ogłoszenia parafialne 31-03-2019

• DZIŚ(31.03.2019)dzieci i młodzież ze Szkolnego Koła Misyjnego i Szkolnego Koła Caritas ze szkoły w Starej Krobi proponują akcję „WORECZEK RYŻU” zbierając ofiary na dożywienie dzieci w Kenii i Ekwadorze– włączmy się chętnie w tak piękną inicjatywę; dziś o 13.45 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego; o 14.00 rozpoczną się GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, a zaraz po nich – dodatkowa Msza św.(bez kazania);rozprowadzane są od dziś PASCHALIKI na stół wielkanocny (7 zł);MŁODZIEŻ BIERZMOWANA w poniedziałek w Strzelcach Wielkich proszona jest o przyjście do Proboszcza po niedzielnej Mszy św.(obojętnie po której Mszy św.).

• W 1.poniedziałek miesiąca(01.04.2019)po Mszy św. pomodlimy się za misje i misjonarzy.

• W środę(03.04.2019)po Mszy św. w kościele odbędzie się spotkanie robocze Parafialnego Zespołu Caritas.

• W 1.czwartek miesiąca(04.04.2019)po Mszy św. pomodlimy się o powołania!

• W 1.piątek miesiąca(05.04.2019)od 8.00 trwać będzie przez wioski przedświąteczny OBCHÓD CHORYCH;od 16.00 będzie SPOWIEDŹ dla wszystkich;o 17.30DROGA KRZYŻOWA prowadzona przez dzieci i młodzież oraz Komunia św. 1.piątkowa, a po Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem DROGA KRZYŻOWA i Litania do NSPJ.

• W 1.sobotę miesiąca(06.04.2019)o18.30 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP przed Najświętszym Sakramentem; zbierane będą ofiary na dzieła charytatywne Caritas.

• Za tydzień w 1.niedzielę miesiąca(07.04.2019)pół godziny przed Mszami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Adoracji;13.45 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego; o 14.00 rozpoczną się GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym, a zaraz po nich – dodatkowa Msza św.(bez kazania); po Mszach św. rozprowadzane będą PASCHALIKI na stół wielkanocny (7 zł); przed kościołem Parafialny Zespół Caritas zbierać będzieofiary na dzieła charytatywne Caritas.

• Wzorowo i z wielkim nakładem pracy włączyli się w dyżur w sprzątaniu parafianie z Domachowa spod numerów: 18, 19, 20, 21, 22 i 23; dzięki ich poświęceniu nie czujemy, że w tygodniu toczyły się tu brudne prace remontowe; ogarnęli swą troską także duży teren wokół kościoła, aż po parking – niech Bóg błogosławi i szczęści! Dziękuję tym samym całej wiosce Domachowo, bo za tydzień przyjdą już parafianie z Rębowa, spod numerów: 48 H, 48 I, 48 J, 49 i 50.

• Do ofiar na kwiaty dołożyło się Rębowow kwocie: 880 zł. Serdecznie DZIĘKUJĘ za akcję i hojność: Bóg zapłać!

• DZIĘKUJĘ rodzinom tegorocznych bierzmowanych za ofiarę specjalną na remont kościoła(950 zł).

• Osobne PODZIĘKOWANIE kieruję do przedstawicieli rodziców przyszłorocznych dzieci komunijnychza zabezpieczenie opryskiem terenu przed chwastami– Bóg zapłać!

• Pamiętajmy, że istnieje możliwość przeznaczenia 1% z podatku na Caritas Poznańską(KRS 0000224658).

• Przedszkole Niepubliczne „Michałek” w Domachowie przeprowadza NABÓR dzieci do przedszkola; zainteresowanych zapraszamy do pobrania wniosku w siedzibie placówki; ilość miejsc jest ograniczona!

• Przypominam, że trwają zapisy na pielgrzymkę parafialną, 18.maja 2019 roku do Poznania – na powitanie w naszej archidiecezji Matki Bożej w Obrazie Częstochowskim;lista jest wyłożona w zakrystii; wyjazd ok. 9.30, a powrót wieczorem.

• U W A G A: w parafii św. Mikołaja w Krobi organizowana jest PIELGRZYMKA do Ziemi Świętej w dniach od 13 do 19 października tego roku; są jeszcze ostatnie wolne miejsca; zachęcam do dołączenia się; w gablocie i u Proboszcza dostępne są szczegóły oraz kontaktowy telefon (koszt całkowity, z biletami wstępu włącznie: 3770 zł od osoby); warto skorzystać!

• Oddanym, acz nielicznym wolontariuszom gorącym sercem DZIĘKUJĘ za pomoc w kolejnym etapie prac we wnętrzu kościoła; upraszam Wam Boże łaski i błogosławieństwo – BÓG ZAPŁAĆ!

• W A Ż N E(!!): Niestety, ostatnie ekspertyzy potwierdziły, że w konstrukcji naszej świątyni żerują niebezpieczne szkodniki i bez działań prewencyjnych naszemu kościołowi grozi KATASTROFA BUDOWLANA; proszę zatem wszystkich o zrozumienie i cierpliwość, gdyż szukamy najlepszych sposobów zabezpieczenia naszej świątyni; rozważamy różne warianty, w tym także fumigację (gazowanie)kościoła, ale o tym zadecydują konserwatorzy zabytków. Miejmy świadomość:RATUJEMY nasz kościół przed zawaleniem!

• Dziś „Przewodnik Katolicki” z książeczką z rozważaniami; jest też „Mały Przewodnik Katolicki”.

• Tegoroczna trasa Drogi Krzyżowej przez wioski: Bodzewko I, Bodzewko II, Rębowo, Ziółkowo (wioska), Krajewice, Ziółkowo II, Domachowo, Stara Krobia. W tym roku rozważania przygotowują wioski.

• UWAGA: w tym roku dyżur w oprawie procesji podejmuje Rębowo, a Festyn w lipcu organizować będzie Ziółkowo.