Ogłoszenia parafialne 18-08-2019

 

  • BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ZA OWOCNE NAWIDZENIE MARYI W NASZEJ PARAFII W JEJ CUDOWNYM JASNOGÓRSKIM WIZERUNKU!(15/16.08.2019). Dziękuję za liczny udział w Misjach, w czasie których przygotowywał nas duchowo do Nawiedzenia Sercanin, ojciec Czesław Bloch; dziękuję księdzu biskupowi Grzegorzowi Balcerkowi, ojcu Józefowi paulinowi, wszystkim kapłanom, zakonnikom i zakonnicom, którzy nas w tych dniach odwiedzili. Dziękuję wszystkim za tłumne nawiedzanie Obrazu Matki Bożej przez całą dobę Jej pobytu pośród nas, za żarliwą modlitwę, za wzajemną życzliwość i solidarność w pracach przygotowawczych do tego historycznego wydarzenia w kościele, w otoczeniu i na trasie przejazdu. Dziękuję za krocie pomysłów i inicjatyw, za poświęcenie na różnych odcinkach, aby cały teren wędrówki i pobytu Obrazu Jasnogórskiego oraz nasze wioski wyglądały zaskakująco pięknie, za wielkie ilości kwiatów na dywan kwiatowy dla Maryi, za uformowanie przepięknej procesji – parafianom z Rębowa, dzieciom, ministrantom, pocztom sztandarowym, Żywemu Różańcowi, Biskupianom, strażakom, orkiestrze, delegacjom niosącym Obraz i witającym Maryję w imieniu całej wspólnoty parafialnej, jeźdźcom na koniach, motorowcom, służbie kościelnej i pani organistce ze scholą, wszystkim zaangażowanym w Liturgię i w czuwanie przy Obrazie Jasnogórskim. Dziękuję za porządki na probostwie, za ofiarowanie mięs, wędlin, placków i wiktuałów, za pomoc w kuchni i w przyjęciu przy stole gości Nawiedzenia. Dzięki zaangażowaniu tak wielu pozostaną w naszej pamięci niezapomniane chwile z Maryją i świadomość, że Ona zawsze jest z nami, aby nam pomagać być blisko Jezusa. Wszystkim za wszystko z całego serca gorąco DZIĘKUJĘ – BÓG ZAPŁAĆ!

  • Z inicjatywy Parafian ze wszystkich wiosek została pomyślana i ufundowana kamienna Tablica upamiętniająca Nawiedzenie Maryi w Obrazie Jasnogórskim. Tablica zawiśnie na głazie przy kościele. Składam serdeczne podziękowanieza tę piękną inicjatywę i jej ekspresowe zrealizowanie!

  • Cieszę się ogromnie, że kilka dni przed przybyciem Obrazu Matki Jasnogórskiej udało się postawić na nowo odnowiony ołtarz główny! Stał się on dopełnieniem rozmaitych wysiłków parafian, a wszystko razem sprawiło, że przyjęliśmy Królowę Polski pięknie i godnie. Wykonawcom dzieła i zaangażowanym parafianom jeszcze raz za to DZIĘKUJĘ!

  • DZIŚ o 11.00 przeżywamy parafialne DOŻYNKI; Bóg zapłać! za przystrojenie świątyni owocami ziemi i pracy rąk ludzkich, za przyniesione przez delegacje wiosek wieńce, za złożone ofiary dziękczynne. Wyrażam specjalną wdzięczność Biskupianom za ich aktywną obecność!

  • W poniedziałeko 10.00 na parkingu w ambulansie będzie można przeprowadzić szereg badań– szczegóły na plakatach i ulotkach.

  • WAŻNE! Być może już w tym tygodniu rozpocznie się gazowanie kościoła; proszę więc być przygotowanym, bo w trakcie gazowania kościoła Msze św. będą sprawowane w Sali wiejskiej w Domachowie!

  • Serdecznie DZIĘKUJĘ (!) za pełen poświęcenia dyżur w sprzątaniu rodzinom z Bodzewka I zamieszkującym numery od 4 do 13B! Niech Bóg nie szczędzi Wam swych łask i błogosławieństwa! Za tydzień przyjdą już parafianie z Ziółkowa; tym razem numery: 1, 1A, 1B, 2 i 3.

  • UWAGA: W najbliższą środęo 12.00 w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich w Poznaniu odbędzie się, zwołana przez Konserwator Wojewódzką otwarta konferencja prasowa na temat odkryć w naszym kościele!