• Dzisiaj(10/11.08.2019)rozpoczynamy wraz z ojcem Sercaninem Czesławem Blochem MISJE ŚWIĘTE; szczegółowy program misji jest dostępny w gablocie, w Internecie i na kartkach do zabrania ze stoiska z czasopismami; dziś także2.niedziela miesiąca– jak zawsze złożymy ofiary na remont naszego kościoła! Zbierać też będziemy datki na KUL, WT i szkoły katolickie. UWAGA: Po Mszy św. o 11w kościele odbędzie się WALNE SPOTKANIE DOPINAJĄCE PRZYGOTOWANIA DO NAWIEDZENIA MATKI BOŻEJ W JEJ CUDOWNYM WIZERUNKU! Proszę o przybycie wraz z sołtysami licznych przedstawicieli wiosek, strażaków oraz wszystkich wolontariuszy! Przypomnę, że wszystkie ofiary z 12, 13 i 14 sierpnia będą przeznaczone na dzieła apostolskie zgromadzenia Sercanów– w imieniu własnym i o. Czesława Blocha składam gorące: Bóg zapłać! Cieszę się, że w tych dniach towarzyszy nam ks. Chrystusowiec Zbigniew Minta– dziękuję mu za duszpasterską pomoc!

• W poniedziałek– zaczyna się wielki alert przygotowawczy w naszych wioskach; będzie wiele wspólnych działań; np. w Domachowie o 10.00 rozpocznie się zakładanie proporczyków!

• WAŻNE!W ŚRODĘ zwołuję wielkie POSPOLITE RUSZENIE (!) dla wszystkich wiosek – od 10.00 będziemy gruntownie sprzątać kościół i jego otoczenie (wraz z myciem okien i czyszczeniem żyrandoli) – będzie też potrzebna interwencja panów – gorąco proszę o pomoc!!

• UWAGA!W CZWARTEK o 14.00 układamy w dojściu do kościoła DYWAN KWIATOWY DLA MATKI BOŻEJ! Zapraszam wszystkich, którzy mogą pomóc i przynieść kwiaty!

• PROCESJA POWITANIA(w czwartek o 17.30) przebiegać będziejak w Boże Ciało; dziewczynki będą sypać kwiatki, a chłopcy poniosą chorągiewki, Żywy Różaniec poniesie świece, a Rębowo feretrony i sztandary; grupa OSP i Biskupian; gromadzimy się przy przystanku o godz. 17.10!!

• Serdecznie DZIĘKUJĘ (!) za pełen poświęcenia dyżur w sprzątaniu, obciążony dodatkowo wysiłkiem zniwelowania pozostałości po remoncie i usunięcia zbyt szybko opadających liści; swą wdzięczność i modlitwę ślę rodzinom z Bodzewka I zamieszkującym numery 16, 1, 2 i 3! Niech Bóg nie szczędzi Wam swych łask i błogosławieństwa! Za tydzień przyjdą wszyscy pozostali mieszkańcy Bodzewka Pierwszego!

• UWAGA: CZUWANIE NOCNE PRZY OBRAZIE MATKI BOŻEJ W CZWARTEK(15.8.19)

• Godz. 22.00 do 23.00 – Młodzież

• Godz. 23.00 do 24.00 – Modlitwa wdzięczności za zmarłych

• CZUWANIE NOCNE PRZY OBRAZIE MATKI BOŻEJ W PIĄTEK(16.08.2019)

• Godz. 1.30 do 2.30 – Bodzewko

• Godz. 2.30 do 3.30 – Domachowo

• Godz. 3.30 do 4.30 – Krajewice

• Godz. 4.30 do 5.30 – Rębowo

• Godz. 5.30 do 6.30 – Stara Krobia

• Godz. 6.30 do 7.30 – Ziółkowo

• ——————————————–

• Godz. 12.30 do 13.30 – Rady Parafialne, Sołtysi, Rady Sołeckie, Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Zaczyn, działacze społeczni

• Godz. 13.30 do 14.30 – Caritas, Bractwo św. Michała Archanioła, kwiaciarki

• Godz. 14.30 do 15.30 – Żywy Różaniec, służba kościelna, lektorzy i ministranci

• Składam WIELKIE PODZIĘKOWANIE wszystkim wolontariuszomza: skoszenie trawy na skarpie kościoła, w parku i przy probostwie, za udekorowanie tras przejazdu Obrazu Nawiedzenia, uporządkowanie i ubranie kościoła, za dekorację wokół świątyni, za usunięcie szkód w drzewostanie po wichurze i uformowanie koron drzew przy kościele, za ofiarną pomoc logistyczną i organizacyjną, za dary i pomoc w kuchni na czas Misji. Niech dobry Bóg i Matka Najświętsza wspomagają wszystkich w każdy czas!

• W A Ż N E: W niedzielęza tydzień (18.08.2019)obchodzić będziemy na Mszy o 11.00DOŻYNKI PARAFIALNE– tłumnie dziękujmy Bogu za tegoroczne zbiory! Będę wdzięczny za doniesienie w sobotę płodów ziemnych dla przystrojenia kościoła!