Ogłoszenia parafialne 08-03-2020

650 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

WIELKI POST

• DZIŚ (08.03.2020) 2. Niedziela Wielkiego Postu i 2.niedziela miesiąca; w kościele złożymy ofiary na inwestycje w naszej parafii; o 11.00 zostanie odprawiona MSZA MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie kandydatów do bierzmowania; jest to Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami, dlatego zbierane są także specjalne ofiary na Dzieło pomocy „Ad Gentes”.

• W okresie Wielkiego Postu DROGA KRZYŻOWA odprawiana jest w piątki: o 17.30 (prowadzona przez dzieci i młodzież) oraz po Mszy św.; natomiast GORZKIE ŻALE odprawiane są w niedziele Wielkiego Postu o 14.00 i po nich – dodatkowa krótka Msza św.

• Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ; ofiary przynosimy w specjalnych kopertach odpowiednio opisanych (koperty są wyłożone w kościele)!

• W Wielkim Poście członkowie Szkolnego Koła Caritas i wszystkie dzieci parafii (z pomocą dorosłych)przygotowują PALEMKI wielkanocne, PISANKI i inne OZDOBY na stół wielkanocny; dziecięce rękodzielnictwo będzie rozprowadzane przy kościele tydzień przed Niedzielą Palmową; zebrane ofiary będą przeznaczone na akcje pomocy chorym i potrzebującym organizowane przez Caritas!

• W tym roku REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE jako ODNOWIENIE MISJI ŚWIĘTYCH, a także jako REKOLEKCJE SZKOLNE trwać będą od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy!!

• W sobotę (14.03.2020) BIURO PARAFIALNE będzie NIECZYNNE!

• Za tydzień (15.03.2020) 3. Niedziela Wielkiego Postu i 3.niedziela miesiąca; o 11.00 zostanie odprawiona MSZA DZIECI, a po niej – spotkanie kandydatów do I Komunii św. i ich rodziców oraz ODBIÓR zamówionych ALB i akcesoriów komunijnych!!

• W trzeci czwartek miesiąca (19.03.2020) KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem świętym.

• W ostatnim dniu marca – we wtorek (31.03.2020) – po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie robocze Parafialnego Zespołu Caritas i Szkolnego Koła Caritas.

• W Wielki Piątek o 13.30 (10.04.2020) tradycyjnie odbędzie się DROGA KRZYŻOWA przez wioski; o rozważania i szczegóły organizacyjne zadbają poszczególne wioski; w tym roku rozpoczniemy w Starej Krobi (3 stacje), a potem po kolei: Domachowo (2 stacje), Rębowo (2 stacje), Bodzewko II (1 stacja), Bodzewko I (1 stacja), Ziółkowo (1 stacja), Krajewice (3 stacje) i Ziółkowo II (1 stacja).

• Gruntowne sprzątanie kościoła i całego otoczenia przed I Komunią św. – jak, co roku, podejmą rodziny przyszłorocznych dzieci komunijnych; przy tej okazji sporządzona zostanie lista kandydatów na 2021 rok.

• Dyżur w obsadzie procesji podejmują w tym roku Krajewice.

• Przygotowaniem Festynu w 2.niedzielę lipca zajmą się Bodzewka.

• Za piękną, dynamiczną akcję sprzątania kościoła i jego otoczenia wyrażam WDZIĘCZNOŚĆ parafianom z Krajewic z numerów: 1B, 1E, 1G, 1H i 1L; Waszym Rodzinom wypraszam potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo na każdy dzień; za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Krajewic spod numerów: 72, 71, 70A i 74.

• Przedszkole Niepubliczne „Michałek” w Domachowie rozpoczęło nabór dzieci; podania można pobrać w przedszkolu w godzinach od 7-15; ilość miejsc jest ograniczona; w przedszkolu gwarantowany jest obiad dla dzieci.

• Spośród pism katolickich polecam: „Miłujcie się”, „Misyjne Drogi”, „Przewodnik Katolicki”, „Echo z Afryki” oraz specjalną na Wielki Post książeczkę pt. „40 DNI Z BOGIEM. Pomocnik wielkopostny”!

• Pełną parą rozpoczęły się prace przy rekonstrukcji podłogi w naszym kościele; działania te będą się stopniowo intensyfikować, dlatego proszę o wyrozumiałość z powodu utrudnień komunikacyjnych w kościele.