Ogłoszenia parafialne 04-04-2021

WIELKANOC – ZMARTWYCHWSTANIE

WSZYSTKIM SKŁADAM ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA – NIECH TEN RADOSNY MOMENT NASZEJ WIARY STANIE SIĘ TRWAŁYM FUNDAMENTEM DLA PRZYSZŁOŚCI W BLASKU NIEWYCZERPALNEJ NADZIEI ZE ZMARTWYCHWSTANIA! ALLELUJA!

  • Dziś NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA (04.04.2020) o 7.00 wyruszamy w procesji od grobu za Zmartwychwstałym, by chwilę potem uczestniczyć w uroczystej Eucharystii; następne Msze świąteczne – o 9.00 i 11.00.

  • W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY (05.04.2020) Msze świąteczne o 9.00 i 11.00; suma o 11.00 będzie odprawiona od członków Żywego i Nieustającego Różańca za śp. Księdza Kanonika Jana Tecława; tradycyjnie zbieramy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.

  • W OKTAWIE WIELKANOCY Msze świąteczne według zwykłego porządku tygodniowego.

  • W sobotę (10.04.2020) odbędzie się 1.spowiedź dzieci komunijnych; chłopcy przyjdą na 9.00, a dziewczynki na 10.00; biuro parafialne będzie nieczynne.

  • OKTAWĘ zamknie NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA; Msze będą odprawione o 9.00, o 11.00 z Procesją wielkanocną i o 14.00; o godzinie 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji wygaszenia pandemii koronawirusa; w tym dniu rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia; złożymy ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

  • Za przedświąteczny dyżur w sprzątaniu kościoła i jego otoczenia wyrażam wielką WDZIĘCZNOŚĆ parafianom z Rębowa z numerów: 45, 44, 43 i 42. Niech Bóg błogosławi Waszym domom i obdarza zdrowiem i potrzebnymi łaskami! Za tydzień (sobota od 11.00 lub w piątek) dyżur podejmą mieszkańcy Rębowa spod numerów: 41, 40, 39 i 38.

  • WIELKIE PODZIĘKOWANIE składam:

przygotowującym na Święta skwer i kapliczkę Matki Bożej

firmie „WOJ-MET” za artystyczne wykucie oraz zamontowanie przed Świętami balustrad przy wejściach do kościoła

budującym i przebudowującym Grób Pański

sprzątającym kościół w trakcie Świąt

obsłudze technicznej i muzycznej kościoła i wszystkim uczestniczącym w obrzędach Triduum i w Święta

Krajewicom za obsługę procesji rezurekcyjnych

darczyńcom za wiktuały świąteczne

  • Specjalne – wielkanocne pozdrowienia, życzenia i wdzięczność za modlitwę drogim Margaretkom składają trzej księża bracia Mintowie: Wasz Proboszcz, ojciec Wojciech z Afryki i ojciec Zbyszek z Niemiec!

  • W przedsionku nawy bocznej wywieszone zostały aktualne KOMUNIKATY! Polecam także pisma katolickie – wystawione są między nawami.