Ogłoszenia parafialne 9-8-2020

• DZIŚ 2.niedziela miesiącawspieramy materialnie inwestycje w naszej parafii i modlimy się za dobrodziejów; zbierane też są dzisiaj ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie.

• Jutroświęto świętego Wawrzyńca; we wtorek – wspomnienie św. Klary; w piątek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe.

• W sobotę (15.08.2020) uroczystość Wniebowzięcia NMP; Msze święte o 10.00, 17.00 i o 19.00; błogosławić będziemy zioła i kwiaty; o 9.45 będą odśpiewane Godzinki do Niepokalanego Poczęcia NMP; zbierać będziemy ofiary na Caritas Archidiecezjalną.

• W niedzielę (16.08.2020) Msze święte o 9.00, 11.00 i o 14.00; zbierać będziemy ofiary na rzecz poszkodowanych na skutek wielkiego wybuchu w Bejrucie.

• Za dwa tygodnie w niedzielę (23.08.2020) na Mszy św. o 11.00 przeżywać będziemy parafialne DOŻYNKI – nasze dziękczynienie za owoce wszelkiego trudu w minionym roku – włączmy się wszyscy w to DZIĘKCZYNIENIE upraszając sobie łaski na przyszłość.

• Za energiczne, dokładne i obejmujące wielki teren i świątynię sprzątanie gorąco DZIĘKUJĘ parafianom ze Starej Krobi z numerów: 41, 42, 43, 45 i 57! Niech Bóg Was zabezpiecza swą Opatrznością i hojną łaską! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny ze Starej Krobi z numerów: 58, 34, 60, 61 i 62. – ze względu na sobotnią uroczystość sprzątanie musi się odbyć w piątek!

• UWAGAzdjęcia i filmy komunijne można już odbierać u pana Michała Marcinkowskiego, w Domachowie nr 17.

• Informacje odpustowe i inne są zamieszczone w gablocie; przy czasopismach wyłożona jest wartościowa książeczka „POWRÓĆMY DO EUCHARYSTII” – zachęcam! (8zł).

• W minionym tygodniu kontynuowano prace na ścianach świątyni oraz oddano do użytku naprawione i odnowione schody na chór – serdeczne: Bóg zapłać dla wykonawców!

• Przypominam, że w parafii jest dostępny w biurze parafialnym i zakrystii PORTAL PŁATNICZY, który daje możliwość płatności bezgotówkowej oraz doładowywań telefonicznych; zachęcam do skorzystania.

• INTENCJA RÓŻAŃCOWA na sierpień: Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują i żyją dzięki morzu, w tym za marynarzy, rybaków i ich rodziny.

• UWAGA: ciągle obowiązuje noszenie w kościele maseczek na ustach i nosie!