Ogłoszenia parafialne 04-08-2019

 • Dzisiaj(04.08.2019)1.niedziela miesiąca– jak zawsze pół godziny przed Mszami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji– gorąco zapraszam! Módlmy sięw tym miesiącu z dużym zaangażowaniem o trzeźwość narodu! Na boiskach Starej Krobi rozgrywany jest PARAFIALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ; początek o 13.00; wraz z Organizatorami serdecznie zapraszam całymi rodzinami!

 • W 1.poniedziałek miesiąca– po Mszy św. modlić się będziemy za misje i misjonarzy; cieszę się, że w naszej parafii łączność z misjami nie jest tylko teoretyczna, co potwierdza wizytaostatniej niedzieli ojca Wojciecha Minty z Togo; Ojciec werbista przekazuje wszystkim parafianom następujące słowo:Po raz kolejny opuszczam Domachowską Parafię z sercem wypełnionym wdzięcznością. Czuję się otoczony Waszą modlitwą oraz życzliwością, która tak bardzo uwydatniła się w Waszej ofiarności na rzecz naszej misji w Togo. Serdeczne Bóg zapłać!

 • WAŻNE!W najbliższy piątek(09.08.2019)po Mszy św. będziemy dekorować kościół na przyjazd Obrazu MB; potrzebni też będą panowie do prac cięższych i wysokościowych; z góry dziękuję za liczny odzew!

 • Już w najbliższą sobotęROZPOCZYNAMY MISJE ŚWIĘTEprzed Nawiedzeniem Maryi w Obrazie Jasnogórskim; początek Misji będzie w ramach Mszy świętych niedzielnych(w sobotę i niedzielę); szczegółowy Program Misjidostępny jest w gablocie i stronie internetowej parafii, a także na kartkach wyłożonych przy czasopismach; jako wyraz naszej wdzięczności za trud misyjny wszystkie ofiary z 12, 13 i 14 sierpnia będą przeznaczone na dzieła apostolskie zgromadzenia Sercanów– w imieniu własnym i o. Czesława Blocha składam gorące: Bóg zapłać!

 • W 2.niedzielę miesiącajak zawsze – złożymy ofiary na remont naszego kościoła! Zbierać też będziemy datki na KUL, WT i szkoły katolickie. UWAGA: Po Mszy św. o 11w kościele odbędzie się WALNE SPOTKANIE DOPINAJĄCE PRZYGOTOWANIA DO NAWIEDZENIA MATKI BOŻEJ W JEJ CUDOWNYM WIZERUNKU! Proszę o przybycie wraz z sołtysami licznych przedstawicieli wiosek oraz wszystkich wolontariuszy!

 • Bardzo proszę już teraz o przystrajanie naszych domostw i wiosek!

 • W ramach przygotowania do Nawiedzenia Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim, Stowarzyszenie „Zaczyn” ułatwia wszystkim rodzinom obejrzenie poruszającego filmu DVD pt. „Matka 24h”, który udostępniło w każdej z wiosekdo pielgrzymowania od domu do domu. Obejrzyjmy go w gronie rodzinnym i poślijmy sąsiadom.

 • Serdecznie DZIĘKUJĘ (!) za pełen poświęcenia dyżur w sprzątaniu, obciążony dodatkowo wysiłkiem usunięcia zbyt szybko opadających liści; swą wdzięczność i modlitwę ślę rodzinom z Bodzewka II zamieszkującym numer 1! Niech Bóg nie szczędzi Wam swych łask i błogosławieństwa! Za tydzień przyjdą mieszkańcy Bodzewka Pierwszego spod numeru 16, 1, 2 i 3. Dodatkowo: Bóg zapłać za posługę przy kwiatach w kościele i na terenie parafialnym!

 • PAMIĘTAJMY!!!Rodziny organizujące pogrzeb muszą prosić firmy pogrzebowe o WYKOPANIE GROBU!!! (po wcześniejszej konsultacji z proboszczem i według wymaganych przez urzędy przepisów).

 • UWAGA: parafia posiada nowy dodatkowy numer kontaktowy: 732 432 405.

 • Wojskowa Komenda Uzupełnień zachęca młodych ludzi do zaciągania się do 12.Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lesznie, co jest służbą i wzniosłą, i atrakcyjną. Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami – są dostępne w gablocie i na probostwie.

 • W minionym tygodniu znacznie postąpiły prace remontowo-renowacyjne w naszym kościele: zbudowano dużą część odnowionego ołtarza głównego, zdemontowano ołtarz św. Michała Archanioła i kredencję w zakrystii w celu przetransportowania do pracowni konserwatorskiej, posunięto prace malarskie przy polichromii sufitowej, zakończono złocenia dekoracji na chórze i częściowo pomalowano balustradę, trwają prace przy stropie kaplicy. W najbliższy piątek zbierze się w kościele Komisja Konserwatorska i Inwestorska. Specjalną wdzięczność wyrażam sporej grupie wolontariuszy – panów, dzięki którym możliwe było zamontowanie glorii ołtarza głównego, demontaż ołtarza św. Michała i uporządkowanie kościoła na tyle, że mogliśmy rozpocząć odprawianie Mszy świętych w prezbiterium – zawierzam Wasz wysiłek i poświęcenie Bożej łaskawości – Bóg zapłać!