Ogłoszenia parafialne 30-09-2018

OGŁOSZENIA  PARAFIALNE 30.09.2018.

Rok św. Stanisława Kostki / 100 Dni Abstynencji na 100 lecie Niepodległości Polski

450 lat KOŚCIOŁA w Domachowie

BIBLIA PAUPERUM DOMACHOVENSIS – sensacyjne ODKRYCIE polichromii z XVI wieku!

 • Dzisiaj (30.09.2018) przeżywamy ODPUST ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA (!) Sumę odpustową o 11.30 odprawi i przekaże nam Słowo Ksiądz Kanonik Henryk Szwarc z Pępowa; po Sumie przejdzie PROCESJA; z kolei o 15.00 w Biskupiańskim Gościńcu będzie spotkanie „Każdy dom opowiada swoją historię”, projekcja filmów archiwalnych, wystawa fotograficzna i poczęstunek dla wszystkich oraz tradycyjna potańcówka biskupińska z kapelą biskupiańską – gorąco wraz z Organizatorami ZAPRASZAMY chętnych do powrotu na chwilę w klimat dawnych odpustów!

 • U W A G A ! W miesiącu październiku RÓŻANIEC będzie odmawiany: w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w łączności z Mszami (rozpoczynamy 5 minut przed Mszą św. – naprzemiennie prowadzą kolejne wioski), z kolei w soboty, niedziele, środy i święta – pół godziny przed Mszami (prowadzić będzie Żywy Różaniec); młodzież i dzieci zapraszam razem z panią Katechetką na nabożeństwa różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30! W najbliższy poniedziałek na Mszy św. wieczornej różaniec prowadzić będzie Domachowo; we wtorek – Bodzewko; w czwartek – Stara Krobia; w piątek – Rębowo; w poniedziałek (08.10) – Krajewice i we wtorek (09.10) – Ziółkowo.

 • We wtorek (02.10.2018) po Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej!

 • W czwartek (04.10.2018) po Mszy św. odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS!

 • W 1.piątek miesiąca (05.10.2018) od 8.00 będzie OBCHÓD CHORYCH i od 16.00 – SPOWIEDŹ; o 17.15 – nabożeństwo różańcowe z Komunią św. pierwszo piątkową, a po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo z błogosławieństwem eucharystycznym.

 • W 1.sobotę miesiąca (06.10.2018) o 18.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji, a także nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 • W 1.niedzielę miesiąca (07.10.2018) pół godziny przed Mszami – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość adoracji i wspólnej modlitwy – gorąco zapraszam! Pół godziny przed każdą Mszą św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu. O 9.00 – Msza św. w intencji członków Żywego Różańca i ich Rodzin oraz poświęcenie nowej chorągwi ufundowanej przez wspólnotę parafialną Żywego Różańca!

 • XVIII DZIEŃ PAPIESKI obchodzić będziemy w niedzielę, 14,10.2018; na tę okazję Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie KREMÓWKI PAPIESKIE w sobotę, 13.10; w niedzielę, 14.10 i we wtorek, 16.10.2018 – w 40.rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża!

 • Katecheza dorosłych dla rodziców i chrzestnych przed chrztem św. odbędzie się w czwartek, 18.10.2018 r. po Mszy św. w kościele.

 • Ostatnio w ramach dyżuru wspaniale sprzątnęli kościół przed Odpustem oraz duży teren z liści parafianie ze Starej Krobi z numerów: w środę numery 62, 64, 66, 67 i 68 i w sobotę numery 69, 70, 71, 74 i 76; przybyli wyjątkowo licznie i z entuzjazmem, byli świetnie zorganizowani i dzięki wielkiemu poświęceniu wspaniale przygotowali świątynię i oczyścili duży teren z liści! Bóg zapłać! Polecam Was Bożej łaskawości i opiece! W tym tygodniu dyżur w sprzątaniu podejmą mieszkańcy Starej Krobi z numerów: 76A, 76B, 77, 78 i 78A. Można się zamieniać między sobą, ale nie będzie zmiany w ogłaszaniu numerów.

 • Kieruję szczególne PODZIĘKOWANIE dla pań, które przygotowały aranżację kwiatową w kościele na Odpust!

 • Bóg zapłać! za złożone OFIARY SPECJALNE na renowację kościoła.

 • Trwają koncerty Festiwalu Muzyki Oratoryjnej Sacromontana na Świętej Górze – zainteresujmy się plakatami, które przybliżają szczegóły.

 • UWAGA: Zapisy rezerwacji Mszy świętych (od marca do sierpnia 2019 roku), możliwość składania wymienianek jednorazowych i rocznych oraz załatwianie wszystkich spraw cmentarnych rozpoczynamy w najbliższą sobotę, 6.października!

 • PRZYPOMINAM, że 24.listopada wyruszy parafialna PIELGRZYMKA na Jasną Górę w Częstochowie; lista jest wyłożona w zakrystii; nie ma obowiązku ubezpieczenia, dlatego wpisując dokładne dane automatycznie wyrażamy zgodę na ich przekazanie Towarzystwu Ubezpieczeniowemu. Proszę o rychłe zapisywanie się.

 • U W A G A !!!

 • Niedawno w prezbiterium naszego kościoła dokonano odkrycia malowideł z około 1570 roku – jest to sensacyjne ODKRYCIE mieszczące się na konstrukcji pierwotnej kościoła (!!!); dzieło, ze względu na wiek i rodzaj przedstawień można nazwać „BIBLIA PAUPERUM DOMACHOVENSIS(„Domachowska Biblia Ubogich”); odkrycie ma charakter unikalny oraz relatywnie dobry stan zachowania i integralność dzieła! W najbliższym czasie zostanie odkryta cała przestrzeń późnogotyckiego malowidła.