Ogłoszenia parafialne 28-02-2021

WIELKI POST

• DZIŚ (28.02.2021) 2.niedziela Wielkiego Postu i jednocześnie – Dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami – złożymy ofiary na dzieło pomocy „Ad Gentes”; o 13.45 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

• W 1.poniedziałek miesiąca (01.03.2021) po Mszy św. pomodlimy się za misje i misjonarzy.

• W 1.czwartek miesiąca (04.03.2021) obchodzić będziemy święto św. Kazimierza Królewicza; jak zawsze, w 1.czwartek miesiącamodlić się będziemy za powołania – po Mszy św. będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem.

• W 1.piątek miesiąca (05.03.2021) SPOWIEDŹ od 16.00; Komunia św. razem z nabożeństwem Drogi Krzyżowej o 17.15 (!); po Mszy św. – Droga Krzyżowa i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Najświętszym Sakramentem!

• W 1.sobotę miesiąca (06.03.2021) o 18.00 przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

• W 1.niedzielę miesiąca (07.03.2021) o 8.30 i 10.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do adoracji – serdecznie zapraszam; przed Gorzkimi Żalami o 13.45 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

• UWAGA: W najbliższy piątek DROGA KRZYŻOWA dla dzieci i młodzieży WYJĄTKOWO o 17.15 (!); dla pozostałych – po Mszy świętej przed Najświętszym Sakramentem.

• W niedziele Wielkiego Postu – o 14.00 odprawiane są GORZKIE ŻALE, a zaraz po nich – Msza święta.

• Za niezwykle sumienny dyżur w sprzątaniu kościoła, dojść i parkingu wyrażam WDZIĘCZNOŚĆ parafianom z Domachowa z numerów: 94, 93, 92, 91 i 90. Modlę się o Bożą opiekę nad Waszymi Rodzinami i potrzebne łaski! Za tydzień (06.03.2021) dyżur podejmą mieszkańcy Domachowa spod numerów: 88, 87, 86, 85 i 84.

• Zachęcam do obejrzenia ostatnich emisji telewizyjnych o naszym kościele w Internecie na stronie TVP3 pod hasłami: „Szlakiem drewnianych kościołów” oraz „Agape”.

• UWAGA: jak, co roku w Wielkim Poście składamy Daninę, jednak w tym roku DANINA diecezjalna i parafialna składana będzie we własnych kopertach ze szczegółowym opisem wewnątrz.

• W przedsionku nawy bocznej wywieszone zostały WSKAZANIA WIELKOPOSTNE na 2021 rok, Słowo na Wielki Post Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Ogłoszenia parafialne, Dekret dotyczący odpustu zupełnego z okazji Roku św. Józefa, a także plakaty zapraszające na bezpłatne komputerowe badanie wzroku 19.marca w Ludwinowie, w Babkowicach i w Siedlcu – zachęcam.

• Na stanowisku z czasopismami znajdziemy: „Misyjne Drogi”, „Któż jak Bóg”, „Miłujcie się” i „Przewodnik Katolicki” – tym razem z książeczką „5 minut z Bogiem” z modlitwami na każdy dzień marca.

• INFORMACJA dla narzeczonych: najbliższy Kurs Przedmałżeński odbędzie się w parafii farnej w Gostyniu w dniach 22 – 27 marca 2021 – zawsze w Sali Domu Katechetycznego o 19.00. Nie ma wcześniejszych zapisów – przychodzimy bezpośrednio na spotkanie.