Ogłoszenia parafialne 29-12-2019

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (29.12.2019) – w trakcie Mszy świętych małżonkowie będą mogli odnowić PRZYRZECZENIA MAŁŻEŃSKIE; o 11.00 Msza św. będzie odprawiona w akompaniamencie Orkiestry z Gostynia, która wykona dodatkowo BLOK KOLĘD – serdecznie wszystkich zapraszam!

 • We wtorek (31.12.2019) SYLWESTER; tradycyjnie o 16.00 będzie MSZA Z PODSUMOWANIEM ROKU oraz NABOŻEŃSTWO BŁAGALNE O DOBRY NOWY ROK! O północy w kościele – przy biciu dzwonów, wraz z wszystkimi chętnymi, powitamy 2020 rok!

 • W NOWY ROK (środa, 01.01.2020) obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Dzień PokojuMsze św. o 9.00, 11.00 i o 14.00! Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocyzostanie odprawiona po Różańcu przed Mszą św. o 9.00.

 • W 1.czwartek miesiąca (02.01.2020) po Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji powołań – jako jeden z owoców Nawiedzenia NMP w jej cudownym Wizerunku Częstochowskim – gorąco wszystkich zapraszam!

 • W 1.piątek miesiąca (03.01.2020) SPOWIEDŹ od 16.00; o 17.15nabożeństwo z Komunią św. wynagradzającą Sercu Pana Jezusa; po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.

 • W 1.sobotę miesiąca (04.01.2020) o 18.00wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 • W 1.niedzielę miesiąca (05.01.2020) pół godziny przed każdą Mszą św. – wystawienie Najświętszego Sakramentu; Parafialny Zespół Caritas i w niedzielę, i w poniedziałek rozprowadzać będzie kredę, kadzidło i mirrę – pakieciki, które będą święcone w Trzech Króli w kościele, a potem wzbudzą woń dla Pana w naszych domach.

 • W poniedziałek za tydzień (06.01.2020) OBJAWIENIE PAŃSKIE czyli TRZECH KRÓLI; Msze św. zostaną odprawione o 9.00, 11.00 i 14.00! Na Mszach święcone będą pakieciki z mirrą, kadzidłem i kredą. UWAGA: Po Mszy o 11 (czyli około 12.00) rozpocznie się doroczne KOLĘDOWE MUZYKOWANIE przy żłóbku; zachęcam do włączania się wszystkich, a szczególnie młodzież i dzieci; mile widziane występy solowe i grupowe w śpiewie oraz na instrumentach – podzielmy się świąteczną radością!

 • Bóg zapłać (!) za sprawne i efektowne sprzątnięcie kościoła i otoczenia parafianom z Krajewic – z numerów: 26, 27B, 27C, 28, 29 i 30; otaczam Was wstawiennictwem przed Bogiem i ufam, że ubogaci Was swoją specjalną łaską! Za tydzień przyjdą kolejne rodziny z Krajewic – z numerów: 24, 31, 32 i 33.

 • Informuję, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Zainteresujmy tą propozycją naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • Przypominam, że zawsze są dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii.

 • W tym roku KOLĘDA rozpoczyna się w Krajewicach, a potem kontynuować się będzie kolejno w Starej Krobi, Ziółkowie, Bodzewku, Rębowie oraz w Domachowie i Sułkowicach. Jak zawsze, szczegóły podawane będą stopniowo tylko z ambony! Posiłki nie są konieczne. Początek, jak dotąd – w zwykłe dni o 9.30, a w niedziele o 13.30 (bez obiadu!); dyżurny kierowca przyjeżdża po księdza 5 minut wcześniej; proszę też o czujne obserwowanie strony internetowej parafii, czy nie pojawi się informacja o pogrzebie – w takim przypadku kolęda rozpocznie się po pogrzebie; mogą się też zdarzyć przerwy, np. z powodu spowiedzi 1.piątkowej – liczę na wyrozumiałość i cierpliwość; wobec niedogodności terminu proszę to zgłosić i ustalić inną możliwość spotkania (w przypadku nie zgłoszenia się, w kartotece zostanie naniesiona notatka: NIE PRZYJĘTO); przy okazji kolędy w tym roku zbierane będą OFIARY NA RENOWACJĘ KOŚCIOŁA (wszystkie ofiary zostaną szczegółowo odnotowane, a dla wielu stanie się to pierwszą okazją do wpisania do „Księgi Ofiar Specjalnych” na ten cel); natomiast, na kolędzie nie składamy ofiar na Daninę (nie będzie też w tym roku rozdawania kopert na Daninę; zostaną wyłożone przed Wielkim Postem w kościele!). Ponadto, nie załatwiamy na kolędzie spraw biurowych, np. intencji mszalnych, czy ofiar na utrzymanie cmentarza!