Ogłoszenia parafialne 28-06-2020

 

 • NABOŻEŃSTWA do Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiane są w czerwcu w łączności z Mszami św.

 • JUTRO (poniedziałek, 29.06.2020) przypada uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła; złożymy ofiary na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 • We wtorek (30.06.2020) po Mszy św. ojcowie dzieci I komunijnych rozwiną dywan komunijny i ustawią na Komunię ławki w kościele.

 • PRÓBA dla dzieci komunijnych odbędzie w środę (01.07.2020) o godzinie 16.30!

 • W czwartek (02.07.2020) o 15.00 rodziny dzieci mających przyjąć I Komunię św. w 2021 dokonają generalnego gruntownego sprzątnięcia świątyni wewnątrz i na zewnątrz, a także całego otoczenia wraz z miejscem na zdjęcia przy probostwie; przy tej okazji wpiszą dzieci na listę kandydatów; z kolei po Mszy św. wieczornej rodziny tegorocznych dzieci I komunijnych będą dekorować kościół na uroczystość.

 • W 1.piątek miesiąca (03.07.2020) – od 8.00 obchód dla zgłoszonych na bieżąco chorych; od 16.00 – SPOWIEDŹ; o 17.10 – nabożeństwo z Komunią św.; po Mszy św. wieczorem – nabożeństwo wynagradzające NSPJ przed Najświętszym Sakramentem.

 • W 1.sobotę miesiąca (04.07.2020) rano odbędzie się SPOWIEDŹ przed tegoroczną I Komunią św. – dziewczynki od 9.00; chłopcy od 9.30, a chętni dorośli – po dzieciach; przy tej okazji będzie POŚWIĘCENIE KSIĄŻECZEK, RÓŻAŃCÓW I MEDALIKÓW przy ołtarzu św. Michała; natomiast w sobotę o 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

 • niedzielę – I Komunia św. o 10.30ranna Msza św. zostanie wyjątkowo odprawiona o 8.30.

 • Za perfekcyjne i sprawne sprzątnięcie kościoła i dużego terenu od cmentarza, poprzez parking aż po kościół wyrażam serdeczną WDZIĘCZNOŚC parafianom ze Starej Krobi z numerów: 12, 12A, 13, 13B i 14A! Niech Bóg daje Wam poczucie bezpieczeństwa, zdrowie i pomyślność! Za tydzień dyżur w sprzątaniu podejmą kolejne rodziny ze Starej Krobi – spod numerów: 14B, 14C, 14D, 14F i 18.

 • Osobno gorąco DZIĘKUJĘ wolontariuszom za odbudowę płotu i skoszenie trawy na całym zielonym terenie w parku, wokół kościoła i probostwa – polecam Was Bożej opiece i hojności – Bóg zapłać!

 • Dziś do nabycia: „Przewodnik Katolicki” – tym razem z dodatkiem na lipiec „5 minut z Bogiem”, „Mały Przewodnik Katolicki” z dodatkową książką dla dzieci oraz „Miłujcie się” i „Któż jak Bóg”.

 • W minionym tygodniu kontynuowano prace przy oczyszczaniu polichromii i w pomieszczeniach bocznych, które dopiero teraz nabierają szlachetności i funkcjonalności.

 • UWAGA: w tym roku, ze względu na pandemię nie odbędzie się w tradycyjnej formie Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę; pielgrzymi są proszeni o powiadomienie o tym fakcie rodziny, które miały ich gościć na trasie. Trwać za to będzie pielgrzymka duchowa wraz z internetowymi transmisjami nabożeństw i Mszy świętych, które odprawią poszczególni kierownicy grup. Z kolei, wszyscy pielgrzymi zaproszeni są na Jasną Górę 15.lipca o 12.00, by wspólnie wejść do kaplicy Matki Bożej i tam złożyć swe intencje. Osobno, harmonogram przebiegu pielgrzymki duchowej dla grupy 10 – gostyńskiej jest zamieszczony na afiszu w gablocie lub na stronie internetowej Świętej Góry.