Ogłoszenia parafialne 23-02-2020

650 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

  • DZIŚ (23.02.2020) – ostatnia niedziela karnawału; o 14.00 odbędzie się spotkanie zelatorów Żywego Różańca naszej parafii; UWAGA: dziś od 12 do 16 będzie można zwiedzać, oddany wczoraj do użytku po generalnym remoncie, GOŚCINIEC BISKUPIAŃSKI – zachęcam.

WIELKI POST

  • ŚRODA POPIELCOWA (26.02.2020); Msze święte z posypaniem głów popiołem o 10.00, 17.00 i 19.00; różaniec z Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy rozpocznie się o 18.30! Obowiązuje POST ŚCISŁY! Środa Popielcowa zapoczątkuje Dni Modlitw o Ducha Pokuty; zbierane będą ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

  • W okresie Wielkiego Postu w piątki odprawiana będzie DROGA KRZYŻOWA – o 17.30 prowadzona przez dzieci i młodzież oraz drugi raz po Mszy św; natomiast GORZKIE ŻALE odprawiane będą w niedziele Wielkiego Postu o 14.00 i zaraz po nich – dodatkowa Msza św.

  • Tradycyjnie w Wielkim Poście składamy DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ; ofiary przynosimy w specjalnych kopertach odpowiednio opisanych (koperty są wyłożone w kościele)!

  • Za ostatnie gorliwe posprzątanie kościoła wraz z dojściami gorąco DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 10, 9 i 8; otaczam Was modlitwą wstawienniczą i upraszam potrzebne łaski; za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą z Krajewic rodziny z numerów: 5, 5A, 4, 3 i 2.

  • Przedszkole Niepubliczne „Michałek” w Domachowie rozpoczęło nabór dzieci; podania można pobrać w przedszkolu w godzinach od 7-15; ilość miejsc jest ograniczona; w przedszkolu gwarantowany jest obiad dla dzieci.

  • Pośród pism katolickich znajdziemy: „Miłujcie się”, „Przewodnik Katolicki” z książeczkązawierającą myśli na każdy dzień marca oraz nowy numer „Któż jak Bóg”.

  • UWAGA! W Wielkim Poście członkowie Szkolnego Koła Caritas i wszystkie dzieci parafii (z pomocą dorosłych) przygotowywać będą PALEMKI wielkanocne, PISANKI i inne OZDOBY na stół wielkanocny; dziecięce rękodzielnictwo będzie rozprowadzane przy kościele tydzień przed Niedzielą Palmową; zebrane ofiary będą przeznaczone na akcje pomocy chorym i potrzebującym organizowane przez Caritas!