Ogłoszenia parafialne 22-03-2020

WIELKI POST

PANDEMIA KORONAWIRUSA

• Przypominam, że w związku z wprowadzeniem w Polsce STANU EPIDEMII: w kościele na Liturgii będzie mogło jednorazowo przebywać do 50 osób, siedzących luźno, co drugą ławkę (!) (dla pozostających na zewnątrz, są włączone głośniki zewnętrzne, a Komunia św. dla nich zostanie udzielona po Mszy św.); UWAGA: do 8.kwietnia została udzielona DYSPENSA od udziału w Mszy św. osobom w podeszłym wieku, osobom z objawami jakiejkolwiek infekcji, dzieciom, młodzieży i ich opiekunom oraz osobom, które czują obawę przed zarażeniem (a zatem, w tym czasie bez grzechu – zamiast w kościele, można uczestniczyć w Mszy św. duchowo przez liczne transmisje w telewizji, radio, You Tube, itd.!); młodzieży polecam REKOLEKCJE w „Radio Maryja” od czwartku do soboty o 16.30 i o 20.30 – „Rozmowy niedokończone” dla młodzieży; zachęcam do wystawienia w oknie obrazu Matki Bożej, wywieszenia flagi maryjnej i modlitwy na Koronce do Miłosierdzia Bożego; o 20.30 łączę się duchowo z całą parafią w modlitwie różańcowej w intencji uchronienia nas od pandemii koronawirusa, w intencji ofiar i opiekujących się chorymi i starszymi oraz o głębokie nawrócenie dla wszystkich; na każdej Mszy św. śpiewamy w tych intencjach Suplikacje; przypominam, że Komunię św. można przyjąć tradycyjnie lub przy kapłanie na lewą rękę; kościół prawie całymi dniami będzie dostępny – zapraszam na indywidualną modlitwę i do spowiedzi. Nie zapominajmy: tylko przy Bogu możemy zachować pokój serca i przezwyciężyć lęk!

• Do końca Wielkiego Postu Droga Krzyżowa odprawiana jest w piątki TYLKO w łączności z wieczorną Mszą św., a Gorzkie Żalew niedziele w łączności z Mszą o 14.00.

• DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ składamy w specjalnych kopertach odpowiednio opisanych (koperty są wyłożone w kościele przy czasopismach)!

• W najbliższą środę (25.03.2020) obchodzić będziemy uroczystość ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO; w kościele wyłożone zostały BROSZURY ułatwiające indywidualną Adopcję Dziecka Poczętego – zabierzmy je dla siebie i rozdawajmy innym.

• BIURO PARAFIALNE do odwołania będzie NIECZYNNE!

• Z powodu STANU EPIDEMII, nadchodzącego jej apogeum, a potem być może następnej fali wirusa ODWOŁANE SĄ: 1. Rekolekcje wielkopostne parafialne i szkolne!! 2. Zbiorowa spowiedź 1.piątkowa i przedświąteczna (pozostaje spowiedź indywidualna pół godziny przed Mszami, także w 1.piątek i w Niedzielę Palmową)! 3. Przedświąteczny objazd chorych (księdza może zaprosić i przewieźć na indywidualne odwiedziny rodzina chorego)! 4. Droga Krzyżowa przez wioski! 5. Ze względu na małe prawdopodobieństwo ustania zagrożenia zarażeniem koronawirusem trzeba się liczyć z przeniesieniem I Komunii św. i pielgrzymki z dziećmi! 6. Wszystkie turnusy rekolekcji dla wspólnot Żywego Różańca; w przyszłości zostaną podane nowe terminy.

• Za pełne poświęcenia solidne sprzątnięcie kościoła i dojść z parkingiem gorąco DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 75, 78 i 79, których Rodzinom wypraszam zdrowie i pomyślność pod osłoną Bożej Opatrzności; za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Krajewic spod numerów: 81, 82, 83 i 84A.

• Mamy już położoną podłogę dębową na połowie centralnej części nawy głównej; w miarę, jak nie będzie przeszkód, prace będą kontynuowane i być może już niedługo ujrzymy część podłogi pomalowaną i utwardzoną; serdecznie dziękuję profesjonalnym wykonawcom za pełną precyzji, świetnie rozplanowaną pracę!