Ogłoszenia parafialne 04-06-2023

• Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy (04.06.2023) – jest to 1.niedziela miesiąca, a zatem o 8.30 i o 10.30 zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament; w tym dniu obchodzimy z całą Polską ŚWIĘTO DZIĘKCZYNIENIA dające możliwość włączenia się w budowanie Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – zbiórkę po Mszach przeprowadza młodzież; o 14.00odprawiona zostanie Msza św. z okazji 10.lecia istnienia Przedszkola Niepublicznego „Michałek”.

• W najbliższy czwartek (08.06.2023) przeżywać będziemy wielką uroczystość – BOŻE CIAŁO; Msze o 9.00, 11.30 i o 13.00; po Mszy św. o 11.30 wyruszy WIELKA PROCESJA przez Domachowo – serdecznie zapraszam!

• Obchodzić będziemy OKTAWĘ BOŻEGO CIAŁA! Na piątek w Oktawie Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Z wyjątkiem niedzieli codziennie będziemy wznosić MODLITWY BŁAGALNE o dobre owocowanie trudu wszelkiej pracy naszych parafian z poszczególnych wiosek; w piątek modlić się będziemy za Starą Krobię, w sobotę – za Krajewice, w poniedziałek – za Bodzewko, we wtorek – za Ziółkowo, w środę – za Rębowo i w czwartek – za Domachowo. Chętni w czasie Mszy błagalnych złożą ofiary błagalne. Na zakończenie Oktawy będzie poświęcenie wianków, kwiatów i zbóż.

• Na przedłużeniu Oktawy, w piątek (16.06.2023) – przeżywać będziemy uroczystość NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA; Msze święte będą o 10.00 i 19.00 – z Procesją i zatrzymaniami przy ołtarzach; nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych; po Procesji dzieci otrzymają słodkie podziękowanie.

• Za tydzień przeżywana będzie 2.niedziela miesiąca (11.06.2023) – złożymy specjalne ofiary na rozwój naszej parafii i modlić się będziemy za dobrodziejów; dodatkowo przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na KUL, WT i szkoły katolickie; o 11.00 będzie MSZA MŁODZIEŻY, a jednocześnie w intencji Żywego i Nieustającego Różańca – gorąco oczekuję; po tej Mszyprzejdzie PROCESJA, a po Liturgii odbędzie się ważne spotkanie młodzieży bierzmowanej i ich rodziców.

• Wielkie PODZIĘKOWANIE kieruję do parafian z Bodzewka Drugiego z mieszkań spod numeru 1 solidnie sprzątnęli kościół, przy kościele oraz parking i dojścia – upraszam Wam i całym Rodzinom Bożą opiekę i obfitość łask! Następne sprzątanie podejmą parafianie z Bodzewka Pierwszego z numerów: 1, 16, 2 i 3! (pamiętajmy, że w razie niemożności przybycia istnieje obowiązek zamiany lub zastępstwa!).

• Serdeczną WDZIĘCZNOŚĆ wyrażam młodzieży, która ostatnio skosiła na terenie parafialnym trawę w kilku miejscach, zaimpregnowała drewniane rzeźby w parku, a dzisiaj zebrała ofiary na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie – niech Bóg Wam błogosławi, młodzi Przyjaciele!

• Uwaga: Wkrótce zaczniemy stopniowo likwidować groby opuszczone i zaniedbane.

• PRZYPOMINAM dyżury w przygotowaniach do uroczystości Bożego Ciała i Oktawy!

• obsługa procesji – Domachowo (w Oktawie Bożego Ciała – poszczególne wioski),

• 3.ołtarz w Boże Ciało – zapłocie południowe Domachowa,

• 2 ołtarze przy kościele – Stara Krobia

• proporczyki przy kościele – część zachodnia i południowa – Domachowo, a część północna i wschodnia kościoła oraz ołtarze przy kościele – Stara Krobia (proszę przy tej okazji uporządkować dolną część drzewostanu wokół kościoła)