Ogłoszenia parafialne 08-05-2022

• Dzisiaj (08.05.2022) 2. Niedziela miesiąca przeżywamy I Komunię św; ranna Msza św. o 8.00, a MSZA KOMUNIJNA o 10.30; wyjątkowo nie ma Procesji Wielkanocnej; jest to Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

• Z dziećmi komunijnymi przeżywać będziemy BIAŁY TYDZIEŃ.

• Przez cały maj 10 minut przed wszystkimi Mszami odprawiamy NABOŻEŃSTWO MAJOWE; Apel Jasnogórski przy figurze Matki Bożej – w soboty maja o 21.00; modlimy się o pomyślne zdanie egzaminów przez MATURZYSTÓW.

• W poniedziałek (09.05.22) obchodzimy uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.

• W sobotę (14.05.22) obchodzimy święto św. Macieja, Apostoła.

• W najbliższą niedzielę (15.05.2022) na Mszy o 11.00 zgromadzą się wszystkie DZIECI naszej parafii – będzie to uroczysta 1.rocznica I Komunii św. dla zeszłorocznych dzieci komunijnych, a dla tegorocznych dzieci komunijnych – zamknięcie Białego Tygodnia (jeśli to tylko możliwe, dzieci przychodzą w strojach komunijnych).

• Za dwa tygodnie (niedziela, 22.05.2022) na Mszy o 11.00 zbierze się cała MŁODZIEŻ naszej parafii; po tej Mszy św. będzie spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

• Ogromnie DZIĘKUJĘ w imieniu parafii grupie wolontariuszy, którzy sprzęgli wiele działań, które doprowadziły do sprowadzenia tłucznia drogowego, rozplanowanie go i utwardzenie pod krzyżem na cmentarzu i częściowo wokół kościoła; wielka wdzięczność za uczynienie przejść wyrównanymi i bezpiecznymi – niech Bóg Wam szczodrze błogosławi!

• Składam PODZIĘKOWANIE za przedkomunijne piątkowe poświęcenie w sprzątnięciu kościoła i całego terenu parafialnego; wdzięczność kieruję do parafian z Domachowa nr 96, 94, 93, 92 i 91; niech dobry Bóg udziela Wam zdrowia, potrzebnych łask i pokoju! W tym tygodniu przyjdą z Domachowa rodziny spod numerów: 90, 88, 87, 79 i 79A.

• PIELGRZYMKI: Archidiecezja organizuje w dniach 20-25.05.2022 pielgrzymkę do Francji na beatyfikację założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot (czytaj: Żariko); od 25 czerwca do 2 lipca odbędzie się pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorieorganizowana przez parafię farną w Gostyniu; szczegóły są dostępne w zakrystii i u Proboszcza.