Ogłoszenia parafialne 25-09-2022

• Dzisiaj (25.09.2022) przeżywamy największe święto naszej parafii – jej imieniny – ODPUST ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA; Sumistą jest w tym roku gwardian Klasztoru Franciszkanów w Kobylinie, o. Masseo Senczek OFM; główna Msza św. z procesją – o 11.30; o godzinie 17.00 w Gościńcu Biskupiańskim odbędzie się otwarta dla wszystkich BISKUPIAŃSKA POTAŃCÓWKA i premiera teledysku „Wiosna” zespołu „Cztery Mile Lasu”; serdecznie DZIĘKUJĘ za podkreślenie wyjątkowości tego święta orkiestrze Mayera, Biskupianom i Starej Krobi formującym procesję, dzieciom z kwiatami i chorągiewkami, paniom różańcowym ze świecami, ministrantom i szeroko pojętej obsłudze kościoła, kwiaciarkom, które udekorowały świątynię i przybrały dojścia flagami; dziękuję wszystkim uczestnikom.

• W tym tygodniu w Liturgii przeżywać będziemy: we wtorek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo; w środę – wspomnienie św. Wacława; w czwartek – święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie św. Hieronima; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – będzie to 1.sobota miesiąca, a zatem zapraszam wszystkich o 18.00 na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP przed Najświętszym Sakramentem.

• Już za kilka dni rozpoczynamy październik – miesiąc różańcowy; w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki różaniec będzie się rozpoczynał 5 minut przed Mszą świętą, a prowadzić go będą po kolei wioski (Domachowo, Rębowo, Bodzewko, Ziółkowo, Krajewice, Stara Krobia i od nowa); pół godziny przed Mszą św. prowadzić będzie Żywy i Nieustający Różaniec: w środę, w sobotę o 18.30, w niedzielę o 8.30 i 0 10.30; różaniec dzieci i młodzieży w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o 17.30.

• Wyrażam serdeczną wdzięczność za żywiołowe i dokładne przeprowadzenie dyżuru w sprzątaniu kościoła, otoczenia świątyni i probostwa, dojść i parkingu; tym razem Bożą łaskawość i miłosierdzie upraszam parafianom z Krajewic z numerów: 3, 4, 5 i 5A; za tydzieńprzyjdą parafianie z Krajewic spod numerów: 6, 7, 8, 9 i 10.

• Przypominam o rozpoczęciu XVII edycji koncertów „MUSICA SACROMONTANA” na Świętej Górze.

• Zachęcam do udziału w rekolekcjach Żywego i Nieustającego Różańca na Świętej Górze od 14 do 16.10. 2022; opłata: 200 zł od osoby.

• Biskupianom DZIĘKUJĘ za splanowanie terenu przy ogrodach pod kościołem, a młodym wolontariuszom za skoszenie trawy w parku i przy kościele.

WWW.parafia-domachowo.pl

e-mail: domachowo@archpoznan.pl Tel. 720 294 428