Ogłoszenia parafialne 01-03-2020

650 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

WIELKI POST

• DZIŚ (01.03.2020) 1. Niedziela Wielkiego Postu i 1.niedziela miesiąca; pół godziny przed każdą Mszą św. jest wystawienie Najświętszego Sakramentu.
  • W okresie Wielkiego Postu w piątki odprawiana jest DROGA KRZYŻOWA – o 17.30 prowadzona przez dzieci i młodzież (w tym tygodniu WYJĄTKOWO o 17.15)! oraz drugi raz po Mszy św.; natomiast GORZKIE ŻALE odprawiane są w niedziele Wielkiego Postu o 14.00 i zaraz po nich – dodatkowa krótka Msza św.
  • Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ; ofiary przynosimy w specjalnych kopertach odpowiednio opisanych (koperty są wyłożone w kościele)!
  • W tym roku REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE jako ODNOWIENIE MISJI ŚWIĘTYCH, a także jako REKOLEKCJE SZKOLNE trwać będą od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy!!
  • W 1.poniedziałek miesiąca (02.03.2020) po Mszy św. odprawimy nabożeństwo w intencji misji i misjonarzy.
  • W środę (04.03.2020) święto św. Kazimierza Królewicza.
  • W 1.czwartek miesiąca (05.03.2020) po Mszy św. modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem w intencji powołań!
  • W 1.piątek miesiąca (06.03.2020) – od 8.00 będzie OBCHÓD CHORYCH; od 16.00SPOWIEDŹ dla wszystkich; o 17.15 – Droga Krzyżowa z Komunią 1.piątkową, a po Mszy św. – nabożeństwo 1.piątkowe przed Najświętszym Sakramentem i Droga Krzyżowa.
  • W 1.sobotę miesiąca (07.03.2020) – o 18.00wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo 1.sobotnie, różaniec, indywidualna adoracja i uroczyste Błogosławieństwo Eucharystyczne; Matka Boża bardzo prosi o tę modlitwę!
  • Za tydzień (08.03.2020) 2. Niedziela Wielkiego Postu i 2.niedziela miesiąca; jak, co miesiąc, w kościele złożymy ofiary na inwestycje w naszej parafii; o 11.00 zostanie odprawiona MSZA MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie kandydatów do bierzmowania; będzie to Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami, dlatego zbierane będą specjalne ofiary na Dzieło pomocy „Ad Gentes”.
  • Za niezwykle sprawne posprzątanie kościoła i otoczenia w sobotę wczesnym rankiem serdecznie DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 5, 5A, 4, 3 i 2; modlę się o potrzebne łaski i osłonę Bożej Opatrzności dla Waszych Rodzin; za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą z Krajewic rodziny z Osiedla pod numerem 1.
  • Osobne WIELKIE PODZIĘKOWANIE składam licznym, spontanicznym wolontariuszom, którzy w minionym tygodniu gruntownie oczyścili świątynię z kurzu i brudu po dokonanych intensywnych pracach; niech Bóg Was prowadzi pod swą osłoną i zaskakuje łaskami!
  • Przedszkole Niepubliczne „Michałek” w Domachowie rozpoczęło nabór dzieci; podania można pobrać w przedszkolu w godzinach od 7-15; ilość miejsc jest ograniczona; w przedszkolu gwarantowany jest obiad dla dzieci.
  • Pośród pism katolickich znajdziemy: „Miłujcie się”, „Misyjne Drogi”, „Przewodnik Katolicki”, „Któż jak Bóg”, „Echo z Afryki” oraz specjalną na Wielki Post książeczkę pt. „40 DNI Z BOGIEM. Pomocnik wielkopostny” – gorąco zachęcam do nabycia!
  • UWAGA! W Wielkim Poście członkowie Szkolnego Koła Caritas i wszystkie dzieci parafii (z pomocą dorosłych) przygotowywać będą PALEMKI wielkanocne, PISANKI i inne OZDOBY na stół wielkanocny; dziecięce rękodzielnictwo będzie rozprowadzane przy kościele tydzień przed Niedzielą Palmową; zebrane ofiary będą przeznaczone na akcje pomocy chorym i potrzebującym organizowane przez Caritas!
  • W minionym tygodniu rozpoczęły się prace przygotowawcze do rekonstrukcji podłogi w naszym kościele, ściany oczyszczono z resztek zniszczonego odeskowania; równolegle toczyły się kolejne badania dendrochronologiczne i konsultacje profesorskie; prace w kościele będą stopniowo awansowane, dlatego proszę o wyrozumiałość z powodu koniecznych zmian aranżacji siedzisk i przejść oraz ograniczenie wejścia do kościoła poprzez bramę główną.
  • Od marca startuje KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w Pępowie – szczegółowy program został zamieszczony w gablocie.