Ogłoszenia parafialne 29-03-2020

WIELKI POST

PANDEMIA KORONAWIRUSA

• Przypominam, że w związku z wprowadzeniem w Polsce STANU EPIDEMII: w kościele na Liturgii będzie mogło jednorazowo przebywać do 5 osób (dla pozostających na zewnątrz, są włączone głośniki zewnętrzne, a Komunia św. dla nich zostanie udzielona po Liturgii); na ten czas została udzielona DYSPENSA od udziału w Mszy św. (a zatem, w tym czasie bez grzechu – zamiast w kościele, można uczestniczyć w Mszy św. duchowo przez liczne transmisje w telewizji, radio, You Tube, itd.! – część informacji jest podana w gablocie); zachęcam do wystawienia w oknie obrazu Matki Bożej, wywieszenia flagi maryjnej i modlitwy na Koronce do Miłosierdzia Bożego; o 20.30 łączę się duchowo z całą parafią w modlitwie różańcowej w intencji uchronienia nas od pandemii koronawirusa, w intencji ofiar i opiekujących się chorymi i starszymi oraz o głębokie nawrócenie dla wszystkich; na każdej Mszy św. śpiewamy w tych intencjach Suplikacje; przypominam, że Komunię św. można przyjąć tradycyjnie lub przy kapłanie na lewą rękę; kościół w dużej części dnia jest dostępny – zapraszam na indywidualną modlitwę i do spowiedzi. Nie zapominajmy: tylko przy Bogu możemy zachować pokój serca i przezwyciężyć lęk!

• Do końca Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki TYLKO w łączności z wieczorną Mszą św., a Gorzkie Żalew niedziele w łączności z Mszą o 14.00.

• W najbliższych dniach przeżywać będziemy: 1.czwartek, 1.piatek, 1.sobotę, 1.niedzielę i 1.poniedziałek miesiąca; w większości łączyć się będziemy duchowo, a w małym gronie w kościele podtrzymamy, zgodnie z tradycją, w tych samych godzinach modlitwy i adorację Najświętszego Sakramentu przypadające na dany dzień.

• DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ składamy w specjalnych kopertach odpowiednio opisanych (koperty są wyłożone w kościele przy czasopismach)!

• BIURO PARAFIALNE do odwołania jest NIECZYNNE! Numer telefonu: 720 294 428.

• Z powodu STANU EPIDEMII, nadchodzącego jej apogeum, a potem być może następnej faliwirusa ODWOŁANE SĄ: 1. Rekolekcje wielkopostne parafialne i szkolne!! 2. Zbiorowa spowiedź1.piątkowa i przedświąteczna (pozostaje spowiedź indywidualna przed Mszami lub na indywidualne umówienie – nie zapominajmy o telefonie parafialnym: 720294428)! 3. Przedświąteczny objazd chorych (po wcześniejszym umówieniu, księdza może zaprosić i przewieźć na indywidualne odwiedziny rodzina chorego)! 4. Droga Krzyżowa przez wioski! 5. Ze względu na małe prawdopodobieństwo ustania zagrożenia zarażeniem koronawirusem trzeba się liczyć z przeniesieniem na inny termin I Komunii św. i pielgrzymki z dziećmi! UWAGA! Rodziców dzieci proszę o indywidualny odbiór płyty z materiałem MP3 zawierającym przygotowanie do spowiedzi i Komunii św. oraz Opowieści Biblijne; rodziców zobowiązuję w czasie pandemii do domowej katechezy z dziećmi!

• Za pełne werwy, dokładne sprzątnięcie kościoła, które zatarło ślady prac remontowych, za uprzątnięcie gałęzi po wiosennym obcinaniu drzew oraz oczyszczenie przejść i parkingu serdecznie DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 81, 82, 83 i 84A; modlę się o błogosławieństwo Boże dla Waszych Rodzin i uchronienie przed epidemią! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Krajewic spod numerów: 84, 87, 89 i 90.

• Wyrażam WDZIĘCZNOŚĆ za wielką, świetnie zorganizowaną, męczącą akcję usunięcia ławek z kościoła, a także osobnej operacji osłonięcia i zabezpieczenia ławek! Umożliwi to sprawne kontynuowanie w kościele prac przy podłodze i jej malowaniu; Niech Bóg wszystkim błogosławi i strzeże Was i Wasze Rodziny w czasie pandemii!

• Składam wielkie podziękowanie za OFIARY NA KWIATY i utrudnioną w tym roku akcję zbiórki; w tym tygodniu w Starej Krobi i na Jasiewie zebrano 1460 zł, w Bodzewku Pierwszym: 190 zł i w Ziółkowie – wiosce: 340 zł; wszystkim składam gorące Bóg zapłać!

• W kościele i na probostwie można nabyć PASCHALIKI na stół wielkanocny oraz specjalny modlitewnik na okazję 100.rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.