Ogłoszenia parafialne 27-10-2017

650 lat kościoła w Domachowie

 

 • DZIŚ (27.10.2019) przypada ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEGO KOŚCIOŁA; składamy ofiary na utrzymanie poznańskiego Seminarium Duchownego, aby zabezpieczyć formację przyszłych księży; równocześnie modlimy się o nowe powołania duchowne.

 • UWAGA! W najbliższy wtorek (29.10.2019) proszę o powszechną mobilizację (!) Od 10 zbieramy się na cmentarzu, aby go uporządkować i usunąć liście; ufam, że dotrą także traktory z przyczepami; przynieśmy narzędzia; niech nam nie będzie wstyd na świąteczne dni; nie oglądajmy się na innych – czekam na Was! Będę wdzięczny, jeśli przy okazji załaduje się i wywiezie także liście z terenu przy kościele.

 • W czwartek (31.10.2019) będzie dla wszystkich od 16.00 SPOWIEDŹ (!) przed 1.piątkiem miesiąca i przed uroczystością Wszystkich Świętych; zachęcam gorąco, bo pierwsze dni listopada (do 8.11.) dają okazję do ofiarowania odpustów zupełnych za dusze osób zmarłych – skorzystajmy i pomóżmy im! W tym celu trzeba przyjąć Komunię św. i na cmentarzu pomodlić się za zmarłych.

 • W 1.piątek miesiąca (01.11.2019) obchodzić będziemy uroczystość WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH; Msze św. o 9.00, 11.00 i o 14.00 – z Procesją Światła na cmentarz! Tego dnia tradycyjnie będziemy zbierać ofiary na utrzymanie cmentarza!

 • W 1.sobotę miesiąca (02.11.2019) obchodzić będziemy DZIEŃ ZADUSZNY; Msze św. o 10.00, 17.00 i o 19.00; o 18.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo 1.sobotnie; Biuro Parafialne będzie zamknięte!

 • W 1.niedzielę miesiąca (03.11.2019) pół godziny przed Mszami będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja z modlitwą.

 • W 1.poniedziałek miesiąca (04.11.2019) po Mszy św. modlić się będziemy za misje i misjonarzy.

 • Młodzież w czwartek (07.11.2019) po Mszy św. poprowadzi CZUWANIE zaduszkowe (!), po czym przejdziemy ze zniczami na cmentarz, aby uzyskać odpust zupełny za zmarłych.

 • Wyrażam wielkie PODZIĘKOWANIE za solidność i zaangażowanie w dyżur w sprzątaniu, za przywrócenie porządku i świeżości w kościele po kolejnych pracach renowacyjnych i za usunięcie wielkiej ilości suchych liści z terenu parafialnego! Parafianom z Ziółkowa z numerów: 24, 24A, 25 i 27 – niech Bóg obficie wynagradza i błogosławi! W tym tygodniu przyjdą mieszkańcy Ziółkowa z numerów: 28, 29, 29A i 30.

 • DZIĘKUJĘ także za kwiaty wyhodowane na własnych ogrodach i piękne przybranie kościoła! Bóg zapłać!

 • DZIĘKUJĘ za żywiołową akcję młodzieży w grabieniu suchych liści! Ufam, że do końca opadu liści zdążą się włączyć pozostali.

 • Przeżywamy ostatnie dni października; odmawiajmy w kościele RÓŻANIEC w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i czwartek w łączności z Mszami (rozpoczynamy 5 minut przed Mszą św. – naprzemiennie prowadzą kolejne wioski: w poniedziałek – Krajewice; we wtorek – Ziółkowo i w czwartek – Stara Krobia), z kolei, w środę – pół godziny przed Mszą św. (prowadzi Żywy Różaniec); MŁODZIEŻ i DZIECI zapraszam razem z panią Katechetką na nabożeństwo różańcowe w kościele w poniedziałek i wtorek o 17.30 oraz w czwartek o 17.15.

 • Są jeszcze do dyspozycji dwa wolne miejsca dla dzieci w przedszkolu „Michałek”; kontakt w placówce wśród tygodnia od 7-15.

 • W środę 6 listopada – o godz.18.30 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa w Śremie odbędzie się SPOTKANIE REJONOWE PARAFIALNYCH RAD DUSZPASTERSKICH; mam nadzieję, że wezmą w nim udział członkowie naszej Parafialnej Rady Duszpasterskiej!

 • 9 i 10 listopada Parafialny Zespół Caritas będzie rozprowadzać ROGALE MARCIŃSKIE oraz zbierać ofiary na dzieła charytatywne parafialnej Caritas. Z góry: Bóg zapłać!

 • Trwają zapisy rezerwacji Mszy świętych, także na RORATACH (w Adwencie od poniedziałku do piątku o 17.00)!

 • Dziękuję za aktualizowanie zobowiązań cmentarnych, regulowanie dzierżaw oraz za ofiary specjalne; można też składać wymienianki roczne oraz jednorazowe na listopad.