Ogłoszenia parafialne 24-04-2022

DZISIAJ (24.04.2022) obchodzimy ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA, które otwiera Tydzień Miłosierdzia; składamy ofiary na Caritas Archidiecezjalną; po Mszy o 11.00 będzie PROCESJA WIELKANOCNA; o 14.00 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., a o 15.00uroczyście odśpiewamy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

• We wtorek (26.04.22) o 16.30 odbędzie się próba przed I Komunią św.; po Mszy (19.30) w kościele odbędzie się SPOTKANIE PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ – obecność obowiązkowa!

• W środę (27.04.2022) po Mszy św. (ok.19.15) w kościele odbędzie się ważne SPOTKANIE PARAFIALNEJ RADY EKONOMICZNEJ.

• W najbliższym czasie przeżywać będziemy: w poniedziałek (25.04.2022) – święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek (26.04.2022) – uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski, w piątek (29.04.2022) – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy, za tydzień (01.05.2022) –przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną i Narodowe Czytanie Pisma Świętego, rozpoczniemy też Tydzień Biblijny, w poniedziałek (02.05.2022) – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, we wtorek (03.05.2022) – uroczystość NMP Królowej Polski.

• Przygotowujemy się do Wizytacji Biskupiej 07.05.2022; mam nadzieję na zaangażowanie i liczny udział wszystkich; ze względu na I Komunię św. w następnym dniu bardzo proszę młodzież i wszystkich pozostałych o przybycie na Msze sobotnie (o 16.00 lub 19.00)! Oto PROGRAM WIZYTACJI:

• 10.00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego na cmentarzu z udziałem parafian

• 11.00 – Spotkanie z Radami Parafialnymi, Biskupianami, Parafialnym Zespołem Caritas, Żywym i Nieustającym Różańcem, grupą synodalną, grupą florystyczną, służbą kościoła i sołtysami (kawa – w Gościńcu Biskupiańskim) (będę wdzięczny za domowe wypieki i pomoc organizacyjną przy spotkaniu)

• 12.00 – Spotkanie z dyrekcją i gronem pedagogicznym Szkoły Podstawowej im. Ziemi Biskupiańskiej w Starej Krobi, z katechetką i przedstawicielami rodziców

• (kawa – w Gościńcu Biskupiańskim)

• 14.45 – Rozmowa z Księdzem Proboszczem

• 16.00 – Msza z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych

• 19.00 – Msza podsumowująca wizytację – zaproszenie dla wszystkich!

• Wyrażam wielką WDZIĘCZNOŚĆ za perfekcyjne sprzątnięcie kościoła i całego terenu parafialnego aż po cmentarz; podziękowanie kieruję do parafian ze Starej Krobi z numerów: 94, 95, 99, 100 i 101; niech Zmartwychwstały udziela Wam siły nadziei i oparcia w swej bliskości! W tym tygodniu dyżur rozpoczyna Domachowo 99, 98, 97 oraz numery sułkowickie 77 i 76.

• Serdecznie DZIĘKUJĘ grupie florystycznej za ofiarowanie na dzisiejsze święto ogromnej ilości pięknych tulipanów i wyszukanej wazy ceramicznej dla uszlachetnienia kwiatowych kompozycji; niech wprowadzone przez Was piękno będzie wizualizacją łask, jakimi ubogaca Was Bóg – chwała Panu!

• UWAGA: sprzątanie przed I Komunią św. (rodziny przyszłorocznych dzieci komunijnych!) odbędzie się w środę, 04.05.2022 od 13.00 (!) Przychodzimy całymi rodzinami i przynosimy potrzebne do sprzątania sprzęty, w tym także maszyny do koszenia trawy! Sporządzona zostanie ostateczna Lista dzieci kandydujących do Komunii św. w 2023 r.

• Dekorowanie kościoła przed I Komunią św. odbędzie się w czwartek, 05.05.2022 od 20.00.

• Druga spowiedź przed I Komunią św. będzie w piątek, 06.05.2022 o 15.00, a od 16 – możliwość spowiedzi dla rodzin dzieci.

• Zachęcam do zainteresowania się nowym numerem „Przewodnika Katolickiego, świetnego pisma „Miłujcie się” oraz wyjątkowego miesięcznika „TOTA TUA” – warto!

• PIELGRZYMKI: 03.05.2022 Ksiądz Dziekan organizuje dekanalną pielgrzymkę dziękczynną za Nawiedzenie Obrazu Jasnogórskiego do Częstochowy – koszt 60zł (proszę o zgłoszenie się jeszcze dzisiaj!); Archidiecezja organizuje w dniach 20-25.05.2022 pielgrzymkę do Francji na beatyfikację założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot (czytaj: Żariko); od 25 czerwca do 2 lipca odbędzie się pielgrzymka do Chorwacji i Medjugorie organizowana przez parafię farną w Gostyniu; szczegóły są dostępne w zakrystii i u Proboszcza.

• Składam serdeczne PODZIĘKOWANIE Żywemu i Nieustającemu Różańcowi za ufundowanie dla parafii praktycznego ceramicznego baniaka na wodę święconą; na stałe będzie umieszczony w przedsionku wejścia bocznego i zawsze będzie można stamtąd zabrać wodę święconą.

• Przypominam skład nowo powołanych Rad Parafialnych:

RADA EKONOMICZNA: ANDRZEJEWSKI Karol, BARANOWSKA Aldona, DUŁACZ Jacek,KOŁAK Maciej, MICHALSKI Łukasz, MIERNICKI Andrzej, RATAJCZAK Barbara, RYGLOWSKI Paweł, SKORUPKA Małgorzata

RADA DUSZPASTERSKA: BIEGAŁA Piotr, BIERNAT Tomasz, BŁASZYK Mariusz, BŁASZCZYK Paulina, CHOLEWA Melania, CHUDY Przemysław, DUŁACZ Ewa, GENDERA Magdalena,GOŚCIAŃSKI Juliusz, GRZEMPOWSKA Martyna, JANKOWIAK Konrad, JESIAK Julita,KAROLCZAK Joanna, KOŁAK Monika, KOWALIK Agnieszka, KRYSTKOWIAK Bogumiła,KRYSTKOWIAK Hanna, KUBIAK Julian, ŁAGÓDKA Agnieszka, MARCINIAK Mirosław,MARCINKOWSKA Bogumiła, NOWAK Krystyna, OLEJNICZAK Emilia, PAWŁOWSKA Karolina,PRZYBYLAK Anna, RYGLOWSKA Kornelia, SZYMKOWIAK Damian, TOMCZAK Piotr,WALORSKA Ewa, ZYŚK Donata.

Tegoroczne DYŻURY WIOSEK:

obsługa procesji – Stara Krobia

3.ołtarz w Boże Ciało – zapłocie północne Domachowa,

2 ołtarze przy kościele – Ziółkowo

proporczyki przy kościele – część Domachowa (od strony Rębowa) i Ziółkowo

przystrojenie trasy od bramy kościoła do cmentarza – Jasiewo

przystrojenie terenu przy Gościńcu Biskupiańskim – Rębowo

przystrojenie Domachowa i gałązki – Mieszkańcy wioski

przystrojenie flagami i emblematami – wszyscy

baldachim i asysta – zasadniczo Stara Krobia, Biskupianie (Wielka Sobota, Boże Ciało, Zakończenie Oktawy), w Oktawie Bożego Ciała – poszczególne wioski

przygotowanie Festynu Archanielskiego (10.07.2022)

Domachowo