Ogłoszenia parafialne 30-08-2020

• DZIŚ (30.08.2020) Msze święte o 9.00, 11.00 i 14.00.

• We wtorek (01.09.2020) rozpoczyna się nowy rok szkolny; dzieci, młodzież i nauczycieli otoczymy modlitwą podczas wieczornej Mszy św. i w osobistych modlitwach.

• W 1.piątek miesiąca (04.09.2020) o 8.00 rozpoczną się odwiedziny z sakramentami u chorych świeżo zgłoszonych (!); od 16.00 – SPOWIEDŹ dla wszystkich; o 17.10 – nabożeństwo z Komunią1.piątkową; po Mszy św. – nabożeństwo do NSPJ przed Najświętszym Sakramentem.

• W 1.sobotę miesiąca o 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

• W 1.niedzielę miesiąca pół godziny przed Mszami o 9 i 11 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu; dodatkowo będzie Msza o 14.00.

• W miniony piątek rozebrano część rusztowania i trzeba było szybko uporządkować kościół na ślub, a było bardzo brudno; za spontaniczną odpowiedź i pełną żywiołu pomoc sporej grupie wolontariuszy GORĄCO DZIĘKUJĘ za wielkie poświęcenie, czego efektem stał się kościół gotowy do pełnego funkcjonowania; całą grupę sprzątającą, ustawiającą meble i układającą kwiaty zawierzam Bożej opiece i szczodrobliwej łaskawości!

• Za wyjątkowo gorliwy dyżur w sprzątaniu w sobotę wyrażam WDZIĘCZNOŚĆ energicznej i świetnie zorganizowanej grupie parafian ze Starej Krobi z numerów: 49, 50, 51, 52 i 53! Wspaniale uprzątnęli wielki teren od parkingu z dojściami do kościoła, wokół probostwa i świątyni, wywieźli liście i z serdeczną dokładnością wprowadzili nową falę świeżości i porządku w kościele; całą ekipę zawierzam Bożej hojności i Opatrzności! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny ze Starej Krobi z numerów: 54, 55, 67, 68 i 56; proszę być przygotowanymi na zabranie liści.

• W minionym tygodniu oczyszczono i zaimpregnowano górne belki poprzeczne w nawie głównej, zawieszono krucyfiks na zwieńczeniu nawy, zlikwidowano część rusztowań, oczyszczono dwa filary między nawą a chórem i zabudowano ściankę oddzielającą Nawe od kaplicy św. Barbary – wykonawców polecam Bożej opiece!

• Ważne informacje dla Żywego i Nieustającego Różańca dotyczące rekolekcji, spotkania modlitewno-formacyjnego zostały zamieszczone w gablocie – ufam, że będzie tam licznie reprezentowana nasza parafia; Msza św. w intencji Członków Żywego i Nieustającego Różańca zostanie w naszym kościele odprawiona w sobotę, 5.września o 19.00.

• PRZYPOMINAM: w parafii jest dostępny portal płatniczy; do 14.września trwa okres komunii wielkanocnej; ciągle obowiązuje noszenie w kościele maseczek na ustach i nosie; przy wejściach do kościoła można skorzystać z płynu dezynfekującego ręce!