Ogłoszenia parafialne 31-05-2020

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

 • NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE (do Najświętszego Serca Pana Jezusa) odprawiane są w łączności z Mszami św.

 • Dziś (31.05.2020) przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego – ZIELONE ŚWIĄTKI i jednocześnie kończymy okres wielkanocny w Liturgii.

 • JUTRO (poniedziałek, 01.06.2020) obchodzimy drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP, MATKI KOŚCIOŁAMsze św. o 10.00 i 18.30; jak w każdy 1.poniedziałek miesiąca modlić się będziemy za misje i misjonarzy; w łączności z Mszami św. odprawimy NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE DO NSPJ; Jest to Dzień Dzieckabędziemy się wstawiać w modlitwie za naszych najmłodszych! Od 11 do 12 i od 17 do 18 można rezerwować telefonicznie terminy Mszy świętych; po wieczornej Mszy św. odbędzie się w kościele spotkanie w sprawie odnowy sztandaru Rzemieślników naszej parafii.

 • UWAGA: od wtorku REZERWACJE TERMINÓW MSZY ŚWIĘTYCH wyłącznie przez telefon i tylko od 17.30 do 18.00! (Telefon parafialny: 720 294 428)

 • W 1.czwartek miesiąca (04.06.2020) obchodzić będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – po Mszy św. modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem o powołania.

 • W 1.piątek miesiąca (05.06.2020) o 8.00 rozpocznie się objazd chorych z sakramentami świętymi, ale tylko do tych, którzy zostaną do piątku zgłoszeni telefonicznie! Od 16.30 będzie SPOWIEDŹ, a o 17.10 – nabożeństwo z Komunią św. 1.piątkową; po Mszy św. pomodlimy się przed Najświętszym Sakramentem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 • W 1.sobotę miesiąca (06.06.2020) o 18.00 przed Najświętszym Sakramentem odprawimy Różaniec i Nabożeństwo zadość czyniące Niepokalanemu Sercu Maryi – przybądźmy na jej osobiste zaproszenie!

 • Za tydzień (07.06.2020) przypada 1.niedziela miesiąca, a zatem pół godziny przed Mszami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu – zapraszam na wspólną adorację; przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Trójcy; po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci przed I Komunią św. – po krótkiej katechezie ustalimy termin uroczystości.

 • BÓG ZAPŁAĆ (!) za składane ofiary na DANINĘ DIECEZJALNĄ i PARAFIALNĄ, ofiary SPECJALNE na renowację kościoła oraz Krajewicom za ofiary na kwiaty (1105 zł)! Niech dobrodziejom Bóg odpłaca swą łaską, błogosławieństwem i nieustającą opieką!

 • Za prawdziwe poświęcenie w wielkim sprzątaniu kościoła i całego otoczenia aż po cmentarz DZIĘKUJĘ całym sercem parafianom z Krajewic z numerów: 60, 58, 42 A i 42B! Cieszcie się hojnością Bożej miłości i osłoną Bożej Opatrzności! Za tydzień dyżur w sprzątaniu rozpocznie Stara Krobia – tym razem rodziny spod numerów: 1, 2, 3, 5 i 5A.

 • Wielkie PODZIĘKOWANIA składam firmom i wielu oddanym wolontariuszom za wymianę kolejnego odcinka instalacji elektrycznej w kościele, za zainstalowanie profesjonalnych rusztowań wzdłuż wszystkich starych ścian świątyni, za akcję wstawienia pod chór najstarszych ławek oraz wmontowanie konfesjonałów na nowym miejscu, za specjalistyczne prace stolarskie, za oczyszczenie rynien na kościele i na probostwie z gniazd ptasich i innych pozostałości, za prace porządkowe na terenie zielonym i wywiezienie gałęzi oraz za kwiaty przyniesione do kościoła i pracę przy nich. Po raz kolejny ponawiam WDZIĘCZNOŚĆ za serdeczną troskę o nasze dobro wspólne na różnych odcinkach; niech Bóg błogosławi za każdy wysiłek i asekuruje obfitością swych łask! Bóg zapłać za wszelkie dobro!

 • Zachęcam do nabycia NOWEGO „Przewodnika Katolickiego” wraz z Modlitewnikiem na każdy dzień czerwca „5 MINUT Z BOGIEM”; jest też „Mały Przewodnik Katolicki” dla dzieci oraz „Misyjne Drogi”. Uwaga: odbiór zamówionych Modlitewników będzie za tydzień – ofiary według listy można już składać u pana Kościelnego.

 • W A Ż N E ! Jak wiemy, nie ma już ograniczeń w liczbie uczestników Liturgii w kościele; jednakże, ze względu na niemożność zachowania wymaganego dystansu wewnątrz świątyni – obowiązuje nas w czasie nabożeństw nakładanie maseczek na nos i usta! Ksiądz Arcybiskup z naciskiem zachęca wiernych do udziału w Mszach Świętych i korzystania z Sakramentu Pokuty. DYSPENSA od uczestnictwa w obowiązkowych nabożeństwach od przyszłej niedzieli obejmuje już tylko osoby w podeszłym wieku, kobiety w stanie błogosławionym, osoby z objawami infekcji oraz osoby odczuwające obsesyjną obawę przed zarażeniem. Został przedłużony czas Komunii wielkanocnej do Święta Podwyższenia Krzyża Świętego, tj. do 14 września 2020 roku. Do Uroczystości Bożego Ciała, tj. do 11.czerwca kontynuowana będzie modlitwa różańcowa o 20.30 – odprawiajmy ją w rodzinach lub w kościele, gdzie kończyć ją będziemy Apelem Jasnogórskim – zapraszam wszystkich chętnych. W tym miesiącu, w 2.niedzielę czerwca zostanie odprawiona o 11.00 Msza św. ze szczególnym uczestnictwem całej młodzieży parafii, a po Liturgii odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Ze względu na limit 150 uczestników zgromadzeń poza świątynią Procesja Bożego Ciała odbędzie się po każdej Mszy Świętej! Gdyby ktoś zechciał, to proszę spisać swoje doświadczenie wiary przeżywanej w czasie pandemii i złożyć je u Proboszcza. (Cały Dekret dotyczący duszpasterstwa po zniesieniu limitów uczestników liturgii znajdziemy w gablocie i w Internecie).