Możemy skorzystać z przestrzeni na chórze! Na okres przebywania w strefie czerwonej ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił wszystkim wiernym Archidiecezji i przebywającym na tym terenie dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane do czasu zniesienia ww. ograniczeń; Biuro Parafialne jest CZYNNE w sobotę od 9.00 do 11.00, ale zgodnie z obostrzeniami; większość spraw załatwiamy przez telefon (720 294 428), ale tylko w wyznaczonych godzinach, tj. od 11.00 do 12.00 i od 19.00 do 20.00. Przypominam, że obowiązuje w kościele i w całej przestrzeni restrykcyjne noszenie przesłony na ustach i nosie(!) proszę też korzysta

• przy wejściach do kościoła z płynu dezynfekującego ręce – wystarczy podłożyć w pewnej odległości ręce pod dozownik! Uwaga: także po spowiedzi przecieramy folię konfesjonałuchusteczką zwilżoną w dozowniku!

• Informuję, że nadszedł List gratulacyjny Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowegodla naszej parafii za dotąd dokonane prace renowacyjne w kościele. List jest dostępny w gablocie i na stronie internetowej parafii.