Ogłoszenia parafialne 26-12-2012

BOŻE NARODZENIE i OKTAWA

650 lat kościoła w Domachowie

 • DZIŚ II Święto Bożego Narodzeniaświęto św. Szczepana, Męczennika (czwartek, 26.12.2019) Msze święte o 9.00 i 11.00; składamy ofiary na KUL, WT i szkoły katolickie; po Mszy św. w zakrystii można poświęcić owies.

 • JUTRO (piątek, 27.12.2019) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty; obchodzimy 101.rocznicę zwycięskiego POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO, dzięki któremu zostaliśmy włączeni do odrodzonej Polski – pamiętajmy o naszych bohaterach! Po Mszy św. o 18.30 będziemy degustować poświęcone wino.

 • W sobotę (28.12.2019) obchodzić będziemy święto Młodzianków, Męczenników; na Mszach św. zostaną błogosławione obecne dzieci.

 • Najbliższa niedziela to NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY (29.12.2019) – o 11.00 będzie odprawiona Msza św. w akompaniamencie Orkiestry z Gostynia, która wykona dodatkowo BLOK KOLĘD – serdecznie wszystkich zapraszam!

 • We wtorek (31.12.2019) SYLWESTER; tradycyjnie o 16.00 będzie MSZA Z PODSUMOWANIEM ROKU oraz NABOŻEŃSTWO BŁAGALNE O DOBRY NOWY ROK! O północy w kościele – przy biciu dzwonów, wraz z wszystkimi chętnymi, powitamy 2020 rok!

 • W NOWY ROK (01.01.2020) obchodzić będziemy uroczystość Świętej Bożej RodzicielkiMsze św. o 9.00, 11.00 i o 14.00!

 • Składam liczne PODZIĘKOWANIA związane ze Świętami: panu kościelnemu, kwiaciarkom, licznym wolontariuszom dekorującym kościół: panom i sympatycznej dużej grupie młodzieży oraz paniom, które na koniec sprzątnęły świątynię; ślę specjalne podziękowania w kierunku Leśniczówki w Siedlcu za przepiękne choinki i wolontariuszom za ich ścięcie i przytransportowanie; osobno dziękuję za świąteczne wiktuały dla ugoszczenia księży z okazji spowiedzi i do kuchni proboszczowskiej; dziękuję obsłudze kościelnej, ministrantom, organistom i scholi! Cieszę się, że mimo prac w kościele, mogliśmy pięknie i uroczyście przeżywać tegoroczne Boże Narodzenie – Bóg zapłać (!) wszystkim!

 • Bóg zapłać za ostatnie cotygodniowe eleganckie sprzątnięcie kościoła i otoczenia parafianom z Ziółkowa – z numerów: 48, 48C, 49, 50 i 51; odwdzięczam się modlitwą w Waszych intencjach! Bóg zapłać (!) całej wiosce Ziółkowo za piękny przykład poświęcenia się dla dobra wspólnego parafii. W sobotę (28.12.2019) przyjdą mieszkańcy Krajewic – z numerów: 26, 27, 27B, 27C, 28, 29 i 30.

 • Informuję, że w kaplicy szpitala w Gostyniu w każdą niedzielę i święto jest odprawiana „Boska Liturgia” w obrządku greckokatolickim w języku ukraińskim o godzinie 13.00! Zainteresujmy tą propozycją naszych współbraci chrześcijan ze Wschodu.

 • Przypominam, że zawsze są dostępne w czasie Komunii św. KOMUNIKANTY NISKOGLUTENOWE; wystarczy wyrazić taką potrzebę przy samej Komunii.

 • Zachęcam do wzięcia udziału w wyjątkowym koncercie w ramach cyklu: „Betlejem w Polsce”.Koncert poznański w „Arenie” odbędzie się już 29.grudnia. Bilety można bukować indywidualnie lub grupowo na stronie internetowej: WWW.betlejemwpolsce.pl

 • W tym roku KOLĘDA rozpoczyna się w Krajewicach – od Osiedla pod numerem 1; potem kolejno w Starej Krobi, Ziółkowie, Bodzewku, Rębowie oraz w Domachowie i Sułkowicach. Jak zawsze, szczegóły podawane będą stopniowo tylko z ambony! Posiłki nie są konieczne. Początek, jak dotąd – w zwykłe dni o 9.30, a w niedziele o 13.30 (bez obiadu!); dyżurny kierowca przyjeżdża po księdza 5 minut wcześniej; proszę też o czujne obserwowanie strony internetowej parafii, czy nie pojawi się informacja o pogrzebie – w takim przypadku kolęda rozpocznie się po pogrzebie; mogą się też zdarzyć przerwy, np. z powodu spowiedzi 1.piątkowej – liczę na wyrozumiałość i cierpliwość; wobec niedogodności terminu proszę to zgłosić i ustalić inną możliwość spotkania (w przypadku nie zgłoszenia się, w kartotece zostanie naniesiona notatka: NIE PRZYJĘTO); przy okazji kolędy w tym roku zbierane będą OFIARY NA RENOWACJĘ KOŚCIOŁA (wszystkie ofiary zostaną szczegółowo odnotowane, a dla wielu stanie się to pierwszą okazją do wpisania do „Księgi Ofiar Specjalnych” na ten cel); natomiast, na kolędzie nie składamy ofiar na Daninę (nie będzie też w tym roku rozdawania kopert na Daninę, bo zostaną wyłożone przed Wielkim Postem w kościele!). Ponadto, nie załatwiamy na kolędzie spraw biurowych, np. intencji mszalnych, czy ofiar na utrzymanie cmentarza!