Ogłoszenia parafialne 15-03-2020

650 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

WIELKI POST

• W związku z wprowadzeniem w Polsce STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO: w kościele na Liturgii będzie mogło jednorazowo przebywać do 50 osób rozsadzonych, co drugą ławkę (dla pozostających na zewnątrz, będą włączone głośniki zewnętrzne, a Komunia św. dla nich zostanie udzielona po Mszy św.); UWAGA: do 29.marca została udzielona DYSPENSA od udziału w Mszy św. osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami jakiejkolwiek infekcji, dzieciom, młodzieży i ich opiekunom oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem (a zatem, w tym czasie bez grzechu – zamiast w kościele, można uczestniczyć w Mszy św. duchowo przez liczne transmisje w telewizji, radio i You Tube!); codziennie o 20.30 łączę się duchowo z kościoła z całą parafią w modlitwie różańcowej w intencji ofiar epidemii i o jej wygaszenie oraz o głębokie nawrócenie dla wszystkich; w tej intencji na każdej Mszy św. śpiewać będziemy Suplikacje; przypominam, że Komunię św. można przy kapłanie przyjąć na lewą rękę; kościół prawie całymi dniami będzie dostępny – zapraszam na indywidualną modlitwę i do spowiedzi. Nigdy nie zapominajmy: wszystko jest w rękach Bożych i nad wszystkim jego Miłosierdzie! Przy Nim znika lęk!

• Do końca Wielkiego Postu DROGA KRZYŻOWA odprawiana będzie w piątki TYLKO w łączności z wieczorną Mszą św., a GORZKIE ŻALE odprawiane są w niedziele w łączności z Mszą św. – o 14.00.

• Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ; ofiary przynosimy w specjalnych kopertach odpowiednio opisanych (koperty są wyłożone w kościele)!

• W Wielkim Poście członkowie Szkolnego Koła Caritas i wszystkie dzieci parafii (z pomocą dorosłych) przygotowują PALEMKI wielkanocne, PISANKI i inne OZDOBY na stół wielkanocny; dziecięce rękodzielnictwo będzie rozprowadzane przy kościele tydzień przed Niedzielą Palmową; zebrane ofiary będą przeznaczone na akcje pomocy chorym i potrzebującym organizowane przez Caritas!

• Na tę chwilę REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE (jako odnowienie Misji świętych), a także REKOLEKCJE SZKOLNE trwać będą od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy (rekolekcje szkolne – od poniedziałku do środy przed południem)!!

• W najbliższy czwartek (19.03.2020) obchodzić będziemy uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; w kościele zostaną udostępnione różne wydawnictwa, w tym o św. Józefie; po Mszy św. odbędą się modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, a po nich – KATECHEZA DOROSŁYCH dla rodziców i chrzestnych przed Chrztem świętym.

• BIURO PARAFIALNE do odwołania będzie NIECZYNNE!

• Za tydzień (22.03.2020) po Mszy św. o 11.00 prawdopodobnie będzie ODBIÓR zamówionych ALB i akcesoriów komunijnych!!

• W ostatnim dniu marca – we wtorek (31.03.2020) – po Mszy św. w kościele odbędzie się małe spotkanie robocze Parafialnego Zespołu Caritas.

• W Wielki Piątek o 13.30 (10.04.2020) prawdopodobnie odbędzie się DROGA KRZYŻOWA przez wioski; o rozważania i szczegóły organizacyjne zadbają poszczególne wioski; w tym roku rozpoczniemy w Starej Krobi (3 stacje), a potem po kolei: Domachowo (2 stacje), Rębowo (2 stacje), Bodzewko II (1 stacja), Bodzewko I (1 stacja), Ziółkowo (1 stacja), Krajewice (3 stacje) i Ziółkowo II (1 stacja).

• Gruntowne sprzątanie kościoła i całego otoczenia przed I Komunią św. – jak, co roku, podejmą rodziny przyszłorocznych dzieci komunijnych; przy tej okazji sporządzona zostanie lista kandydatów na 2021 rok.

• Dyżur w obsadzie procesji podejmują w tym roku Krajewice.

• Przygotowaniem Festynu w 2.niedzielę lipca zajmą się Bodzewka.

• Za żywiołowe, dokładne sprzątnięcie kościoła pozostawiające wiosenny zapach świeżości oraz za solidny porządek wokół kościoła i na dojściach z parkingiem serdecznie DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 72, 71, 70A i 74, których ogarniam wdzięczną modlitwą wstawienniczą o zdrowie i pomyślność; za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Krajewic spod numerów: 75, 76, 77, 78 i 79.

• Widząc zrekonstruowaną podłogę w Nawie Apostołów (na razie w stanie surowym) możemy sobie już teraz wyobrazić, jak będzie wyglądała posadzka w całym kościele; prace te pod nadzorem konserwatorów będą w najbliższym czasie kontynuowane, a równolegle także działania z dziedziny elektryki, za co wyrażam fachowcom ogromną wdzięczność!

• Uwaga: zostały odwołane wszystkie turnusy rekolekcji dla wspólnot Żywego Różańca; w przyszłości zostaną podane nowe terminy.