Ogłoszenia parafialne 29-09-2019

JUBILEUSZ 650 lecia kościoła / ODPUST

 • DZIŚ (29.09.2019) przeżywamy ODPUST św. Michała Archanioła i jednocześnie JUBILEUSZ 650.lecia zaistnienia naszego kościoła! Uroczysta SUMA zostanie odprawiona o 11.30! Uroczystościom przewodniczyć będzie historyk, ks. prof. Leszek Wilczyński.; gorąco wszystkich zapraszam! Mam nadzieję, że te uroczyste obchody zwieńczymy piękną PROCESJĄ– liczę na obsadę Biskupian, Rębowa, Strażaków, Żywego Różańca, licznych dzieci z kwiatkami i chorągiewkami, ministrantów i lektorów; w trakcie Procesji zostanie dokonane POŚWIĘCENIE Tablicy i Wizerunku MB na głazie przy kościele upamiętających Nawiedzenie Matki Bożej w Obrazie Jasnogórskim – raz jeszcze dziękuję wioskom naszej parafii za ufundowanie tego Memoriału.

 • W ramach przygotowań do Odpustu DZIĘKUJĘ za intensywny dyżur w sprzątaniu kościoła i całego otoczenia wraz z usunięciem liści parafianom z Ziółkowa z numerów: 4, 5, 6 i 9. W najbliższym tygodniu przyjdą mieszkańcy Ziółkowa z numerów: 10, 12, 13 i 14.

 • Składam ogromne PODZIĘKOWANIA za świeże kwiaty i aranżację dekoracji wnętrza świątyni, za mocowania do flag na płocie parafialnym i na kościele, za wywieszenie flag na terenie parafii i przy domostwach, za prace przy kwiatach na Wale Różańcowym, w parku i przy probostwie, za ścięcie trawy na cmentarzu oraz pod kościołem, w parku i wokół probostwa, za udostępnienie parafii namiotu i podłogi na tymczasowe odprawianie Liturgii w plenerze w czasie fumigacji kościoła; dziękuję też za wymianę zamka do drzwi bocznych kościoła oraz za zamieszczenie Piety Domachowskiej i brakujących elementów w odnowionym ołtarzu głównym; niech dobry Bóg rozleje na wszystkich swe łaski i błogosławieństwo!

 • Trwa XIV Festiwal Muzyki Oratoryjnej MUSICA SACROMONTANA – szczegóły znajdziemy na plakatach.

 • W miesiącu październiku będzie można zapisywać rezerwacje Mszy świętych na miesiące od marca do sierpnia 2020 roku (jednak, zamawiają tylko ci, którzy je potrzebują, bo w tym roku było zbyt dużo rezerwacji niewykorzystanych!); październik to także czas porządkowania wszelkich zobowiązań cmentarnych przed uroczystością Wszystkich Świętych.

 • W tym roku październik, zgodnie z życzeniem Papieża, będzie nadzwyczajnym Miesiącem misyjnym.

 • W październiku będziemy razem odmawiać w kościele RÓŻANIEC w następującym porządku: w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w łączności z Mszami (rozpoczynamy 5 minut przed Mszą św. – naprzemiennie prowadzą kolejne wioski: we wtorek – Bodzewko; w czwartek – Domachowo; w piątek – Rębowo; w poniedziałek – Krajewice; we wtorek za tydzień – Ziółkowo), z kolei, w soboty, niedziele, środy i święta – pół godziny przed Mszami (prowadzić będzie Żywy Różaniec); MŁODZIEŻ i DZIECI zapraszam razem z panią Katechetką na nabożeństwa różańcowe w kościele w poniedziałki, wtorki i czwartki października o 17.30!

 • UWAGA: w 1.czwartek – modlitwy o powołania przed Najświętszym Sakramentem (dodatkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu jest odpowiedzią na prośbę Księdza Arcybiskupa, aby to była pamiątka Nawiedzenia Matki Bożej w jej Obrazie Jasnogórskim); w 1.piątek miesiąca: od 16.00 – SPOWIEDŹ, o 17.05 – nabożeństwo różańcowe z Komunią 1.piątkową; w 1.sobotę miesiąca o 18.00 – wystawienie Najświętszego sakramentu i nabożeństwo 1.sobotnie – gorąco zachęcam! Wyjątkowo w październiku OBCHÓD CHORYCH odbędzie się dopiero w piątek, 11.10.2019! Przepraszam za zmianę.

 • 12 i 13.10.2019 (sobota i niedziela) przeżyjemy XIX DZIEŃ PAPIESKI – będzie można nabyć KREMÓWKI papieskie; po raz ostatni w tym roku wspominać będziemy miesięcznicę Objawień Fatimskich.

 • Po Mszach młodzież i dzieci mogą odbierać książeczki lub dzienniczki i pobrać naklejkę lub podpis.

 • W kaplicy św. Barbary wyłożone są wydawnictwa do nabycia – m.in. o św. Michale Archaniele oraz okolicznościowe foldery na Jubileusz naszego kościoła. Zachęcam.