Ogłoszenia parafialne 3-11-2019

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ (03.11.2019) 1.niedziela miesiąca pół godziny przed Mszami jest wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z modlitwą.

 • W 1.poniedziałek miesiąca (04.11.2019) po Mszy św. modlić się będziemy za misje i misjonarzy.

 • W środę (06.11.2019) o godz.18.30 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie odbędzie się SPOTKANIE REJONOWE PARAFIALNYCH RAD DUSZPASTERSKICH; mam nadzieję, że licznie wezmą w nim udział członkowie naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej!

 • W najbliższy czwartek (07.11.2019) po Mszy św. MŁODZIEŻ poprowadzi CZUWANIE ZADUSZKOWE (!), po czym przejdziemy ze zniczami na cmentarz, aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

 • UWAGA: od 1 do 8 listopada Kościół umożliwia zdobycie codziennie jednego odpustu zupełnego za jedną zmarłą osobę – warunki: przyjąć Komunię św., pragnąć uwolnić się od przywiązania do grzechu, udać się na cmentarz i pomodlić się za zmarłych oraz w intencji wyznaczonej na dany dzień przez Papieża.

 • OBCHÓD CHORYCH odbędzie się w najbliższy piątek (08.11.2019) od 8 rano.

 • W sobotę i niedzielę (09/10.11.2019) Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać po Mszach świętych ROGALE MARCIŃSKIE; równolegle Caritas zbierać będzie ofiary na dzieła charytatywne w naszej parafii. Z góry: Bóg zapłać!

 • Za tydzień przeżywać będziemy 2.niedzielę miesiąca; o 11.00 będzie MSZA MŁODZIEŻY, a po niej – spotkanie kandydatów do bierzmowania; w kościele ofiary przeznaczone będą na remonty w kościelemodlić się będziemy za dobrodziejów parafii!

 • W poniedziałek, 11.11.2019 (za tydzień) obchodzić będziemy NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI; w naszej parafii Msze będą, jak w niedzielę: o 9.00 i 11.00.

 • Wyrażam ogromne PODZIĘKOWANIE za wielkie poświęcenie w kościele i na terenie parafialnym w ramach dyżuru w sprzątaniu i skuteczną walkę z listowiem wbrew wiatrowi; wdzięczność wyrażam mieszkańcom z Ziółkowa z numerów: 28, 29, 29A i 30; upraszam Wam Bożą łaskawość i błogosławieństwo! Za tydzień przyjdą parafianie z Ziółkowa spod numerów: 31, 32, 33, 34 i 35.

 • Osobno DZIĘKUJĘ za przyniesione kwiaty, szczególnie te wyhodowane na własnych ogrodach i za piękne przybranie kościoła! Bóg zapłać! Serce się raduje!

 • DZIĘKUJĘ za pomoc przed uroczystością Wszystkich Świętych i zaraz potem: za uporządkowanie głównych traktów cmentarnych oraz wywiezienie ogromnej ilości liści z cmentarza i terenu przy kościele, a także za porządek przy śmietniku cmentarnym! Niech Bóg szczodrze wynagrodzi Wam wysiłek ofiarowany parafii! Jest rzeczą niewyobrażalną usypywanie hałdy śmieci pod płotem, podczas gdy jest miejsce wewnątrz kontenera – proszę o stosowanie się do elementarnych zasad kultury i nie siać wokół śladów dziadostwa!

 • Dziękuję za aktualizowanie zobowiązań cmentarnych, regulowanie dzierżaw oraz za ofiary specjalne; można też składać wymienianki roczne oraz jednorazowe na listopad.

 • Rodzina Leśniaków z Domachowa DZIĘKUJE z całego serca wszystkim, którzy udzielili po pożarze pomocy w różnych formach – niech Bóg wynagrodzi ofiarodawcom!

 • Pośród czasopism znajdziemy nowe „Misyjne Drogi” oraz dwa numery „Przewodnika Katolickiego” – bieżący i numer z książeczką z rozważaniami na każdy dzień – zachęcam.

 • W kinach pojawił się już głośny FILM „NIEPLANOWANE” – polecam wszystkim, także młodzieży!