Ogłoszenia parafialne 3-5-2020

4.NIEDZIELA WIELKANOCNA

 • W następstwie przepisów bezpieczeństwa publicznego przypominam, że w związku z trwającym stanem pandemii, do odwołania OBOWIĄZUJE WSZYSTKICH ZAKRYWANIE UST I NOSA w kościele i w jego otoczeniu oraz ZACHOWANIE WYMAGANEJ ODLEGŁOŚCI – bardzo proszę o przestrzeganie obowiązujących obecnie zasad ogólnych! W Liturgii w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo 30 osób (wyjątkowo, w pogrzebie – 50 osób)! Przez najbliższy czas (ze względu na prace archeologiczne i przy podłodze) Msze św. są odprawiane w bocznej kaplicywchodzimy bocznym wejściem! Dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach została udzielona DYSPENSA od udziału w Mszy św. (a zatem, w tym czasie bez grzechu – zamiast w kościele, można uczestniczyć w Mszy św. duchowo przez liczne transmisje w telewizji, radio i w Internecie); zachęcam do wystawienia w oknie obrazu Matki Bożej, wywieszenia flagi maryjnej i modlitwy rodzinnej na Koronce do Miłosierdzia Bożego w intencji ustania pandemii; o 20.30 łączę się duchowo z całą parafią w modlitwie różańcowej w intencji uchronienia nas od pandemii koronawirusa, w intencji ofiar i opiekujących się chorymi i starszymi oraz o głębokie nawrócenie dla wszystkich; na każdej Mszy św. w tych intencjach odmawiamy Akt poświęcenia Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi oraz śpiewamy Suplikacje; przypominam, że kościół w dużej części dnia jest dostępny do indywidualnego nawiedzenia. Ksiądz Arcybiskup przypomina, że wobec przeszkód do przystąpienia do Komunii św. można ją przyjąć duchowo poprzez głębokie pragnienie serca, a w odniesieniu do sakramentu pojednania, istnieje możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów poprzez wzbudzenie doskonałego żalu za grzechy po dokonanym wcześniej rachunku sumienia oraz postanowienie sakramentalnego ich wyznania przy najbliższej sposobności!

 • NABOŻEŃSTWA MAJOWE odprawiane są w tym roku tylko w łączności z Mszami św. w kościele!

 • Dziś (03.05.2020) obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołaniai rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o Powołania do służby w Kościele – bardzo o taką modlitwę proszę! Jest to też rocznica ustanowienia Konstytucji 3 Maja. O 11.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji żyjących i umarłych Członków OSP z naszej parafii i ich Rodzin.

 • W 1.poniedziałek miesiąca (04.05.2020) po Mszy św. modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy.

 • W środę (06.05.2020) obchodzić będziemy święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

 • W 1.czwartek miesiąca (7.5.20) modlić się będziemy przed Najświętszym Sakramentem o powołania.

 • W najbliższy piątek (08.05.2020) obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 • Za tydzień (niedziela, 10.05.2020) – po Mszy św. o 11.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnychustalimy termin I Komunii św. i będziemy mogli odebrać zamówione alby i akcesoria komunijne.

 • Nie wiemy, jak potoczy się rozwój stanu epidemii w naszym kraju, ale na tę chwilę przewiduję ograniczenie formy Procesji Bożego Ciała i Procesji w Oktawie do symbolicznego minimum i to tylko do dwóch ołtarzy przy kościele – przy zachowaniu wszystkich obowiązujących przepisów bezpieczeństwa (wyznaczonych do obsługi i budowania ołtarzy proszę o zgłoszenie się w celu omówienia szczegółów); w tym roku także zawieszamy Festyn Parafialny w lipcu.

 • BÓG ZAPŁAĆ (!) za składane OFIARY SPECJALNE i DANINĘ DIECEZJALNĄ I PARAFIALNĄ! Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom wszelkie dobro, ubogaca swą łaską i daje Rodzinom poczucie bezpieczeństwa pod osłoną Bożej Opatrzności!

 • BIURO PARAFIALNE do odwołania jest NIECZYNNE! Sprawy załatwiamy przez telefon: 720 294 428.

 • Za pełne poświęcenia żywiołowe sprzątnięcie kościoła i jego otoczenia całym sercem DZIĘKUJĘ parafianom z Krajewic z numerów: 57, 59, 59A i 61! Niech Bóg Was osłania w czasie zarazy i obdarza widomymi znakami swego błogosławieństwa! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą rodziny z Krajewic z numerów: 63, 65, 67 i 67A!

 • DZIĘKUJĘ z serca za skoszenie trawy na całym terenie wzdłuż trasy i przy cmentarzu; swą wdzięczność przekuwam na modlitwę wstawienniczą!

 • Zachęcam do nabycia NOWEGO „Któż jak Bóg” oraz „Przewodnika Katolickiego” wraz z modlitwami na każdy dzień maja pt. „5 minut z Bogiem”.

 • Trwają prace archeologiczne wewnątrz i na zewnątrz naszego kościoła; wolontariuszom i wioskom naszej parafii wyrażam wdzięczność przed Bogiem za gest materialny i pomoc w obsłudze pobytu ekipy badaczy; w tym tygodniu zostaną wznowione prace stolarskie i elektryczne w naszej świątyni oraz montaż ambony!