Ogłoszenia parafialne 06-09-2020

  • DZIŚ (06.09.2020) Msze święte o 9.00, 11.00 i 14.00; jak w każdą 1.niedzielę miesiąca pół godziny przed Mszą o 8.30 i 10.30 jest wystawienie Najświętszego Sakramentu z możliwością osobistej adoracji i wspólnej modlitwy.

  • We wtorek (08.09.2020) obchodzimy święto Narodzenia NMP (MB Siewnej); na Mszy św. będzie obrzęd błogosławienia ziarna siewnego i nasion.

  • Za tydzień (12/13.09.2020) 2.niedziela miesiąca z możliwością materialnego wsparcia inwestycji parafialnych; Msze święte o 9.00, 11.00 i 14.00; rozpoczniemy Tydzień Wychowania i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców; przeżywać będziemy wspomnienie objawień fatimskich – specjalne modlitwy przy figurze fatimskiej odprawimy na Mszy św. o 9.00; rano gościć będziemy reprezentację Dzierżoniowa i naszej Gminy w ramach wzajemnej wymiany.

  • W czwartek, 17.09.2020. – Katecheza dorosłych dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św.

  • W niedzielę za dwa tygodnie (20.09.2020) – na Mszy św. o 11.00 zostanie poświęcony odnowiony Sztandar rzemieślników i robotników.

  • W minionym tygodniu postawiono w kościele odnowiony ołtarz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i kontynuowano renowację techniczną ścian prezbiterium, za co jestem ogromnie wdzięczny wykonawcom.

  • Za pełen werwy, solidarny i pracowity dyżur w sprzątaniu wyrażam wielkie PODZIĘKOWANIE gospodarnej grupie parafian ze Starej Krobi z numerów: 54, 55, 67, 68 i 56! Wspaniale uprzątnęli wielki teren od parkingu z dojściami do kościoła, częściowo w parku, wokół probostwa i świątyni, wywieźli liście i z benedyktyńską dokładnością wprowadzili lśniący porządek w kościele, zakrystii i na chórze; niech dobry Bóg Was zabezpiecza swą Opatrznością! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny ze Starej Krobi z nr: 56A, 73, 68A, 69, 70 i 71; proszę być przygotowanymi na zabranie liści.

  • Dziękuję za serdeczną posługę przy kwiatach w kościele! BÓG ZAPŁAĆ!

  • PRZYPOMINAM: w parafii jest dostępny portal płatniczy; już tylko do 14.września trwa okres komunii wielkanocnej; – jest to podstawowy obowiązek każdego chrześcijanina(!); ciągle obowiązuje noszenie w kościele maseczek na ustach i nosie; przy wejściach do kościoła można skorzystać z płynu dezynfekującego ręce!